1. 589.
    bunu bir kaç kez yaptım. yalan yok şimdi biz bizeyiz şurada..

2010'un kasım ayı'ydı...

o zamana kadar bu konuda bakir bir erkektim.
    böbreklerim çalınır korkusu ile nokia e63'ümün gps'ini açıp en yakın arkadaşıma konum bildiriyordum. bursa'da yaşayan biri olarak istanbul'a çok sık gitmiştim ama hep davet üzerine gitmiş, yenikapı'dan alınmış, gezilmiş ve tekrar yenikapı'ya bırakılmıştım.

yani öyle bir yerler bilecek, "hee orası mı tamam biliyorum gelirim ben" diyecek lokasyon bilgisine sahip değilim.

günlerce süren msn sohbetlerinin, telefonda konuşmaların, piksel piksel gösteren webcam'lerde ki bir kaç dakikalık görüntülü aramaların ardından artık buluşalım dedik.. tabi bu noktaya gelmek 3 ayımızı aldı ama sonunda bir karar verebilmiştik.. temmuz'da konuşmaya başlayıp kasım'da "buluşalım" denince haliyle ulaşım zor oluyor.

normalde on buçuk civarlarında bir deniz otobüsü o zamanlar sadece ido varken, hemde kasım ayında mümkün değil konmazdı sefer listesine. ne hikmetse o gün on buçukta bir deniz otobüsü vardı ve bende ona bilet aldım.

öyle sabahın köründe gitmeyeyim, yokluğu o kadarda belli etmeyelim dedim... 2001 yılında canlı izlediğim real madrid maçının atkısı vardı boynumda. bursa'da genelde o atkı ile dolaşmak bir nevi dayak yeme sebebi. ama siyah olması bir avantajdı...

yağmur sabaha karşı başlayınca deniz otobüsü kalkmaz dedim.
    ama yinede bir umut gittim güzelyalıya... kalkıp kalkmayacağına çok emin olamadığım için son dakika yetiştim ve baktım ki yolcuları alıyorlar. içeri girip yağmurun etkisinden kurtulduğum an atkıyı çıkartmak için hamle yaptım ki her taraf beşiktaş taraftarı... o günde, yani 28 kasım'da galatasaray - beşiktaş maçı var.

galatasaray'lı yok.
    sanki beşiktaş'lılar feribotu özel olarak tutmuşlar kendilerine.
    bursa'da bu kadar deli beşiktaş'lı olmasına mı şaşırayım? yoksa şansıma mı bilemedim?! çaktırmadan atkıyı çıkartım montumun içine saklayıp, kulaklığımı taktım ve yolculuğa başladık. arada arkadaşıma da mesaj atıyorum. o da bana "sakın kızın evine gitme ve verdiği şeyleri içme, yeme" diye öğütler veriyor... öyle salak muhabbetler çeviriyoruz ki anlatamam.

armutlu'yu geçer geçmez deniz otobüsü beşik gibi sallanmaya başladı.
    o deniz otobüsü hareket ederken üçlü çektiren delikanlılar bir bir kusmaya başladı.. görevliler, poşet dağıtmaya başladığı an film koptu salan salana... dese ki kaptan "isteyen kendini atabilir" yemin ediyorum herkes kendini salardı marmaranın soğuk sularına...

bu maç anısı olur ama ben kızla buluşucam. kusmamak için kendimi kasıyorum ama ramak kaldı.
    dahası sağım solum herkes öğürmekte. hepsi poşetlere kuzu kuzu bırakıyor tostları. derken biri ayakkabımın üzerine boşaldı. böğüre böğüre hemde..

leş gibi oldu üstüm başım. görevli bir paket ıslak mendil verdi. hayır üzerime böğüren arkadaşın temizlemeye de mecali yok. çocuğun, gözlerinin beyazı gitmiş.. iş başa düşer prif dedim ve daldım pantolon, ayakkabı filan derken temizledim üstümü başımı..

