bugün

kadına şiddet skandalıyla çalkalanan gruptur.

işte bu gibi grupların en büyük eksiği kurumsallaşma eksiği. haydi toplanalım bir şey yapalım. yapın kardeşim buyrun da işte böyle orospu evlatları çıkıp sağa sola saldırırsa ne yapacaksın?

bir disiplin kurulun yok.
bir ara bulucu ekibin yok.

anca yaptıysa amına koyayım dersin.

belli ki yapmış işte. intihara kadar varmış olay. daha neyi inkar edeceksiniz?

girmeyin böyle osuruktan gruplara. prim vermeyin şöyle it kopuklara.

https://www.facebook.com/.../videos/1679027178815585/
Bu kadar işsiz güçsüz adamı bir araya getiren başka bir grup var mı bilmiyorum. 3 tane Avrupa şehri gezen kendine instagram'da traveler diyor. Bunların başı Bestami de ayrı bir işsizdir.
yönetici kadrosunda g*tü kalkık var, evet. ayrıca avrupa'da 3-4 ülke gezip dünyayı dolaştığını iddia eden üyeleri de vardır.

ama faydalı gruptur be. gezen ve gezmek isteyen insanlar burada iletişim kuruyor, yardımlaşıyorlar.

phuket'te adamın biri zor durumda kalıyor, hemen bu gruba yazıyor. bir saat içerisinde adadaki diğer türkler adamın yardımına koşuyor. bu iyi bir şey değil mi yav?

seyahat boş beleş iş değildir arkadaşlar. kültürel bir aktivitedir. evet bu grupta baba parası yiyen boş adamlar da var ama gözünüzü seveyim, 250 bin kişilik grup bu.
bugün ablanın teki afganistan'da taliban kontrolündeki bir bölgeye nasıl gidebileceğini sormuş bu grupta. gitmesinin sebebi ise orada yaşayan afgan bir arkadaşı varmış. onu görmeye gidecekmiş.

insan gerçekten hayret ediyor. daha ne saçmalıklar göreceğiz bakalım.

ama faydalı oluşum. ablaya tane tane neden taliban kontrolünde bir bölgeye girmemesi gerektiğini ayrıntılı, ciddi ciddi anlatmışlar. ikna olmuş abla. valla anlatanlara ayrı bravo.

iyi kimse t*şşak geçmemiş...
(bkz: https://goo.gl/fT8WP8)
Grubun yardimrail adında bir Facebook grubu daha var. insanlar yardım amaçlı bilgi paylaşımı yapıyor. Buraya kadar hersey normal gibi görünse de, grubun adminleri, avcılık peşindeler. Daha önceleri de eski bir adminin sevgilisini dövmesi ve o kızın soru isaretli ölümünü okumuştum. Böyle olaylar yaşanmasına rağmen, benzer olaylara devam ediyorlar anlaşılan. Bu sefer ki kahraman, grubun admini bir post açmış. Askerdeyim hatunsuz kaldım kıvamında.

görsel