bugün

güvenilir sitelerden alındığı takdirde ve ayakkabının kalıbından dolayı numara küçük ya da büyük gelmezse fevkaledenin fevkinde bir eylemdir.
yalnız imkan varsa alınacak ayakkabıyı mağazada denedikten sonra internetten siparişini vermek daha akıllıca ve daha karlı olacaktır. gerçi zaten birçok sitede iade koşulları olduğundan denemeden almanın pek de bir riski yoktur.
mazallah iki kere aldım, birinde ayağıma büyük, ikinisinde de küçük geldi.
yapma canım arkadaşım demek lazım.
kesinlikle almayın.

çanta olur ama onu alın.
kesinlikle yapılmaması gereken genelde defolu çıkan eylem. her gün kullanacağınız bir ürünü ucuz diye internetten almayın.
internetten en alınmayacak şey ayakkabıdır. Çünkü ayağına uymaz, her ayakkabının kalıbı farklı olabiliyor, genellikle giydiğin numarayı sipariş verdin diyelim, ayakkabı evine geldiğinde ayağına bol ya da dar gelebilir.

başlığı açan da öyle bir anlatmış ki, sanki değiştirmek hop çok kolay, iade ettin hemen ertesi gün istediğin numara gelecek zannedersin. ee o yeni gelen de olmazsa ne olacak? zaten iade etmek, kargo şirketine gitmek, sonra yenisinin gelmesi veya para iadesi, laf anlamayan müşteri hizmetleri vs, seni epeyce uğraştırarak haftalar sürecek işlemler.

ayakkabı mağazada denenerek alınır. ha eğer internette çok uygun fiyata güvenilir bir sitede, bir ayakkabı gördün diyelim, sepete atacaksın, çıkıcan evden almadan önce ayakkabıyı bir mağazada deneyip hangi numaranın ayağına uyduğunu gördükten sonra o numarayı daha ucuza sipariş vereceksin internetten.

not: bir de çin'den filan marka ayakkabı getirtmeye kalkmayın, genelde çakma çıkar...
ayağın boyunu ölçersin , ayakkabının ölçüsünü incelersin. 22 cm ayak kaç numara ediyorsa mesela , ona göre alırsın olmadı.

zaten 42 giyiyorsan ya 41 alırsın ya 42 alırsın. ya da 43 en fazla. yani facia olmaz. ayakkabının modeli de tamamsa ekle sepete gitsin.

ben alıyorum arada ucuz güzel indirimli denk gelirse.

ha tabi 49,99 a bi new balanca buldum alayım da demeyin. hepsi taklit. ( yok artık hilmi bey asrın tespiti)
risklidir çünkü her ayakkabının kalıbı maalesef aynı numaraya tekabül etmiyor o yüzden numara seçimi iyi yapılması gereken durumdur.
Saçma Bi iş yaptım. 38 giydiğimi bile bile gittim 39 numara ayakkabı sipariş ettim kalıbı dar olursa korkusuyla. Şimdi siteye baktım ve hiç bir renginde 38 numara kalmadığını öğrendim. Moralim çok bozuk sözlük.

Yapılmaması gereken şey velhasıl internetten ayakkabı almak.

Bu entry neden bu kadar eksi aldı anlamadım ama neyse ehe.
Bugün yaptığım. Asla avm ye sokağa oraya buraya gitmem henüz aklımı kaybetmedim bazı gerizekalılar gibi. Gayet sorunsuz bir alışveriş oldu. Ve de sağlıklı. Bok yok o avm lerde gitmeyin.
son aldığım 4 ayakkabının 3ünü internetten aldım gayette memnunum. bence ayakkabı internetten alınması en kolay şeylerden biri.
Damatlık ayakkabımı internetten almıştım.işin garibi o zamanlar internet ortada yoktu . (bkz: Woody allen mizahı)
Kumara benzer.
Mağazada bile ayakkabılar arasında kalıp farkı yüzünden bazen 3 farklı numara denenirken internetten almayı tercih etmek tuhaf geliyor.

Iade etmeye üşenmiyor olabilirsiniz ben çok üşenirim böyle iadeydi zarttı zurttu.
gecenlerde bir konuyu konuşurken durup hesapladim. ben en son 2015 yilinda bir ayakkabi mağazasından ayakkabi almisim. kısaca ayakkabi delisi bir insan olarak son 6 yildir yaptigim eylem.