tam rahat ettim dedim bu sefer bana gelmeye başladı.
    kaptanda bir an önce bitsin diye gaza bastı sanırım. dalgalar arasında sörf yapıyoruz amk... kaptanla sabah sabah delirmeceler...

bu arada kızda mesaj atıyor "neredesin cnm" filan yazıyor.

o an geri döneyim dedim..
    cnm yazan insanlara acayip tavım.
    canım kelimesinin içi dopdoludur.. bir insana canım diye hitap edeceksiniz canınız ise hitap edin.. içi bu kadar dolu bir kelime herkese söylendiği için içi boşaldı artık... birde cnm yazınca samimiyetsizlik tavan yapıyor. görevli kıza dönüp "bir dakika bakar mısınız?" dedim ve bana yaklaşır yaklaşmaz da "filikalarınızdan birini istiyorum geri dönücem" dedim kız mal mal baktı yüzüme... sonra baktım bana yardımcı olmuyor üzerinde "sadece personel" yazan kapıya yüklenip dışarı çıkıp kendimi suya bıraktım...

işte benim uyandığım yerde tam olarak burası gözümü bir açtım ki yenikapıydayız.

çok şükür kusmadan uykuya dalabilmişim. hemen üstümü başıma baktım, ben uyurken kuzu kuzu bırakan olmamış. herkes kendini bir an evvel iskeleye atma derdinde. dışarı çıkan yeri öpüyor...

o hengamede gördüm onu..
    siyah dalgalı saçları, giydiğinde koyuna benzediği montu, nefret etsem de onda ayrı güzel duran ugg'leri ile karşımdaydı...

yüzünde de tatlı bir gülümse ile bana "hoş geldin" dedi ve sarıldı..
    benim o ana kadar kendine hakim olan midem daha fazla dayanamadı ve saldı kendini... evet evet, tam kıza sarılmışken böyle arkasından verdim coşkuyu. kızın üstüne başına gelmesin diyede sıkı sıkı sarıyorum kızı. senfonim bittiğinde çantasından bir ıslak mendil çıkarttı ve bana verdi. hiç iğrenmedi.

"sonunda geğirmeseydin iyiydi" dedi sadece. güldü...

bende, oturup bir şeyler yerken ona durumu anlattım. güldük eğlendik. bir iki saat geçince arkadaşa mesaj atmayı unuttum ben tabi. adam beni beş altı kere aramış. tabi sessizde telefon. Yemek yerken polisin mekanı basıp beni arıyor oluşu, arkadaşın bana ulaşamayınca kopardığı yaygara, kızın organ mafyasından olmadığını anlatma çabası...

evet, evet böbreklerim sağlam. bir kaç hafta sonra "çok acil paraya ihtiyacım var" da demedi.
    "benimle evlenir misin?" dediğimde "neden öyle bir şey yapayım, sen evlen benimle!" dedi.. ellerimi ağzıma götürüp sesimi titreterek "ay inanmıyorummmm!" nidaları ile evet dedim..

evlendik mi? tabi ki hayır. çünkü hayatta her şey istediğiniz gibi gitmez.
    siz mahvetmek için bir şey yapmazsınız bile hayat yapar. olmayacaksa olmuyor çok kasmayın...
    #37333717 :)
  2. 590.
    Risk, cesaret, korku..
    #37333725 :)
  3. 591.
    Daha önce yaptım. Pişman değilim. Biraz riskli gibi ama çok iyi arkadaş olduk sonradan .
    #37333731 :)
  4. 592.
    hayatımda bir kere bile yapmadığım olay ! çünkü ben gizlilik esasları olan asi ve mavi kadınım. siz buna inanmasanız da durum bu.
    #37333735 :)
  5. 593.
    gece sanaldan tanıstık, sabah 9 gibi evime geldi, 12'ye kadar şarap içtik, 3 e kadar seviştik. bir daha görmedim kendisini..
    #37333742 :)
  6. 594.
    1-2 defa denediğim vaka. bir seferinde (ilk buluşmada değil tabii) güzel ayaklı sözlük kızı ile ayak fantezisi yaşamak ile sonuçlandığı da vakidir.

