bugün

artık hayattan nefret eden kişinin çareyi intiharda bulmasıdır. fakat bu kişi müslümansa bilir ki islamiyette intihar en büyük günahlardandır. bu yüzden intiharlı ölüm yerine kendini öldürtmesi en mantıklısıdır hayattan bezmiş bireyler için. bunu için de beyoğlu'nun arka sokaklarına gidip tinerci tayfasına arkadan şiddetli bir pandik atsa kendini çok kolay harcayabilir, meşru bir yolu seçmiş olur.* böylelikle intihar etmek zorunda kalmaz. eğer gözünü hastanede açarsa herkes onu cesaretinden dolayı tebrik eder, moral verir ve belki de hayata tutunmasını sağlar.*
not: tinercinin götüne atılan pandiğin şiddeti kişinin yaşam sevgisiyle ters orantılı olursa kişi için o kadar iyi olur.
bu durumda olan kişi aslında çaresiz değildir, yalnızca çareleri görmezden gelir ve hayatın zorluğu karşısında tembelliğinin etkisiyle pes eder. bu durum her gencin başına gelebilir. aman ha diyelim, hayat çok güzeldir.
intihar edecek kadar çaresiz olduğunu sanmaktır.
cesaretle umudun birleştiği nokta intihar. zaten bunu çare olarak gördüğünden bu yola başvurmuştur.
mücadeleyi sevmeyen insanların başvurdukları kaçış yoluna bahane bulmaları.
herkesin hayatında çok normal olan şeylere bile ulaşamayan bir insanın, bunları bile lüks görerek vazgeçmesine rağmen, çok çok çok küçükleriyle avunma imkanının bile elinden alınmasıdır. her yanını alevler sarmıştır ve nasılsa bunlara fazla dayanamayacapını hissetmiştir. üzüntülerin, ya bedensel ya da çok ağır ruhsal hastalıklara sebep olacağından endişeliyse ve ümidi kalmamışsa, tetikleyecek ufak bir olay beklemektedir belki de. şimdilik yaşamaya katlamnasının tek sebebiyse, ardından ağlayacak bir çaresiz bırakmak istemeyişidir.
yaşama sebeplerini kaybeden her kişinin başına gelebilecek durumdur.. kınanmamalı,ayıplanmamalıdır.*
sorarlar adama:"eğer bu kadar çaresiz kaldıysan, intihar edecek insiyatifi kendinde nasıl bulabiliyorsun?"

hiçbir insana hiçbir hayata-kendi hayatı dahil-sonverme hakkı tanınmamıştır.

bu çaresiz insanlara kişisel tavsiyem; büyük devlet hastanelerinin onkoloji bölümlerinde 1 gün geçirmeleri.
intihar anlık bi şeydir..bi anda olur biter.. hayatında hiç bi anormalliği bulunmayan bi insanın bi anda intihar haberi gelince herkes hemen aile sorunları vı vardı , gönül işleri mi , para mı diye sorar oysa inhiat bi anlık ruh hali değişimi sonucu olan bişeydir.. insan muhakeme yeteneğini kaybeder.. düşünemicek hale gelir ve yaşamına son verir.. başlıkta sözü edilen çaresizlik bütün hayatın toplam durumu değil , intihardan 5-10 dakika önce insanın içinde yvulunduğu aşırı çaresizlik durumudur... "hayatı sevelim , değer mi x için" vs gibi klişe söylemler o an maalesef çok da etki etmez..
zor bir durumdur. vazgeçmektir.bırakıp gitmektir. cesaret gerektiren bir eylemdir. temel amaç yaşamakken bundan vazgeçmek, tanrı ya rest çekmektir.al istemiyorum verdiğin hayatı demektir.her rezilliği yapıp ,intihara kalkıştım demek kadar kolay değildir.bu candan vazgeçmek.
intihar edecek kişinin amacı birilerine ceza vermek, vicdan azabı yaşatmaktır aslında. oysa ki birkaç ay sonra unutulacağının bilincinde değildir. iz bırakacağını sanmaktadır sadece.. yanlıştır, pes ediştir, sınavdır, yenildiğini kabul etmektir, azıcık aklı başında birinin hiçbir durumda düşünmeyeceği hadisedir. en kötü ihtimalde bile aklı başında olan kişi, tıpkı bir dizi repliğinde söylendiği gibi şöyle düşünür: "intihar edeceksem yaşayarak ederim!"
yapılabilecek hiçbir şey kalmadığına inanıldığı andır , oysaki her zaman bir çıkış vardır.
durup düşünürsün odanda bir başına yalnızsın işte öyle bir andırki ne bir ses vardır evinde nede halini soran birisi.. insanlar seni sömürmüştür tükenmişsindir işte kalmak duşa girmek istersin üşenip vazgçersersin .. olduğun yere kıvrılırsın uymaya çalışmakta nafile olmuyo işte beynin uyuştu düşünemiyorsun tek bir soru oluşuyor şimdi ne yapıcam nereye kadar kaçıcam acım ne zaman biticek hayır bitmicem lanet olsun hergün daha beter olucak hiç bişey iyi değil kimsenin umrunda değilsin işte telefonun günlerce çalmadı kimse halini merak etmedi o bile o ki canını verirdin onun için oda gidip kendini başkasının kollarına attı işte off için yanıyo .. tamam kararını verdin hadi son bi kuvvet rafta ilaçlar vardı hani şu bitmeyen baş ağrıların için kullandığın hani ağrını bir sürelik yok edenler .. al hepsini avcuna hadi yut suyla beraber.. şimdi usulca git yatağına ..

