1. 1.
  interrail yapmayı düşünenlerin uğramadan geçmemesi gereken, facebook'un en yararlı gruplarından biri;
  https://www.facebook.com/groups/interrail.turkiye/

  grup üyelerinin samimiyeti ve dostlukları kıskandırıcıdır. interrail hakkındaki en doğru kaynak diyebilirim.

  (bkz: bestami köse)
  (bkz: marco valentino)

  plansizgezgin.net

  Edit: değişiklik olmuş.
  2 ... misissipili
 2. 2.
  introsu mükemmel bir de siteleri var http://www.interrailturkiye.com.tr
  1 ... misissipili
 3. 3.
  Facebookta gördüğüm en samimi candan insanların bulunduğu grup. Adamlar nasıl geziyor bi de arkadaş. Biri milanoda biri bruggede. takılıp peşlerine gidesiniz geliyor da işte şu fakirliğin gözü kör olsun.
  3 ... bi gun yine useniyorum
 4. 4.
  üyesi olduğum candan sevdiğim ve candan sevilmesi gereken insanlar topluluğu. Çantayı hazırlayıp sadece otostopla gezenler, tren biletlerini alıp parkta bahçede konaklayıp avrupayı karış karşı bilenler, az paralı çok cesaretli insanlardır. Bir yere mi gittiniz,kalacak yeriniz mi yok yazın interrail türkiyeye cevap yazsınlar. Yurt dışı hakkında bildiğiniz hiç bir bok yok ama gene de gideyim mi diyorsunuz tıklayın sayfanın dosyalar kısmına açın okuyun aydınlanın. Ya da bunların hiç birinde gözünüz yok da sadece dünyada hala iyi insanların varlığını merak ediyorsanız,Bestami başkana bir iki satır yazın sohbetler edin. Yeri geldiğinde kanser hastası genç bir arkadaşa moral mesajları,moral videoları, iyi dilek kartları hazırlayacak kadar alçakgönüllü olan interreail türkiye memleketteki nadir hareketlerden biridir.sevin,sayın sahiplenin.
  2 ... siyah kalem
 5. 5.
  bestami reyizin önderliğinde kendini aşmış grup. bırak yalnızca interraile gidenlere yardım yapmayı, vakıf gibi iş görmeye başladı. ne kadar güzel insan varsa burada toplanmış resmen. an itibariyle grup duvarına atılan post aşağıdadır.

  --spoiler--
  Merhaba arkadaşlar… Oncelikle bu gonderi altina siyasi yorum atmayiniz. Gorusunuz ne olursa olsun insani yonden bakmanizi ve yapabileceginiz birsey varsa yapmanizi rica ediyorum. Gruptan bazi arkadaslarimizin ailesine kadar dayanan bu vahsete sessiz kalmayalim ve destek cikalim istedik.
  Gündemi takip eden arkadaşların haberi vardır. IŞiD'in insanlik suclari devam ediyor. Yüzbinlerce ezidi yerlerinden,yurtlarından göçe zorlanmıştır. Göç yollarında açlık ve susuzluktan hayatını kaybeden çocukların sayısı yüzlerle ifade edilmektedir. Binlerce kadın IŞiD tarafından kaçırılmıştır. Şuanda da bu vahşet devam etmektedir. Göç yollarındaki bu insanlarin bir kısmı Türkiye tarafına geçmiş, binlercesi de hala sınır kapılarında beklemektedir. Bu insanlarin cokca sikintisi var. Kalacak yer konusundan tutalım,yiyecekleri yemeğe kadar kadar sıkıntı içindeler. Çocukların psikolojisi bozulmuş durumda. Belediyeler, halk ,STKlar yardımlaşma için yoğun bir çalışma yürütmektedir. Birbiriyle ideolojik bagi olmayan sivil toplum orgutleri de yardim icin seferberler. Herkes imkanları elverdiği derecede yardımlaşmaya çalışmaktadır. Bizimde size çağrımız şu: Bizler de hep beraber bir yardımlaşma kampanyası başlatabiliriz. Bizler de küçük de olsa yardımlar yapabilir, onlara umut olabiliriz.
  Temel ihtiyaçlarımız aşağıdaki gibidir:
  - Gıda
  – Mutfak gereçleri (evlere yerleştirilen aileler için)
  – Yatak, battaniye, yastık ve kılıfları
  – Kullanılmamış giysi
  – Çocuk bezi
  – Kadın pedi
  Yukarıda bahsettiğimiz yaşamsal ihtiyaçların yanı sıra başka ihtiyaçlarımız da mevcut. Bir katliamdan kaçıp Türkiyeye sığınan insanlarımız çok şeye tanık oldu. Büyük travmalar yaşandı. Sadece insanların yaşamsal ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmayalım. Cocuklarımızın bakışlarına kadar işlemiş savaş psikolojisini silip atmaları için de birseyler yapmak gerekiyor. Bu çerçevede de ikincil ihtiyaçlarımız var. Savaşın korkunç izlerini boyamak için de ihtiyaçlarımız aşağıda sıralanmıştır;
  - Boya (Kuru, pastel)
  – Kalem (Keçeli, tahta)
  – Defter (Resim defterleri ağırlıklı)
  – Balon ve plastik toplar
  – Oyun hamuru
  – Boyama kitapları (çocuklar çok seviyor)
  – Yüz boyası (Psikologların önerisidir)
  – Oyuncaklar (Savaş, silah ve korkutucu çağrışım yapanlar dışında)
  – Oyun Kostümleri (Psikologların önerisidir)
  – Puzzle
  – Şekerlemeler (Çikolata,
  gofret, bisküvi v.s)
  Elinizden ne geliyorsa ...
  --spoiler--
  4 ... bi gun yine useniyorum
 6. 6.
  şu sıralar kendini doğum günü kutlama organizasyonlarına adamış güzel topluluk. (bkz: çıkın çıkın gelin)
  ... kizilsophia
 7. 7.
  lan ne güzeli topluluğudur.

  bestami denen veledin tutuşunu kaldırıp kendi çaplarında "goy goy" tabiri ile birbiryleriyle dalga geçen salaklar silsilesi. ha yardımları yok mu, elbette ama cıvık müdürüm afedersin
  1 -1 ... buralar hep entry dolacak
 8. 8.
  iyilik melekleri. Keşke ben de facebooktan öyle seyretmek yerine bi parçaları olabilsem. Şimdi de Hakkari de bir köy Okulu için yardım kampanyası düzenliyorlar. Ben de buraya yazayım belki bi iki kişi daha duymuş olur.

  http://hizliresim.com/LoVjWz

  Bestami başgan 'ın mesajı şöyle ;

  http://hizliresim.com/3Rbkkj
  1 ... bi gun yine useniyorum
 9. 9.
  bestami ba$gan'ın bu sefer hakkari gezisi düzenleyeceği grup.

  seni seviyoruz ba$gan!
  ... basak burcu errrkegi
 10. 10.
  Alayı gerizekalı olan facebook yardımlaşma şeyi. Birbirlerine sözüm ona laf sokmaları, aptal aptal esprileri mal lan bunlar demeye sebebiyet veriyor. Bunların bi tane büyükbaşı besto var, zekalı ama çalışmıyor cinsinden. Goy goy diye tabir ettikleri sikik konuşmalar yapmaktan başka bi nane etmezler. azıcık büyüyün ayol. Hahah
  3 -3 ... buralar hep entry dolacak