bugün

ilk defa ekşiden bir başlık devşiriyorum fakat konu kadınlar gününün de üstüne biraz ilginç geldi.

öncelikle geyik başlıklardan biri sanıp tıklamadım sonra üst sıralarda durduğunu görünce merak edip baktım.

Gerçekten yaşanmış. kadın atla demiş adam da atlamış.

komik bi durum ama olmayabilir de.

linki `http://www.haberaktuel.co...elisme-haberi-993928.html`
(bkz: kadınların gerçek yüzünün ortaya çıktığı anlar/#31655638)
olaydan yeni haberim oldu. yalnız ben kadından ziyade çok önemli bir diğer olaya dikkat çekmek istiyorum.

olayın videosuna dikkat:

http://www.youtube.com/watch?v=YNugA41gn2Y

şimdi kulak kesilin:

daha 2 gün önce 3. köprünün açılışı yapılırken tam tekmil gemiler şunu yaptı:

https://img-s2.onedio.com...254d4adae557cba72ed8.webp

bu kutlama için su sıkmak bir denizcilik adetidir.

bildiğiniz üzere olimpik havuzların atlama kulelerinin altında aynı şekilde su fışkırtan ince bir mekanizma vardır.

yine bildiğini üzere köprüden atlamak değil, suyun beton etkisi öldürür.

deniz devriyesinin yapacağı tek şey ikna süresi boyunca intihar edecek insanın düşeceği alanı hesap edip o bölgeye resimdeki gibi su sıkmaktı.

çat diye beton gibi suya çarptıktan sonra çıkarmaya yetişmek değil.

şuraya geliyorum:

bu basit önlemi alana kadar her köprü intiharından deniz devriyesi de ihmalkardır ve önemli faktördür.

3. köprü açılışı kadar önemli olsun lütfen bir can artık.
atla atla atlamayan i.ne dese tam olacak.
Artık klişe haline gelmiş
ilk duyduğumuz kadar komik olmayan espri.
evine on dakika erken gitmenin bir insanın hayatından daha önemli olduğunu düşünen kadındır. Muhtemelen adam oraya şov amaçlı çıktı diye düşündü. Hatası büyük, adalet yakasını bıraksa vicdanı rahat bırakmaz, tabi varsa.
Alacağı cezayı düşününce kendi kafasına sıkmış kadındır.
Dürüst kadındır. ihtiyacı yok demektir.
atlayan arkadaş için bir fatiha okuyalım. kim bilir ne derdi vardı da böyle bir şey yapmak zorunda kaldı.

teşvik eden kadınlara da geçmiş olsun. artık kaç sene ceza alırlar allah bilir. insan hayatı lan bu atla ne demek. başkasına atla diyebilecek kadar cesursan sen atla orospu.

toplum olarak ne kadar sabırsız ve haysiyetsiz olduğumuzun kanıtıdır bu olay.
Bunun cezasını çekmesi gereken kişidir.
intihara teşvik etmek bir suçtur, ve bahsi geçen şahıslar bu cezayı haketmişlerdir. bi 4 yıl yatarlar ve hayatları kayar.

ve o adamın konumuna bu sefer onlar gelir, köprüye kendileri çıkarlar.
Ve adam atlar.

Gitgide vicdanlarımızdan yoksun kalıyoruz yazık.
ahlaksızdır. o psikolojide birine atla demek, olası bir ölümünde sorumluluk almak demektir. bir görevli ikna etmeye çalışsın bir angut gelsin her şeyi berbat etsin. gerekli cezayı alması gerek.
KADINLAR GÜNÜNDE CEREYAN ETMiŞ OLMASI DA AYRI BiR TRAJEDi.
kadın gibi kadındır. öğlen öğlen ayakta alkışlatmıştır kendini.
Utanılası insanlık,tahammülsüzlük,bir candan bu kadar kolay vazgeçilmemeli helede böyle durumdaki bir insandan.
adliyeye sevk edilmişlerdir.
durup dururken belaya bak.
Bu kadının haklılığını iki çarpmayla hesaplayan adam acaba
bu kadının hislerini karistirmayip orada durup hayatın iki güzelliğinden bahsederek adamı kurtarmaya çalışsa daha fazla zaman kazandırmaz mı 400 000 kişiye.
Bunu uludağ sözlükte ifade etse daha iyi olmaz mı?
Üzücü olaydır keske orada olsaydım dedirtir.
Kendisine damat koğuşunda başarılar dileriz.
(bkz: damat koğuşları)
Kadın hanzosu iki bireyin psikolojisi zaten alt üst olmuş bir insanın intihar a ramak kala iken trafik sıkışmışmışta bilmem neymiş adam zaten hayatını bitirmeye gelmiş oraya can verecek böyle bir gaza ne gerek var,acaba kendi kendine insanlık yapıyorum diye mi düşünmüşlerdir.Ne haldeyiz ya.Şu zihniyette ki barzo kadınların 8 mart ı filan kutlu olmasın arkadaş

intihar eden kişinin yakınlarının başı sağolsun.
Net kadındır. Dolaylı tümleçten nefret eder.
kadın yüksek ihtimal intihar edenin show peşinde olduğunu düşünerek trafiğin verdiği can sıkıntısıyla söylemiştir. işin açıkçası okadar trafiğin içinde kim olsa içinden bu cümleyi geçirir. dillendirdinmi 4 yıldan 10 yıla kadar yargılanırsın.
Burada herkes kadınlara suç bulmuş, tamam haklılar. Ama atlayan adamın hiç mi kabahati yok. Tamam öldü gitti artık fakat hergün milyonlarca kişinin geçtiği yere intihar için çıkıp da şov yapmak nedir? Madem intihara kararlısın çıkar atlarsın, oraya polis gelene kadar niye bekler insan. Atlamadıysa o kadar zaman zaten atlayası yoktur belki de fakat kadınlar onu bu durumda kötü etkilemiş oluyor. Yani iki durumda da iki taraf da haksız, hadi adam öldü gitti, kadınlar çeksin şimdi cezasını.
öfkeyle kalkan zararla oturur. kadınlar öfkeyle adamın blöf yaptığını sanmış olmalılar. halbuki hayatla şaka olmaz. "dilin cismi küçük cürmü büyük "" atasözünü de akla getirdi. diline hakim olamazsan bir hayatın bitmesine sebep oluverirsin hiç anlamadan.

intihar eden adama gelince, o zaten kafaya koymuş ölmeyi diyemeyiz. neden ? intihara teşebbüs eden sorunlu. sorunlu insanların desteğe ihtiyaçları var. eş dost arkadaş aile çevre desteğine. belki de profesyonel yardıma. buhran bunalım yaşıyorlar o esnada.

halbuki kendiyle barışık, etrafına pozitif enerji verebilen güler yüzlü --tatlı dilli-- birisi olsaydı o anda orada adamı ikna edecekti. belki de vazgeçecekti adam intihardan. (eceli geldiyse bile şayet, sen sebep oldun. bu seni aklamaz kardeş.)

kimilerine göre düzeni bozmak/işleri aksatmak ölüm nedeni sanki. vay anasını sayın seyirciler şu mantığa bakın hele. insanlar bu dünyaya tapmaktan ne zaman vazgeçecekler acaba ? sanki hiç ölmeyecekler. ölen ölür, kalan sağlar bizimdir öylemi ? maşallah. sizin insanlığını bu kadar işte..
herkesin sabrının da bir sonu olduğunu gösteren eylemdir.
kimine göre haklı, kimine göre haksız.