soğudu burası kalksan mı kalkamıyorun.. neden heryer karardı .. herşey bitti.
'intihar edecek kadar bir insanı ne çaresiz bırakabilir ki' , 'dermanı olmayan hangi dert ki bu' diye düşündüren başlık. *
üç tane antibiyotikle bile her şeye son verebileceğini sanmaktır.
milli piyango bayisinden yasama sebebi satın almaktır.
(bkz: Bir çaresizlik ölçütü oalrak intihar edecek olmak)
kisinin kendisine yapabilecegi en buyuk saygisizliktir, aptalliktir.
intihar etmek caresizlikten midir?
intihar eden gucsuz mudur?
kolay degil koskoca bi hayata son vermek. insan hic caresizlikten öldürür mu kendini?
nasıl bir derttir o oyle -allah kimseye vermesin- ki insan eyleme gececek kdr caresiz kalabilir?
sorularini sorduran durum. üzücü..
Ahh ah benim sınavım da bambaşka her sorudakiaha fazla dibe batıyorum imansız gitmekten çok korkuyorum.

Allahım bana da bi çıkar yol göster hayatıma mutlu ve ümitli devam edebileceğim bi çıkar yol.

Şu yalnizlik psikolojimi allak bullak etti. Ailemle yasadigim sorunlar da bambaşka...

Neden arkadaşları bi insanı önemsemez vurdumduymaz insanlarla arkadaşlık etme arkadaşım!

insana değer verilmeyen şu dünyada benim yerim nolacak?

Yitip gitmek...

Bensiz belki daha iyi olacak herşey

Bensiz daha yaşanılabilir olacak dünya su dünyada insanlara bi yük olarak yaşayıp ölmektense erkenden çekip gitmeyi diliyor insan.

Yaşamımın değersizliği vuruyor yüzüme bi tokat gibi

Zararlı asalak bi hayvan gibi yaşamak koyuyor insana

Her doğruyu yapmak istiyorum ama hayat beni hep yanlış sulara sürüklüyor yaptığım öyle çok yanlış bi şey de yok aslında ama ileride daha fazla daha büyük yanlışlar yapabilme olasılığım çok yüksek gibi hissediyorum

Sanki ezilmek örselenmek için gelmişim dünyaya

Yaşamak koyuyor bana heyecanlandırmiyor, ümitse hiç yok benim gibiler için.

Ben bitmişim arkadaş daha yirmimde bitmişim benden sağlıklı normal bi birey olamaz artık. hayatımı bugün ölsem bari diye yaşıyorum

Ne sevilme, ne aşk, ne zenginlik, ne değer, ne saygınlık hiçbirini tadamadım

Yalnizca hezimet,

Evet bana hiç değer verilmedi

Ötelendim, yoksayıldim, görmezden gelindim

Bana bundan fazlası düşmeli Allahım

Yetinmedim dimi her zaman hep daha fazlasını istedim?

Hayır

Yalnızca herkes kadar olanını istedim
Normal olmayı istedim bu hayatta normal!!

Ne fazla ne eksik

Allahım rahmet hazinesine diyeceğim yok

Ama ben bundan beceripte bişey alamadım

Ah ulan ah

Ölüm o kadar yakın geliyor ki bana

Yaşlı yalnızca beni hatırlayan evet yalnızca beni hatırlayan hayatındaki ilk torununu hatirlayan biricik alzehimer ananemin duyduğunda üzüleceğini, annecağızımın ölene kadar arkamdan ağıtlar yakacagini kahrolacagini bilmesem durmam şu hayatta

Allahım affet senin istediğin gibi bi kul olamadim

Şu hayatımda senin isteyeceğin şekilde yaşamayı beceremedim,

Neden? Çünkü malım ben.

Tam bir mal.

Hayatta en çok istediği şeylere bile ulaşamamış en çok uğraştığı şeylerin bile sahibi olamamış bi mal.

Benim açımdan aslında mesele şu heves ettiğim mutluluklara erişemedim, beklentimin çok altında kaldı aslında hersey, yaptığım herşeyde engellendim,

Şu an yazdığım bu yazıda bile gizli özne 1. tekil şahıs ekini yazınca kelimemi bile bozuyo orrospu çocuğu otomatik yazı nasıl engellendigimi siz düşünün artık

Bugün iyi bi üni de ortalama bi bölüm okuyor olabilirim, ama sacmaliyorum gibi geliyor mallasiyorum gittikçe

Muhabbetim dinlenmiyor, sozlerim önemsemiyor,

Yani sözün özü şu ki bıktım bıktım sevdiğin hâlde sevilmemek, değer verdiğin halde değer verilmemek beni bu hale getirdi umarım böyle şeyler kimsenin başına gelmez ama benim sorunlarım için dua edin benim dualarım bile kabul olmuyor bari benim için siz dua edin :(
Biraz da mal olmak denilebilir. Evet.
40 yaşında çocuğuna ekmek götüremeyen babanın intihar etmesi de ergenlik değil mi?
Asla olmayacaktır. (bkz: sator rotas karesi)
intihar etmeyi ergenlik sanan ılık götlüler damlamış başlığa. Ulan siz insanların neler çektiğini nerden biliyorsunuz da yok mallıktır, ergenliktir, ezikliktir, acizliktir falan diyorsunuz. Bazı insanlar sizin gibi standart ya da mutlu yaşayamıyor kusura bakmayın. Tamam kız meselesi yüzünden intihar edenler cidden maldır ama başka meseleler için edenler ki bunu genelde belirtmezler, saygı duymak gerekir. Tercih meselesi.
(bkz: başına gelmeden bilemezsin)
güncel Önemli Başlıklar