(bkz: güzel ayaklı sözlük kızı ile ayak fantezisi yaşamak)
    #37333786 :)
  7. 595.
    Yapmadığım ve yapmayı düşünmediğim bir şey.Korkarım la ben.Çok iyi tanımak lazım ama internette ne kadar tanınabilir ki?Telefonda konuşmuşluğum var lakin.Çok güven vericiydi sesi.
    #37333808 :)
  8. 596.
    Gayet normaldir. Aklın yolu birdir seversem buluşurum.
    #37333823 :)
  9. 597.
    2014 yılının yaz ayında ben de böyle bir şey yaptım. olaylar nasıl gelişti hatırlamıyorum ama bir gün kendisinin numarasını almış ve kendisini şehrin avmlerinden birinde beklediğimi söyledim sağolsun kırmadı beni ve buluştuk. biraz sohbet ettikten sonra onu karşıladım ve tekrar görüşmek için sabırsızlandığımı söyledim ki yalandı amk kızı fazla beğenmemiştim kız güzeldi fakat bana hitap etmiyordu hani derler ya tipim değil ha işte öyle bir şey
    bir kaç gün mesaj atmadım kendisine sonuçta kımseyi heveslendirmek istemiyordum bir kere mesaj yolladı nasılsın diye bende soğuk davrandım bir daha mesaj atmadı zaten .
    bu arada kız 160 boyundaydı okuyorsa burayı selamlarımı iletiyorum.
    #37333846 :)
  10. 598.
    ilk kez geçen yaz bir kızla makarasına muhabbet ederken olaylar buluşmaya kadar geldi. Bir kafede buluştuk kız kek falan da yapmış hiç tereddütsüz yedim. Sonra parkta falan gezip muhabbet ettik güzel bir gündü. Ama pek benim kafamda bir kız değildi yazmayınca o da yazmadı öyle kaldı.

Daha sonra geçen sene aralık ayında biriyle buluştum. Hatta onunla sonradan 4-5 kez daha buluştuk iş ciddiye binmişti çünkü. O da güzeldi konuşmayı kestim ama yine de güzel anılar bıraktı bende.

En son bu yaz haziran sonu gibi biriyle buluştum. Buluşmada amk bu kız kim şeklinde bi tepkim oldu minicik bir şey. Neyse dolaştık bira içtik falan ama kız pek benim kafamda değildi. Birkaç kez beni öptü sonra ben de gidişatı anladım tabii. Kızdan tiksindiğim için bahane uydurup kaçtım. Sonra birkaç kez yazdı, haftaya buluşma ayarlayalım yine dedi ama takmadım pek bakarız dedim.

Velhasılıkelam, her seferinde buluşmadan önce biraz pişmanlık biraz heyecan biraz da gerginlik oluyor. insan kendine "ne yapıyorum ben deli mi gibti beni" gibisinden şeyler söyleyebiliyor. Tek tavsiyem iyice tanımadan, kafa dengi biri olduğunu görmeden, biraz da tipinin ne olduğunu kestirmeden buluşmayın. Tüm gün bayıcı geçiyor yoksa.
    #37334091 :)
  11. 599.
    zamanında yaptığım eylemdir. valla hiç risk gözüyle gitmedim gayette güzel bir buluşmaydı ama tabi uzun zamanlarca konuşup güven sağladıktan sonra buluştuk.
    #37334117 :)
  12. 600.
    #37334176 :)
  13. 601.
    internette reeldekilerden daha iyi dostlarım olmasına rağmen henüz teşrif etmediğim eylem.
    zâten melankolik ve içedönük birisi olarak benimle buluşmaya değeceğini sanmıyorum.
    birisiyle de hakikaten çok istemiştim buluşmak, aylarca yolunu gözlemiştim hatta ama nasip değilmiş.
    #37334192 :)
  14. 602.
    Bir kez yaptığım eylem. (bkz: göztepe)
    #37334246 :)
  15. 603.
    kendimi aştığım bir eylemdir. genelde şehir dışı çalışıyorum.
    #37334261 :)
  16. 604.
    Bulusmayi birak, Benim arkadasimin kuzeni ( kendisini de baya tanirim) tumblrda tanistigi biriyle gecen hafta evlendi.
    Ustelik adam doktor ve asiri iyi,duzgun biri. Damadin ailesi de oyle.
    Ustelik kizin bobrekleri de duruyor.
    Demek ki oluyormus.
    #37334274 :)
  17. 605.
    --spoiler--

