bugün

erkeğin üstünde baskı yok, erkeğin sorunu düşünce yaninda kimse olmaması. erkek basariliysa ailesi de arkadaslari da kadınlar da yanında, ama erkek düştüyse işi veya evliliği kötü gittiyse herkes erkeğe düşman kesiliyor.

düşen erkeği teselli edecek kimse yok yani, ama kadın sırf amı olması vesilesiyle en büyük hataları da yapsa, hayatini rezil rusva da etse, hatta gerçek anlamda orospuluk bile yapsa sırf birileri amı olduğu icin ondan faydalanmak için sirtini sivazliyor onu teselli ediyor ve hayatini rayina koyması için yardımcı oluyor.

o yüzden intiharlar genelde erkeklerden cikiyor. kadin intiharlarinin genelinin sebebi de korkudur yani öyle dara düşmek falan değil, yapmaması gereken bir şey yapmıştır ve bunun öğrenilmesinden korkar ondan intihar eder, bence genelinin sebebi bu yani.

erkeğin işi zor hacı.
türkiye' de "kadın" o kadar çok gündemdeki( haklı sebeplerle) erkek sorunları konuşulamıyor. halbuki erkeğe biçilen ( askere git, iş bul, evlen) rol herkesin kaldırabileceği bir şey değil. gözlemlerime göre kadınlar sıkıntılarını hemcinsleriyle paylaşarak daha kolay atlatıyorlar. ama erkek anlatmak yerine içine atıyor. eminim çoğu bu yüzden intihar etmiştir.
Bu ülkede erkeklerin sorunları kadınların sorunlarından iki kat fazla. Hal böyle olunca çaresizliğe kapılan çareyi ölümde arayan erkeklerin sayısı da çok çok fazla.
Bir olguyu tespit ederken doğru Örneklem seçmek lazım. Eğer sadece meslekler üzerinden bakarsak yanlış sonuçlara ulaşırız.

Intihar eden insanların içinde kaçı erkek ve aynı zamanda silah taşıyan ya da silaha ulaşabilen insan bunu görmek gerekiyor.

Bu %72 kaç kişi kaçı erkek kaçı silahla bağlantılı.
kadın mesela aşk acısı dediğimiz fenomeni çok rahat atlatır, daha kolay iş bulur, kadın bu. bi kafeterya da kendine bi kahve ısmarlar, hooop herifin biri damlar yanına.beğenirse iş biter.

o yüzden normaldir bu yüzde oranı.
acı bir gerçek. pozitif ayrımcılık var.
erkeklerin ateşli silahlara erişimi daha kolay olduğundan.
intihar eden polis ve askerlerin sayısı inanılmaz yüksek.
milliyet'in haberine göre açıklanan rakamlara göre yılda 50 polis intihar ediyor.
http://www.milliyet.com.t...detay/1785312/default.htm
hürriyet'in haberine göre intihar eden asker sayısı şehit sayısından fazla.
http://mobil.hurriyet.com...lar-sehidi-gecti-28448734

hala bazı o çocukları bunu kadınlara bağlıyor ya. olmayan beyninizi silkeyim.

Edit: ağır derecede argo içerdiği ve forum chat tarzı olduğu gerekçesiyle silinen iş bu entry noktasına dokunulmadan yeniden gönderilmektedir. Zira sözlük geneli göz önüne alındığında ağır argo ve hakaret içerdiği gerekçesi sadece yalan ve bahanedir. Entrydeki öfke üstteki kadın düşmanlığı içeren entrylere tepkidir.
Entry ilk cümlede tanım takip eden paragraflarda konuyu destekleyen veriler içermektedir. Sözlükte bulunan az sayıdaki Bilgi içeren, baslıkla ilintili doğru düzgün entrylerden biridir.
(bkz: #37420263)

