bugün

Ahiretini kaybetti!
o psikolojiye geldikten sonra en çok karşı olan kişi bile intihar edebilir. yazık oluyor bu kaybolan umutlara,yarınlara,canlara...
orta yere küfür eden dengesizin biri.

ahmak herif. bunun gibi sakat kafalardan bir kişi daha eksilmiş oldu. iyi o zaman zenginler hariç herkes intihar etsin. azıcık kuran okusanız keşke müslüman kimliğinizi yaşamaya çalışsanız imanınızı hayata geçirseniz. yazık anasını satayım. birde öğretmenmiş. allah bilir kimlerin aklını zehirledi.

bu gibi vakalarda arkasından prim kasanlar yok mu en çokta onlara ayar oluyorum. sözlerine ışıklar içinde uyusun ile başlarlar. allah'dan rahmet dilerler. sistemden bahsederler, dünya bir anda kahpe oluverir. kardeşim derler, tanımadıkları şahsı öve öve bitiremezler. sanki adam allah yolunda cihat etti veyahut ailesi-milleti için büyük bir iş başarırken öldü, bir icat uğrunda can verdi. adam kendi öldürdü kendini bundan daha aşağı ne olabilir. bu sahte huyumuzdan derhal vazgeçmemiz icap eder. kendimizi kandırmayalım. herkes ne yaparsa kendine yapar. birilerini suçlayıp kendi canına kıymak en hafif cahilliktir, rabbe karşı asiliktir, aileni-sevdiklerini hiçe saymaktır.

ne diyoruz başımıza isabet eden bizim için hayırdır. hayatın önümüze çıkardıklarını bu şekilde değerlendirmeliyiz. biz her şartta her daim kendimizi geliştirmekle mesulüz. bir günümüz diğer güne eşit olmamalı. bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir buna kendi canına kastta dahildir. allah'ın cana verdiği değer işte bu kadar yüksek. insanın insana verdiği maddi ufacık bir emanetin üzerine titrerken, allah'ın verdiği can emanetine nasıl bu kadar kolay ihanet ederiz. insan canını korumakla mükelleftir, bu zaruridir. imanımızı yaşamıyoruz, kuran okumuyoruz. kuran insanı inşa eden yegane kitap.

konu dağılıyor. acayip sinirleniyorum böyle vakalarda. bide ünlü yapıyorlar böyle kişileri yazık.
(bkz: özel okullardaki öğretmen istismarı)
arkadaşlar sevgili arkadaşlar intihar tamam size saçma gelebilir bunu anlıyorum ama herkes sizin gibi ya da benim gibi olmak zorunda değil. siz güçlüsünüzdür diğeri zayıf. siz intiharı saçma bulursunuz diğeri kurtuluş yolu olarak bulur. herkes aynı olmak zorunda değil herkes sizin gibi düşünmek zorunda da değil. olmuş mu? olmuş. yargılamak yerine allah rahmet eylesin vs deyip geçin. tatava yapmayın. bye.
aklıma mehmet pişkini getiren intihardır.
allah rahmet eylesin.

intihar hayatın iyiye gitme ihtimalini tamamen ortadan kaldırmaktır.
"insan insana güvenmedikten sonra yaşamanın ne anlamı var"

haklısın öğretmenim. darbe yiye yiye foloş olduk iyice. intihar etmiyorsak hala bizi düşünen birilerinin varlığı. sanırım sen de o da kalmamış. ben de sikeyim bu sistemi.
böylesine dürüst , doğrucu, adil insanlar her gece düşünüyorlar intiharı.
güçlü olanları ayakta kalıyor, diğerleri dayanamıyor bir yerden sonra.

kimse güçlü olmak zorunda değil. savaşçı olmak, mücadele etmek.
kimse hayatı sizin kadar sevmek zorunda değil.
uğruna emek vermeye değer kimsesi de yokmuş abimizin belli ki.

ancak;
zaten ölecektik bir gün.
keşke bizimle biraz daha kalsaydı.
Kendi iradesiyle gelmediği bu hayattan, kendi isteği ve cesareti sayesinde ayrılmıştır. maalesef, özellikle de günümüzde, ortalama bilince sahip bir kişinin, zihnini cesaretiyle harmanlaması sonucu buna kalkışması kaçınılmazdır.

hayatta olmak güzel, ama yaşamak için aynı şeyi söylemem demesini olası gördüğüm, ama nihayetinde artık diyemeyecek olan, esasen öyle deyip dememesinin de aslında bir önemi olmadığı naif kişilerin, artık yaşamayanlarından biridir.
bazı sözlük yazarlarının ne kadar kansız olduğunu tekrar gösteren bir başlık. birileri bir yerlerde yaşadıkları yüzünden canından vazgeçiyor.

bir gerizekalı çıkıyor yaşadıkları intihar için gerekçe gösterilemez diyor. bir amın evladı çıkıyor inşallah cuckold denemiştir. bir orospu çocuğu daha çıkıyor ve bir şeyler söylüyor.

ne yaşadınız lan hayatta. bir dikili ağacınız mı var koduğumun yerinde. intiharı düşünmeyecek kadar şuursuz bir hayat sürüyorsun, bir de kalkıp tutunamayanların hayatına sallıyorsun. sizi yaşama bu kadar bağlayan şey bu kadar ahmak oluşunuz mu acaba ?
Öncelikle Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Psikolog değilim ama konusmasında n sunu anladım basaramadım diyor. Sosyal medya hesaplarına baktım sanırım oyuncu ya da ünlü olmak için çabalamış verdiği bazı isimler sebebi ile de olamamış. Öğretmenlikte de sistemi eleştiriyor. 14 saat lik sözleşmesi var neden 16 oldu diyor. Şimdi düşünüyorum 2 saat sorun değil ama bana dayatıyorlar diyor. itiraz da etmiş. 2 saat fazla derse girmek bu kadar sorun mu yani elveda video na bunu ekleyecek kadar mı hayatında sorun oldu. Olumsuz birsey diyemem keske istedikleri olsaydı ama olmuyor işte her zaman. Kötü örnek teşkil etmedi mi sizce de. Sanırım hayata kendini ispatlama çabasındaydı onu da bu video ve gidişiyle yapmak istedi. Bizler sistemin yani tümün parçasıyız. Pes etmeden kendimizi düzeltirsek tüm de düzelecektir. Yanlış yapmışsın kardeş vazgeçmek için yeterli sebepler değil anlattıkların.
Olmamış. Ne yaptıysa ne ettiyse nereye gittiyse kimden istediyse olmamış yani, olduramamış.

Kendini öldürmek yaşamaktan daha kolay gelmiş, kendi kararını vermiş uygulamış. Üzerine tartışmak, küfürler etmek, eleştirilerinin boşluğu hakkında makale yazmak...bunlar gereksiz bu saatten sonra.
Umarım acı çekmemiştir ya da pişman olmamıştır ölürken
Videonun sonunda “insan insana güvenemetikten sonra yaşamanın ne gereği var ki” diyip derindüşüncelere dalarak veda eden , “böyle bir sisteme öğrencilerimi hazırladığım için vicdan azabı duyuyorum, öğrencilerimin yüzüne bakamıyorum “ diye haykıran ve yediği kazıklara, kullanılmaya dayanamayıp daha kim bilir neler yaşayarak dünyadan göçmüştür.. üzdü...
(bkz: inan avşar)

o güzel insanlar bir bir gidiyorlar.