bugün

türk toplumunun izleyip anlamadığı halde 'çokkk iyi filmm yaeee' dediği interstellar'ın balon olmasıdır.

ne karadelikten ne ışıktan ne zaman bükülmesinden ne de fizikten anlamayan insanların izleyip 'çok iyi film' demesi karnımı ağrıtıyor gülmekten. film sıradan bir film. hatta nolan'a yakışmadı bile böyle bir film. ama izleyenler güzel film dediğinde cool olacaklarını sandıkları için pompalayıp duruyorlar. sanıyorlar ki böyle yaptıklarında fizikten bilimden anlayan kültürlü insanlar olacaklar. ya he he. adam bu filmin sinemasından çıkıp gidip recep ivedik izliyor lan? are you kidding me?

özetle her şeyi abartan toplumdan kaçamamış filmdir. abartın anasını satayım. bedava nasıl olsa.
anlamamış yazar turnusolu film , anlamyan abartılmış bir balon deyip iddiasını kanıtlamaya çalışıyormuş diyorlar.
yazarların doğruladığı iddiadır.
balon falan olmayan filmdir. Nolan' a yakışmamıştır o ayrı. Bir projede Nolan oldu mu beklenti haddinden fazla oluyor çünkü. ancak bilim kurgu filmlerini şiddetle eleştiren neil tyson' ın en az eleştirebildiği film olmuştur interstellar.
oha interstelları anlamak ve bu konuda başlık açmak. buyrun naçizane nobel ödülümüz.
dogru olan beyandir. evet cogunluk anlamadi ama bizim halkimiz cok sever anlamadigi filmleri ovmeyi. bu kadar sikildigim bir film hatirlamiyorum. sikici bir film iste. bu kadar. bir de birazcik birikiminiz olmali diyorlar bu filmi izlemeden once. ne birikimi lan ? ben her izledigim filme gore birikim yapacaksam isim var. yonetmen benim zekama gore degil de kendi zekasina gore is ceviriyorsa kusura bakmasin ama kendi ceksin kendi oynasin kendi izlesin.
Film filozofları derneği de öyle düşünmüş olacaktır ki yılın en yüksek puanlı filmini bir çok dal yerine bir kaç dalda aday gösterdiler nolan ağlamasın diye,
Yalnız nolan takdire şayan bir yönetmendir oscar heyeti gibi amerikan yancısı olmayalım yiğidin hakkını yiğide vermek gerek, ki tarantino bile beğendiyse bizimde beğenmemek için bir sebebimiz yok.
amaç nasaya olan sempatiyi taze tutmaktır. yer miyiz ulan bırakın bu işleri.
güncel Önemli Başlıklar