silahla falan alakası yok.
genç wertherin acıları ndan etkilenmişlerdir.
normaldir zira kadinlar intihar etmezler intihara teşebbüs ederler, intihara teşebbüs edip olenlerse eskaza ölmüştür. kisaca erkekler olmek ister ve ölür...
Yanlış oran. Erkeg adam intihar etmez. intihar eden erkek ılıktır.
geçim derdi.
Kadınlar erkeklere oranla 7 kat fazla intihar girişiminde bulunurlar, fakat intihar girişiminin başarıyla(!) sonuçlanma oranı erkeklerde fazladır. Kadınlardaki intihar girişimleri yapılan araştırmalarla sabittir ki pek de başarılı olmayacak yöntemlerle denenir ki bu da kadınlardaki ilgi çekme girişiminden öne gelir. Hadi lan oradan diyenleriniz de olabilir, kadınlar ilgi çekmek için mi intihara kalkışıyor diyenleriniz de. Belki de intihar etmeyi bile beceremeyecek kadar sakardırlar(?).
Oranı bilmeyeceğim ama doğrudur. Zira daha kişilik oturmadan başlanıyor aile reisi zırvasına. Ne yaparsan yap çoluk çocuğuna ve eşine bak. E hal böyle olunca 1300 lira maaşla üç çocuk bir eşe bakmak zorunda kalıyor insan. Hani çocuğu olmayan kadın , kadın değil . En az üç çocuk ya . O üç çocuktan birisi okul zamanı çanta alırken gidip iki yüz liralık çanta beğenir de sen 1300 liralık maaşla doğal olarak alamayınca bir aile Reisi olarak görevimi yerine getiremiyorum diye düşünüp kendini gereksiz hissedip intihar edersin. Yani siktir edin ateşli silah, kadınlar vs zırvalarını.
kadınların her türlü zorluğa erkeklerden daha dayanıklı olduklarını gösteren istatistiktir.
(bkz: erkeklerin kızlardan daha çok aşk acısı çekmesi)
her şey bitti bir bu kaldı yarıştırmadığımız. erkekler kadınlardan daha çok intihar ediyor bir kere taam mı?

şimdi orası öyle önce onu bir kabul edelim. de bu övünülecek bir şey değil ki. bu erkeklerin daha mal, daha çıtkırıldım olduğunu göstermiyor mu? buradan ne gibi çıkarımlar yapılabilir bir bakalım.

fizik kimya biyolojim pek iyi değildir ama kadınların her ay kendini yeniliyor olması; belki de onların hayattan kopuş süreçlerinin önündeki bir engeldir. tabulardan nefret ederim ama ayıp bir konu olduğunu düşünüyorum, o yüzden kısa geçeceğim. birkaç günlük ağrı sızı ve sebep olduğu kızgınlık mutsuzluk vesaire birtakım olumsuz şeyler yaşadıktan sonra yeniden doğmuşçasına oluyorlar sanırsam. tüm kötü duygulardan arınıp yeniden hayata şevk ile bağlanıyorlar.

zaten kadın dediğin neşeli, işveli, cilveli olmalı. ben tanrının onları özellikle bu şekilde yarattığına inanıyorum. feminikleri kızdırmayalım şimdi kadın dediğin şöyle olmalı böyle olmalı diye ahkam kesmiyorum. sadece şen şakrak olmanın onlara daha çok yakıştığını söylüyorum. melankoli de bir yere kadar.

arkadaşın biri ateşli silahlara erkeklerin erişiminin daha kolay olmasını sebep olarak öne sürmüş. alakası bile yok. zaten kendini havaya uçurmaktan falan da bahsetmiyor, bahsettiği tek şey bildiğimiz tabanca işte. beynini patlatıp, yüzünün şeklini şemalinin içine etmek, geride kalanlarına da böyle bir görüntü bırakmak, ne kadar tercih edilen bir intihar şeklidir acaba. istatistiklerden, verilerden, araştırmalardan falan haberim yok ama intihar eden biri bunları hesaba katar herhalde diye düşünüyorum. yani, kafaya sıkmaktan, yüksek bir yerden atlamaktan ziyade haplarla falan intihar tercih ediliyordur diye zannediyorum. benim için forever uçurum tabii orası ayrı.

