bugün

allahın adaletsizliğine örnektir.
sanki dünyaya gelmeyi ben seçtim amk.
allaha da sırtımızı dayayamayacaksak kime dayıcaz.
allah teyala sonsuz merhamet sahibidir ama sadece müslümanlara karşı. çünkü sadece müslümanlar merhameti hak ederler. yahudileri ve hiristiyanları tost edinmeyin diye boşuna denmemiştir.
oha! llaq adlı yazarın bir entrysini beğeneceğim aklıma gelmezdi. (#45000635) adam haklı beyler. intihar etmek günahtır, şirktir, haramdır. normalleştirmek de akıl almaz derecede saçmadır. etmeyin ettirmeyin.

edit: ne çok alınan intihar güzellemecisi varmış.
Dünya hayatı zorluklarla doludur. 1 sene büyük zorluklar yaşarsın bir bakarsın birkaç sene sonra bütün istediklerin olmuş ya da artık eskisi gibi onları istemiyorsundur. Ümidi kesmemek lazım. intihar eden insanları da yargılamak yerine keşke öncesinde biraz acılarına ortak olabilsek veya onları anlayabilsek belki bu noktalara gelmezler. Burada toplumda suçludur.
valla sen onu çoluk çocuğunu savaşlarda kaybetmiş insanlara anlat. göğüs kafesinde 10 kiloluk taş taşıyormuş gibi yaşamak da başka bir cehennem zaten.
Cehennem var olmadığı için olmayan hededir.
allaaaa akbaarrrr diyen intihar bombacıları nereye gidiyor merak ettim şimdi.
aga allah mallah yok. cennet cehennem de öyle. intihar etmeyin. yaşayacak güzel günleriniz muhakkak vardır. su gibi olun. soğukta donun, sıcakta kaynayın. uyum yani. müthiş bir uyum. kurtlar için kurt, kuzular içinde kuzu.
doğru mu dinen?
Allah'ın yarattığı canı yine kendi yarattığı canlı kendini öldürerek aldı işte? Allah almış oluyor canı?
islam dini , 5 yaşında bir çocuğun ölünce cennete gideceğini söylüyor ama n'olursa olsun buluğ çağından sonra intihar eden bir insanın cehenneme gideceğini beyan ediyor.

Mesela bir kız çocuğu düşünelim. Küçüklüğünde enseste maruz kalıyor. Babası tecavüz etmiş. Ve hapse girdiği için de ailesi/çevresi bu kızı suçlasın.

Kızın psikolojisi bozuk bir yerden sonra okumayı bırakıyor. 25 yaşında evde kalmış... Bir gün psikolojisi iyice bozuluyor ve intihar ediyor. Şimdi bu kız cehennemlik mi ya da şöyle söyleyeyim bu kız cehennemi hakediyor mu?
Allah bilir. kuranda nerde yazıyormuş. fetva uydurmayın arkadaşlar. dini kendi anladığınız gibi yorumlayamazsınız. var mı bir ispatınız cehenneme gidecek diyerek siz şirk koşmuş olmuyor musunuz. nerden bileceksiniz kim nereye gidecek. açıp kalbine mi baktınız içinde iman var mı diye. yapmayın etmeyin böyle uyduruk ifadeler kullanmayın.
intihar genellikle cinnet halinde gerçekleşen bir hadisedir ve akıl başında değilken yapılan günahlar affedilir. Bu durumda işler biraz çelişkili hale geliyor ki diğer yandan sevgili yaratıcı benim intihara giden yolumu çiziyor ve buna rağmen ‘seni yakarım diyorsa’ kendisiyle çelişen bir varlıktır. Ya yolu doğru çizeceksin ya da çizdiğin yol için beni cezalandırmayacaksın, çünkü bu adil bir ceza olmaz.
Teolojik bir önerme.

40 cinayet işleyen katilin cennete gitme ihtimali tövbe ile doğuyor, canına kıyan cehennemde ebedi kalıyor... Akıl alır değil. Zaten intihar eden bir insanın aklına perde iner. Vay efendim cehennemdir, yok efendim cenaze namazı kılınmaz gibi şeyleri gözleri görmez. Gözü Sevdiklerini görmüyor teolojik önermeleri mi görecek.

Son olarak;
Kalplerde olanı, iyi kötü, güzel çirkin, Allah bilir.
Yüce god neden daha önemli konularda müdahalede bulunmuyor ?.

- müslimlerin, kız çocuklarina hallenmesine !.

- çok eşliliğe !.

- şeriat adı altindaki pisliklere !.

- müslimlerin, kadinlara aşağılamasına, hor görmesine, dışlamasına !.

ilgilenmen gereken bu konular !.

- intihar etmiş, Himm, Hemen cehenneme yollayin vs. Bunlarla ugraşma yahu. Daha nice önemli konular var.

Ha bu arada. Yarattığın kullarinla bağlantin koptu. Bi zahmet el ativersen de şükretsek. Ne dersin ?!.
Peygamber peygamber olduğu halde yaradanın açık emrini çiğnemiş, cennetten kovulup af dilemiş, mevla affetmiş. intihar kötü bir şey; ama o'nun merhametinden büyük ne var? Dilerse affeder, dilerse mahveder; kim bilebilir ki? Kimseyi bu duruma sokmasın yüce baki!