bugün

kapitalizmde sermaye sahipleri tarafından halka sokulanların yanında bir hiçtir. ayrıca hiç de sikimde olmayan, din uydurması bir haktır.
parasıyla alabilecek standartları sunmayanların yediği hakkın yanında solda sıfır kalan haktır.
bir sinema biletinin 15 lira olduğu ve birlik beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde çatır çatır, zevkle yenen haktır.
sinema bileti almak: 15 lira,
dvd alıp film izlemek: 20 lira,
ayakları uzatıp indirilen filmi izlemek: paha biçilemez.
zaten fazlasıyla şişirilmiş bir endüstrinin hak etmediği paralarına daha fazla para katmamak adına, hiç vicdan azabı duymadığım hadisedir.
eğer korsanın önüne geçilirse herkes satın alır, herkes satın alırsa fiyatlar düşer. demek ki neymiş korsanın önüne geçmek gerekirmiş. varsa babayiğit buyrusun kessin korsanı. biz ortama uyarız. kimse kullanmassa hackleyecek halimiz yok paşa paşa satın alırız bizde.
radyo- televizyon dersi için okulun film kaynağı olmamdan mütevellit günde rahat 5 film indirdiğim ve başlığı kale almadığım durum.
21 tb veri kaydı olan biri olarak;

yine olsun yine yaparım...
(bkz: korsan kitap alanların yediği kul hakkı)

tabi buna bir de kitap firmalarının faiş fiyatlarla satmaları sonucu alıyoruz diyenler gibi internetten film indirip izleyenler de aynı bahaneleri söyleyebilir ama bu doğru olduğu anlamına gelmez bu davranışların.
1. sinemaya gidip izlemediğim filmi indiririm.
2. sinemaya gidip izleyeceğim filmi indiririm.
3. herkese indirdiğim filmi veririm. yayılmasını sağlarım.

4. ttnete her ay domalırım ve ödeşiriz.
hepimizin yediği haktır. yalnız değiliz.
olmayan haktır.
(bkz: şu an ağlıyorum)
eğer internet kotalı ise kul hakkıdır. Neden filmleri daha fazla sıkıştırmazlar onlar yüzünden kota aşıp fazla para ödüyoruz *
bir filmin dvdsini 20 lira yapan zihniyet utansın.
sinema evrensel bir sanat dolayısıyla herkesin ister bedava ister paralı kullanım hakkı vardır..
(bkz: bizim yediğimiz kul hakkı sizinkilerin yanında hiç)
piyasanin cok kaliteli olmadigi, o parayi kazananlarinda ne yaptigi belli olan bir sektör asil benim kul hakkimi yiyiyor.
olsa da izlesek denilen haklardandır.
millet adam öldürüyor, banka soyuyor, tecavüz ediyor, sabi sübyanın hakkını yiyor, biz efendi efendi film indiriyoruz. O kadarcık günahta olsun denilecek durumdur.
Hiç kendimizi kandırmayalım. Bal gibi günahtır ve kul hakkıdır. Öteki tarafta ne yapacağız bilmiyorum. Allah bütün günahları affetse de kul hakkı için helallik alınması lazımdır. Çok pahalı diye bahane olamaz. Araba da çok pahalı, fakat gidip çalmıyoruz. korsan da bir nevi hırsızlıktır.

Not: bu yazı 1000 den fazla korsan film indirmiş bir yazar tarafından yazılmıştır.
büyük ihtimalle godard'ın bu durumdan haberi yoktur.

(bkz: jean luc godard)
(bkz: korsana destek)
(bkz: haram data helal data)
filmdeki oyuncuların veya yönetmenin falan hakkı varsa, bizim halkımız ünlü birinin hakkını yemek için izlemeyeceği filmi de indirir.

-geçen gün matt damon'ın hakkını yedim
+ben de megan fox'un hakkını yedim..

hey gidi..
sosyalistim.

özet: gerçekten sosyalistim.
bir filmi 10 liraya izlettiren kan emicilerin yediği kul hakkından fazla değildir. sinema ücretleri makul olsa, kimse tercih etmez. hele orjinal dvd, blue ray filan almaya kalkarsanız, bu rakam daha da artmaktadır.
güncel Önemli Başlıklar