bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    internetten müzik ve flim indirme yasagı 2010 itibariyle yürülüğe girecek olan kanun.
    tabii şuan kulis aşamasında. parası olmayan ne yapacak peki. yada müziği icra eden sanatçı ne yapacak sorusunu akıllara getirmektedir.

edit: başlıkta yanlış yazılan kelime düzeltildi.
    -1 ... iskorpit
  2. 2.
    devletin bu insanları nasıl takip edeceğini merak ettiğim kanun aşamasında olan öneri.
    -1 ... birbokb0cugu
  3. 3.
    yine bir yolu bulunup delinecek yasak.
    1 ... mutahit
  4. 4.
    illa ki bir açığı çıkacaktır dedirten yasaktır. ayrıca inşallah çıkar. naparım ki ben film indiremezsem, müzük indiremezsem.. hayat enerjim söner, boşluğa düşerim, yemeden içmeden kesilirim ben ki..
    4 -1 ... ozpandora
  5. 5.
    (bkz: internetten film indirmek/@dntpnc)
    ... dntpnc
  6. 6.
    +ben indiriyorum siz de indirin.
    -aman başbakanım burada indirmeyin!
    4 -1 ... cerquanne
  7. 7.
    emekçinin hakkına saygıyı korumaya çalışan bir yasadır.nasıl uygulanacağı bilinemeyen ve bizim insanımızın ne yapıp edip deleceği bir yasaktır.
    ... kitapci
  8. 8.
    fikir hırsızlığı kapsamında değerlendirilecekmiş.
    sabah radyoda öyle dediydiler.

çok geniş kapsamlı bir yazılım yapardım lakin zamanım yok. yoksa hepimiz de biliyoruz yani bir ülke dışı cd'nin en ucuz 25-30 lira olduğunu.

indirişe gelmemek lazım.

"korsan kitaba hayır" o ayrı!
    6 ... mystic queen
  9. 9.
    dünyada bu gibi yasalar bulunurken günümüzdeki teknoloji ile bunun önüne geçmek mümkün değildir . internet zaten kontrol edilemeyen bir ağ olduğu icin kismi ve cuzi bir yaptırımdan öteye geçmiçek uygulama .

bunu söylemekteki amaçım yasayı yada telif hakkını eleştirmek değil uygulamadaki yetersizligini görmeden çıkaranlara ithafen bir hatirlatma .

birde zaten ülkemizde sözüm ona müzik çalışmalarına para vermek gerçekten israfa giren hareketler arasında olcağı için onları internet indirip kotali arkadaşların kotalarını heba etmelerini önlemleri için güzel bir hareket olabilir .
    1 ... k3fr3n
  10. 10.
    halkın azcık götünü sıkarak boşa çıkarabileceği yasaktır. böyle bir hak insanların elinden alınıyorsa insanlar toplu halde hiçbir müzik veya film cd'si almamayı deneyebilir. sonuçta film seyretmeyince veya müzik dinlemeyince kimse ölmez sanıyorum. böyle bir boykot durumunda yasağın en fazla 1 yıl dayanacağını tahmin etmek zor değil. ayrıca dağıtımı üstlenen firma sanatçıya zaten en başta belli bir miktar ödüyor ve satın alınan ürüne ödenen para artık dağıtımı yapan firmaya gidiyor. ne sözkonusu sanatçılar, ne de dağıtımı yapan firmaların sahipleri acından ölüyor. hepsi son derece lüks bir hayat yaşıyorlar. zamanında futbol maçları şifreli yayına geldiğinde böyle bir protesto yapılsaydı, şimdi maçlar en kötü ihtimal trt1'de yayınlanıyor olurdu mesela... ama kendi yararına olacak hiçbir hareketi zerre kadar beceremeyecek bir millet olduğumuz için devlet hiçbir engelle karşılaşmayacaktır. ayrıca yaptırımı nasıl uygulayacağını da merak ediyorum. yasadışı paylaşım yapan herkes sadece kendini ihbar etse zaten çalışmakta zorluk çeken adalet sistemi hepten kilitlenir diye düşünüyorum. bir de bu duruma "fikir hakları ihlali" diyorlar. duyan da ülkemizden çıkan götü boklu filmlerin, müziklerin çok büyük bir fikir derinliği içerdiğini sanır...
    6 ... eraserhead