1. 1.
  intihar eden kişinin çektiği acıları kavrayamamak, kendi konforlu hayatından başkalarının acılarına empati yapamamaktır. ülkemizde sıklıkla karşılanır. medeni ülkelerde bu tür vakalara insanlar hoşgörü ve saygıyla yaklaşır.
  7 ... papa jupiter
 2. 2.
  intihar edenlere her zaman saygı duymuşumdur ama intihar ederken yaninda ailesinide çocuklarınıda beraberinde öldürmesine saygım yok o katilliktir .
  1 -2 ... inflamesz
 3. 3.
  O anın haleti ruhiyesine rabbim kimseyi düşürmesin. Kimse kimseyi de kınamasın. Kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez. Cenabı Allah kimseyi acze acziyete acizliğe çaresizliğe düşürmesin. Yapılacak Dua şudur;

  "Allahım acizlikten tembellikten korkaklıktan kafirlikten fakirlikten borcun galabe çalmasından insanların kahrından zulmetmekten ve zulme uğramaktan sana sığınırım".
  1 ... gazeloglu
 4. 4.
  Bir bakandı yanlış hatırlamıyorsam, günümüz gençlerini eleştiren bir tweet atmıştı gençler tembel diye. Gençlerden biri "şu yeri sağlam, yemekten göbeği şişmiş insanlar oturdukları yerden gençleri eleştirmesin artık." yazmıştı. Bir diğeri de bir proje yaptıklarını, ama sırf öğrenci oldukları için dinlenmediklerini yazmıştı. Aynı terane. O kişilerin yerinde olmadan anlama imkânın yok.
  -1 ... vasilissa
 5. 5.
  açıkçası sizin ne gözüyle baktığınızın o insanların pek de umrunda olduğunu sanmıyorum işler o noktaya geldikten sonra. boş lakırdı. kendi yüzleşmek istemediği korkaklığıyla yüzleşmek zorunda kaldığı için insanlar bu derece büyük bir tepki duyuyor intihar edenlere. ben edemiyorum, o niye etti ve kurtuldu gibi.

  geçen gün ziraat bankası'nı soyan soyguncuyu kovalayıp etkisiz hale getiren vatandaşın motivasyonuyla aynı. "biz çalmıyoruz, sen kim oluyorsun da çalışıyorsum mk" hesabı.

  klasik cehennemde türk kazanının başında zebani bulunmaması hikayesi, bizde birbirimize yapıyoruz zaten yeterince zebanilik.
  ... binbasi warren demargue