bugün

bence sen gerçeklik algını yeniden yapılandır.
Öldükten sonra nasıl şovmenlikleriyle ovunecekler o zaman ciddi merak konusudur.

Edit:Akıl tutulması yaşatan başlıklar.
Her insan hayatı boyunca en az 1 kere intihar etmeyi düşünmüş, fakat bunu başaramamıştır.
Bir kapitalist lümpen söylemidir.
Yanlış bir önermedir. intihar edenler saygıyı hak eden kişilerdir. Tabii duruma göre de saygı durumu değişir.
şov yapmak için secilmeyecek bir sondur.
Şovmen demek yerine "korkak katiller" demek daha uygundur.

Cesareti olan eline silahı alıp insanları tarıyor.
Manyak olan üzerine bombalar bağlayıp hem kendini hem insanları öldürüyor.
Korkak olanlar ise intihar ederek kendilerini öldürüyor.

intihar bir vazgeçme pasiflik değildir. intihar etme mücadelenin bir sonucudur ve tercih olup tamamen bir eylem davranış olduğunu görmelisiniz.

Evet, yaşamı sonlandırmak intihar etmeyi vazgeçiş olarak görebilirsiniz ama hiç de öyle bir şey değil.
Yaşam yine devam eder.
Bir dine inanarak ve bunun sonucuna katlanarak bir öte dünya inancı inancında ise yaşamını teolojik olarak devam ettirdiği veya bir dine inansa veya inanmasa da önemli değil ki ölüp toprağa girdiğinde bir çiçeğin ağacın öz suyunda, toprak da bir böceğin besini olarak, toprağa gübre olarak (çiçekler için en verimli organik toprak mezarlıklarda bulunur) başka bir form olarak yaşam sürecinde biolojik olarak yer alacak.
Ya da yakıldığında (kremasyon) külü savrulduğunda yanarken gaz halinde ve bedeni kül hâlinde yine doğa da yaşam içinde başka formlarda varolacak.
Ölüm bir yok oluş değil, başka formlarda yaşama geçiş olur ve dünyada yaşam içinde olan bir aktör asla yok olmaz.

Konu çok derin ve konu içerik farklılaşır diye korkarak fazla değinmek istemem ama bir açıdan yaşam ölümsüzdür. Bir canlı ölmüyor sadece form olarak dönüşüyor.
Evet, ölümsüzlüğü aramayın zaten var.
Sizin aradığınız bu yaşam formunun sonsuza kadar devam etmesi.
istediğimi yiyeyim içeyim istediğim gibi yaşayayım ama hep 36 beden 20 25 yaşında olayım diyen manken fotomodel aktris yaklaşımı.

Edibüdü; intihar etmekten nerelere geldik?
Çoluk çocukları sözlük de uyutunca insan daha dinç kafa ile böyle dallı budaklı düşünebiliyor.

Bir de, intihar bir tepkidir ve insanın çaresizliğinde seçeceği en son tepkidir. Tamamen normal insan davranışıdır ve sanıldığı gibi bir hastalık (ruhsal) değildir.
Çocuğunu kış günü ısıtmak için saç kurutma makinesi kullanan ve bu duruma daha fazla dayanamayıp yan odaya giderek kendini asan annenin yaptığı normal bir davranıştır. Tıpkı; çocuğuna yeni okul elbisesi alamadığı ve çocuğunun okulda aşağıladığı için kendini asan veya iş bulamadığı için kendini yakan insan vb davranışlar gibi.
allah kimseyi düşürmesin dediğim hede.
depresyona gir de gör ebeninkini kardeş.
intihar etmemenin korkaklık olduğu gerçeğini kabul edemeyenlerin genelde bu ithamda bulunması daha kolay olur.
birgun oglunu pantolonu yok diye okuldan eve yollarlarsa cocuk derse ki bana pantolon al baba sendede 5 kuruş yoksa oglun gozlerinin icine mahsum mahsum bakarken icinden yasama sevinci gecer insallah!
Bu kadar vasat bi trollük anlayışına şahit olduğum için gerçekten ben utanıyorum şu an

Evet sevgili yazar, insanlar ‘şov’ için hayatlarından kesinlikle vazgeçer.
beynine sokayım senin.
Genelde katılmadığım önerme. Dışardan mükemmel görünen hayatların içinde bile büyük yıkıntılar var. Her şey yolundayken intihar eden insanlar...

Ben de hayatım boyunca bu insanlara olur mu öyle şey dedim ama olur. çaresiz bir derde düşer ve kaçacak delik bulamazsın.

Bazı yüklerin insanın kaldırabileceğinden ağır olduğunu düşünüyorum. Dini inancım sağlam ama bu konuda düşüncem böyle. Sebebini de bilmiyorum. Allah neden kaldıramayacağı yükü verir kuluna bilmiyorum. Dilek diye bir kız vardı ingilizce öğretmenliği okudu bakandan para istemişti tedavisi için kanser hatasıydı mesela. Onu düşün en basitinden.

