bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Ergen tribidir. Biraz cesaretin olsa intihar konumuna gelmeyecek adımlar atarsın hayatında.
    -2 ... mihawk
  2. 2.
    yaşamda mana bulamayan insanların varlığını sağlayan yegane döngüdür.
    2 ... kubelik
  3. 3.
    Dusuncesinin de dongusunun de sonuna geliyorum.
    1 ... bedeviye
  4. 4.
    (bkz: anti depresan)
    1 ... shell
  5. 5.
    kurtulamadığım döngü.
    5 ... mrs shakespeare
  6. 6.
    çoğumuzun hayatını borçlu olduğu döngü. hangimiz intihar etmeyi düşünmedik ki?
    1 ... komarov
  7. 7.
    Niyeyse peşimi bırakmayan döngü.
    1 ... sicarim o cevdet in agzina
  8. 8.
    intihar fikri kurtuluş fikrinin insanı zorladığı eylemlilik haliyle çelişmediğinden bi insanın intihara cesaret edememesi diye bi şey imkânsızdır.

neden?

çünkü; fikir olan kendi mahvını organize etme isteği, istek olması itibariyle bi eylemdir zaten. kişi, intihar etmeyi istediği müddetçe yaşıyor sayılmaz, sayılamaz. o halde intihar fikri hiçbir eylemlilik haline gereksinmeden ya da sadece intihar etmeyerek bi eylem halinde kalarak bile, yani sadece bi kültürel tecrübe olarak bile, "ben"in etmediği intihar, henüz, gerçekleşmemesi mazeretiyle en imkânsız şey kadar imkânsızdır.

bu gibi klişe kurgulara insan sadece inanır.
    yani der ki; "intihar etmek istiyorum ama işte cesaret edemiyorum."

o halde neden intiharı düşünmeye cesaret edebiliyordur bu cesareti olmayan arkadaşımız? intihar fikri bi fikir olarak imkânsızdır aslında. asıl mümkün olan "intihar etmek"tir.

cesaret, mantıken korku uyarıcısını da yaratır.
    cesur olabilmek için korku tecrübesine gereksiniriz. şu an korkmasak bile bi tecrübe olarak korku biyolojik temeller de edinmiştir kendine.

yani cesaretsizliğin, intihar isteğiyle mantıklı hiçbir alakası yoktur.
    klişedir bu.

intihar etmek isteyen insan gider ve intiharını eder.
    cesaretle alakası yoktur.

birbiri üzerine kurgulanmış bi "olma" hali içinde yaşıyoruz biz insan türü olarak. geçmiş çok yakın bi tecrübe olarak sadece kalıcı izler bıraktığı mertebede geleceğimizi şekillendirebiliyor.

haliyle intihar, bi yok olma isteğinden öteye gidemeyecek kadar eylemsiz bi hal olduğundan, fikir olma niteliğini kaybettiği an ancak eyleme dönüşür.

gene tekrar ediyorum; yok oluşa dair hiçbir şey cesaretle alakalı değildir.
    1 ... ingmar kravitz
  9. 9.
    Bu düşünceye uzun zamandır sahipseniz (mesela benim gibi 2,5 yıl) ve o kadar yılda bile hâlâ fiilen bir şey yapamamış olmak en üzücüsüdür. O düşünce sizi içten içe yerken siz olmayan cesaretiniz yüzünden her şeye katlanmak zorundasınızdır. En üzücülerinden biri de belki en yakın arkadaşlarınız, aileniz veya dışardan sizi gören herhangi bir yabancı ne hâlde olduğunuzun farkında değildir. Kimseye belli etmezsiniz. Ve sonunda bir gün cesaretiniz geldiğinde, kendi canınıza kıydıktan sonra tanıdıklarınız tek söyleyeceği "Hiç fark etmemiştik" veya "Ciddi olduğunu bilmiyorduk" olacaktır. Arkadaşlarımın çoğu da beni ciddiye almadığından buna dayanarak söylüyorum.
    1 ... dontfuckwithmyfeelings