evlendik mi? tabi ki hayır. çünkü hayatta her şey istediğiniz gibi gitmez.
    siz mahvetmek için bir şey yapmazsınız bile hayat yapar. olmayacaksa olmuyor çok kasmayın...

--spoiler--

Bugün üniversiteye hazırlık zamanlarımdan tanıdığım aynı zamanda bir öğrencimin abisi olan Psikolog bir arkadaşla konuştuk sohbet ettik tabi ben karşımda bir Psikolog görünce dayanamadım bi kaç yıl önceki depresif hallerimden bahsettim.
    Kısacası benzer sözlerdi sen hata yapıp yanlış insanlarla tanışmasan bile hayat bi şekilde zorlaşıyor.
    #37334363 :)
  18. 606.
    Sözlükten tanıştığım biri ile gerçekleştirdim 1 senelik bir ilişki sürdü sonra ayrildik olmaz olmaz demeyin.
    #37334364 :)
  19. 607.
    normal ilişkilerimizden farkı olmayandır.

misal, üniversiteye gittiğinizde, yurt oda arkadaşınızın, sınıftan sıra arkadaşınızın ya da, işe başladığınızda mesai arkadaşınızın nasıl psikopat olup olmayacağınızı bilemiyorsak, internetten tanışıp görüşeceğiniz kişinin de nasıl olacağını bilemezsiniz.

internetten biri ile tanışıp görüşmek, en fazla hayat kadar risklidir. fazlası değil.
    #37334455 :)
  20. 608.
    Yedek böbrek bulundurmanız gereken durum.
    #37334468 :)
  21. 609.
    komik durum.
    günde 585 kere telde de konuşsanız sonuçta internetten bir tip.

hırsız mıdır, katil midir, sürtük müdür, böbrekçi midir, tacizci midir bilinmez.

yapılmamalıdır.
    #37334476 :)
  22. 610.
    ayda bir mutlaka yaptığım ve çok iyi arkadaşlıkların yanında gecelik ilişkilerimin de olduğu buluşmadır. kesinlikle yapmam demeyin mutlaka deneyin.
    #37334478 :)
  23. 611.
    Biraz ne çıkarsa bahtına durumu ama öyle korkulacak, tırsılacak bir durum değil. Buradaki yazılarıyla konuşması aynı olmayabiliyor.
    Vaaayyy diyorsun ne kadar da dolu dolu yazmış, buluşunca bakıyorsun nato mermer nato kafa. Ampır ampır konuşursa vay haline.

Not: buradaki yazılarıyla derken uludağ sözlük'ü kastetmedim. Uludağ sözlük yaş ortalaması 17.
    #37334488 :)
  24. 612.
    en yakın arkadaşımla tanışmamız böyle olmuştu.
    Edit: eklemeyi unutmuşum sanaldan konuşup aynı mahallede oturduğumuzu fark ettik yarım saat sonra da buluştuk hala en yakınım, en sevdiğim.
    #37334490 :)
  25. 613.
    (bkz: Böbreğim)
    #37334492 :)

internetten tanışılan biriyle buluşmak ile alakalı başlıklar