bugün

öncelikle bir yazarsanız ve intiharınızı sözlükdeki arkadaşlarınızla paylaşacaksanız,yazım kurallarına ve sözlük formatına uymanız gerekir.sözlük formatı ne olursa olsun herşeyden önce gelir.
yazısız kurallardır ama biz yazalım. sözlük arkadaşlarınıza özel mesaj atabilirsiniz. zira ciddiye alınmayabilirsiniz ve intihar girişimi başarısız sonuçlanırsa gazetelerde manşet olabilirsiniz.
görsel
başkalarını rahatsız etmeden yapın, yapacağınız şeyi.
boğaz manzarası olmazsa olmazlardan.
kulak asılmaması gereken kurallardır. zira başarılı bir intiharcının kaleminden çıkmadığı kesindir. başarılı olanlarından konuşabilenlerine ey ruh geldiysen üç kere masaya vur denilir.
hap içmeyin dikkat çekmekten başka bir işe yaramaz, ölmezsiniz.
mektup falan bırakmayın amk. bi de onu bulmakla mı uğraşalım. gidin sessiz sakin ölün bi kenarda.
hapla falan işi uzatmaya gerek yok yada bilekleri kesmek.bunlar ölmeye henüz karar verememiş insanın yapacağı şeyler.eğer gerçekten ölmek istiyorsan dayarsın anlına silahı.
ayaklar yere sağlam basmalı, kaygan zemin üzerinde intihar denemesi yapmamalı. iple intihar ediliyorsa ipin sağlam olması şart, sonra kopuyor.
mektup bırakmalıdır. sonra polis ortalığın mına koyuyor. alakan yok bir telefon etmişsin diye cinayet büro ölümü sana yıkıyor.
kimseyle vedalaşmayın sonra gelip kurtarırlar, üzerine bir de azar işitirsiniz.
damarı enine değil boyuna kesin.
hapları alkolle birlikte almayın, kusarsınız ölemezsiniz mazallah.
ipi avizeye bağlamayın sağlam olmuyorlar, ip kopar bir yerinizi sakatlarsınız.
sigara ve alkol uzun vadelidir boşuna masraf etmeyin.
yüksek atlama yaparken tentelere ve çamaşır iplerine dikkat edin takılmayın, hızınız düşmesin.
trenin önüne atlamayın seferler aksıyor, giderayak küfür yemeyin.
ölmek zor, garantili bir yol seçin. başaramayıp ''neden'' gibi romantik sorulara maruz kalıp ölmek isteyebilirsiniz.
öleceğiniz garanti değilse intihar etmeyin...
Köprülerden uzak durun. Trafiğe karışmayın. Bilinçli şekilde yapın ne yapıcaksanız. Mektup olayınada katılıyorum. Yazmayın arkadaşım.
hap ile yapacaksanız, lütfen hapı içip çarşıya , sevgilinizin yanına, okula falan gitmeyin, komik oluyor.

(bkz: intihar ettiğimi bilsin herkes ben kötüyüm)
ağız tadıyla bi "hay ben böyle hayatın amına koyim" diye intihar edicez, ona bile kural koyuyolar. hayatın son demlerine kadar acı çektirtirler insana.
(bkz: dua etmek)
alkole dayanın.
atın ölümü arpadan olsun.
ne diyorsan arkasında dur, hadi o kadar şov yaptın bari atlamayıp da rezil olma.
çimlere basmayınız.
kan çıkartmadan bu eylemi gerçekleştirmeye dikkat edilmelidir.
kesinlikle size intihar etmeniz yönünde cesaret veren kişilerden uzak durun.
çünkü en şerefsiz insanlar bunlardır.
siz en değerli varlığınızı canınızı ortaya koymuşken size sadece ölecekseniz kararlı olun falan diye bik bik konuşurlar.
hayatta tek kelime etmediğiniz bir insanın kendini öldürmesine nasıl destek verirsiniz.
intihar kötü dostum... çok kötü...
kararlıysan bile etmeye vazgeç.

sevgi gibi birşeyi hiç tatmamışsan eğer ve bu yüzden intihar edeceksen sana tavsiyem onu araman.
bulman ve onu doyasıya yaşaman.
bir kuşu, bir ağacı, bir fikri... neyi seversen sev, onu yaşa.
en büyük insanlar zorluklarla mücadele ettikleri için yücelmiştir, hepimiz yıldız olamayız ama kendi hayatımızın yıldızı olabiliriz.
bir çocuğun gülmesini sağlasan bile bu işten vazgeçebilmelisin.
onun gözünde o ışığı gördüğün anda bundan vazgeçmelisin.

intihar etmemelisin.

her kim ki sana intiharında destek veriyorsa o düşmanındır.
ve inan bana hiçbir insan sevdiği değer verdiği bir kişiyi kaybetmek istemez.
ister allah'a inan ister inanma ama sana verilen bu emaneti bu şekilde teslim etme.

annen baban, kardeşin yanar.
onlar zaten yok dersen ben yanarım be dostum...

yanıbaşımızda insan öldü gitti de bir dur diyemedik. gel otur bir sohbet edelim derdin nedir diyemedik diye içimi yerim.

hiçbir şekilde kendinizi öldürmeyin.
daha çocuklara ölümün nasıl birşey olduğunu bile anlatamayan bana intihar kavramını açıklatmak zorunda bırakmayın.

düşünmediyseniz bile şunu düşünün yeter.
öldükten sonra sizin bedeninizi ortadan kaldırma görevi herhangi bir insana verilecek. o insan size bakıp ne düşünecek?
yazık demeyecek mi, şimdi canlı olsa da şurda iki lafın belini kırsak da goygoyla olmadı bir gönül sohbetiyle zamanımızı beraber geçirsek olmaz mıydı demeyecek mi?

ben üzerimde sorumluluk hissediyorum kardeşim, etmeyin eylemeyin kendinizi öldürmeyin.
sözlüğe yazmasın.
polis imdatı aramasın.
illa diyeceği şeyler varsa bir mektup yazıp bıraksın.
boğaz köprüsüne çıkmasın, çıktıysa dönmesin.
kurtarılacağı şekilde intihar etmesin.
etmeyin illa edecekseniz anlık olacak bişey deneyin fazla acı çekmemek için. ama yinede etmeyin hiç bir şey için değmez. kadınsa veya erkekse dünya onlardan dolu hepsinin alternatifi var. paraysa boşverin para puşta yakışır aq.
beynini havaya uçursan bile acıyı hissedeceksin. hissetmedin diyelim ne olacak? ahirette en alâsını hissedeceksin.
güncel Önemli Başlıklar