demem o ki intihar ediş şeklinin pek bir önemi yok, kafasına koyan bir şekilde yapar. 'kafasına koymak' ile alakalı. kadınlar da şüphesiz erkekler kadar düşünür ama şöyle bir düşünür ve geçer gider. erkekler ciddi ciddi oturup düşünür. bildiğin yani ciddi ciddi ayı seyredip sigarasını içerken ölsem ya la ben der.

intihara sürükleyen bin bir tane sebep yazılabilir; ama sebep ile sebep yaratmak farklıdır. neden olmak ile vesile olmak aynı şey değildir. nasıl anlatsam bilemiyorum ki. erkekler bir vesile ile daha çok intihar ediyor işte. erkekler o vesileleri hayatında daha çok hissediyor. daha çok vesileleri var demiyorum özellikle 'hissediyor' diyorum.

her ne ise, bir gün ben de intihar etmezsem gelip yüzüme tükürün. ne de olsa:

''tabutlara sığmayacak kadar intihar var, şeytanın siparişi.''
Geçim yükünden olsa gerek.
Toplumun, geleneklerin, erkek omuzuna yüklediği ağır sorumluluk ve baskıdan dolayıdır.

Erkeklerin ağlamasına bile izin vermeyen bir görüş varken, adamcağız intihar etmesin de ne yapsın?!
Üzücü!
sebebi içine atmaktır. kadın, derdini herkese anlatır. en alakasız kişilere bile. erkek ise en yakın arkadaşına bile içindekileri dökemez. gurur yapar. güçsüz görünmek istemez. içine ata ata, sonunda atacak yeri kalmaz...
Kadınlarla uğraşmanın zorluğundan, iyice araştırın o erkeklerin %70 i evlidir.
Sorumlulukların altında ezildikleri için biraz daha depresifler.

Aslında zaman değişiyor, kadınlar da erkeklerin çoğu sorumluluğunu paylaşıyor ama sanırım erkeklerin içgüdülerinin bu duruma alışması biraz süre alacak.
intihar cesaret gerektiren bir şey ve erkekler bu konuda daha cesur davranabildiği için olabilir. Güçsüzlükle alakası yok bunun bence çünkü bir şeye güçlü demek için bir anlama ihtiyaç var. Boksçular boks diye bir şey olmasa güçlü olur muydu? Daha doğrusu güçlü olmaları bir şey ifade etmezdi vücutlarının yarısından fazlası kas da olsa. Çünkü o kası kullanabileceği bir şey yok ki.
Bence hayatın da hiç bir anlamı olmadığı için güçlülük ya da güçsüzlük dememiz doğru değil. O kişi zaten 10 20 30 40 yıl sonra yine ölecek. Ölüm tarihini değiştiriyor sadece kalan zamanındaki negatif etkenlerin pozitiflere kıyasla ağır bastığına emin olduğu için. Emin olamaz mı? Ya da nereden mi bilebilir? Bilemez tabiiki ama neden devam etmek zorunda olsun ki. intihar aslında insanları kötülüklerden kurtaran bir şey. Bu yüzden olumsuz bakmak ne kadar doğru bilemiyorum. Geriye kalanlar kayıp yaşıyor ama ölen kişi için aynısının geçerli olduğunu düşünmüyorum.
Sabretmeyi bilmezler de ondan. Bir diğer sebep ise dertlerini içlerine atıp gurur yapmalarıdır . Kadınların çoğunu arkadaş, anne vs. Anlatarak kendini rahatlatır.
feministlerin görmezden geldiği gerçeklerden.
güncel Önemli Başlıklar