En sevdiklerini inciltmemek için, acılı her gün azar azar bittiğin bir ölümdense bazen tetiği kendin çekmek istersin. Belki o zaman arkadan da güzel bir iz bırakırsın. Yavaş yavaş gözlerinin önünde erimezsin kimsenin. Tek celsede temiz ve acısız bir ölümü yeğlersin. Zaten artık hayat sana gelecek de vaat etmez. Yaşıtların evlilik, iş kaygısı yaşarken sen hayata yetişemezsin. Dünyanın güzelliklerini tadamazsın. Ülke ülke seyahat edemez kariyer planları yapamazsın. Hatta çoğu zaman tedavimi başkaları üstlenir. Çünkü kendine bakabilecek durumda değilsindir. Sürünerek beş yıl yaşamaz da tedavisiz iki yıl ve sonunda intihara razı olursun gibi. intiharı hiç bu açıdan düşünmemiştim. Böyle düşününce intihar bile mantıklı bence. Kronik hastalar bilir bunları en iyi. Bir de yaşamın için en küçük bir umut varsa sonuna kadar savaşmalısın. Bu hayat savaşmaya değer. Ben en çaresiz anlardan bahsediyorum. Onun dışında bir de maddi durumu çok kötü olan insanların intiharını haklı buluyorum. Bir de en sevdiğin belki annen belki eşin ölmüşse bu hayatta yine yaşamanın anlamı yoktur. Ölü gibi yaşamaktansa yine ölmek istersin.

Eninde sonunda gireceksin o toprağın altına. Ha bugün ha yarın ne fark etti kardeşim şimdi? Hangi mutluluğun kar kaldı? Hangi acın ölüm kadar acı oldu? Ölüm sana şimdi korkunç geliyor daha var diyip kaçıyorsun ondan biliyorum ama o seni elbet bulacak. insansın sen biyolojik döngünün önemsiz bir halkası. unutulup gideceksin. Her canlı gibi Kaderin bu. ister kendin çek tetiği ister o gelsin bulsun seni.
bir canlının ne olursa olsun temel içgüdüsü hayatta kalmaktır. savasta, çölde, kıtlıkta insan her şeyi feda eder hayatta kalmak için. bazen ailesini de feda eder. bu insan artık ölmek istiyorsa tahmin edersin ki artık insanlık vasıfları elinden alınmış, belki de çalınmıştır. beyni sağlıklı karar veremiyordur normal bir insan değildir o an. yargılayamayız. intihar etmeyip bazıları gibi masum insanlara saldırıp toplu katliam yaparak hayattan hıncını alsa daha mı onurlu bir insan,daha az mı şovmen olurdu?
aynen biraz attention whore luk oluyo.
Yalandır. Siz burda entry girerken birilerinin gerçek hayatta yaşamlarına son vermelerine şov diyecek kadar pembe götlüsünüz. Vicdansızsınız ve bir gün başkalarının vicdanıyla sınanacaksınız.
--spoiler--
dilek diye bir kız vardı ingilizce öğretmenliği okudu bakandan para istemişti tedavisi için kanser hatasıydı mesela. onu düşün en basitinden.
--spoiler--

yazarın özel mesaj alımı kapalı olduğu için buraya yazmak zorunda kaldım. kanser olan dilek bakandan ilaç bulabilmesi için yardım istedi. intihara şov diyenler iyi dinlesin; o bakan dileğe para uzattı sırf şov yapmak için.. ve o dilek hanımefendi bakanın işinin bitmesini bekledi ve göz yaşlarıyla o parayı iade etti..
"intihar edenlerin şovmen" olduğunu iddia edenler. adam öldü lan öldü..neyin şovunu yapacak öldü..
Hükümeti zora sokmak için ölüyorlar...

Bu çok açık...

Ben mi ? Engin Ardıç ben...
Bir intihar ihbarı gelmişti, olay yerine gitmiştik. Deniz manzaralı, şatafatlı 4 katlı bir villanın çatı katında 23 yaşında bir genç intihar etmiş. Villa dedesinin, anlaşılacağı gibi dededen babadan zengin birisi. Kendini asmış ve bir not ile video bırakmış. "yaşayacağımı yaşadım, dünyayı gezdim dolaştım, en güzel mekanlara gittim, en iyi mekanlarda eğlendim, en güzel kadınlarla birlikte oldum..." vs vs vs diye uzayıp annesine vedasıyla sonlanan bir not. imrendim, ölmek isteyeceksem böyle şımararak ölseydim keşke dedim, en lüks arabalara bindim demiş hiç toplu taşımaya binmemiş lüks içinde yaşamış derken cüzdanında toplu taşıma kartı bulduk. Adam hakkaten her şeyi yaşamış... intihar etmesi kötü bir şey olsa da insan imrenmeden edemiyor. Bolluk içinde yaşayıp hayattan yaşamak istemeyecek kadar zevk alamamak...
güncel Önemli Başlıklar