1. 1.
  bu eylemi gerçekleştirenler ucubedir.

  uyandığı an bilgisayarının power tuşuna basan, tuvalete gitmeyi dahi facebook'ta ileti haline gitiren, sürekli aptal saptal ''komik'' videolar izleyip, arkadaşlık sitelerinde karşı cinsi kovalayan bu yeni ucube güruh sürekli de kendileri gibi olmayanları eleştirirler...

  gerçekten yaşayan, dolaşan,gezen kesime çeşitli sıfatlar takıp yaptıklarını, bulundukları mekanları, hal ve hareketlerini eleştirirken kendileri ufak bir odada kırmızı gözlerle ekrana yapışmış biçimdelerdir.

  çünkü gerçekten yaşayan insanlar bu ucubelerden daha yakışıklı, güzel,sosyal ve başarılı insanlardır, bu durumu hazmedemez ucubeler, saldırırlar...

  günde internette bir saatten fazla zaman geçiriyorsanız, siz de onlardan birisiniz.

  (bir saat, yaptığım gözlem ve araştırmaların sonucunda edinilmiş bir veridir.)
  1 -17 ... nart nesken jake s
 2. 2.
  eğer kişiye doktor tarafından her hangi bir yasak getirilmediyse gayet normal olan davranış biçimi.
  ... alexander kulak
 3. 3.
  çalışan insanlar için gayet normal bir durumdur. internet sadece zaman geçirme yeri değildir, ilköğretim bebeleri anlayamaz.
  3 -1 ... t bag
 4. 4.
  saçma salak bir tespit olmakla beraber tam olarak iş geregi devamlı suretle bilgisayar başında oturup tespit yapan kişinin agız salyasını akıtacak kadar para kazanıp yaşamına devam eder.

  --spoiler--
  günde internette bir saatten fazla zaman geçiriyorsanız, siz de onlardan birisiniz.

  (bir saat, yaptığım gözlem ve araştırmaların sonucunda edinilmiş bir veridir.)
  --spoiler--

  1 saati doldurmuşsun ama ucubecik.
  2 ... elbette olsun
 5. 5.
  televizyonlardaki insanın duygularıya reyting elde etmeye çalışan programları* izlemektense , bağımlı olma derecesine ulaşmadan ayarlaması daha uygun olur.yani 3 saat saçma programlar izleneceğine 3 saat sözlükte entry gir , haber , köşe yazılarına bak vs.
  kaldı ki zaten tuvalete gitmeyi facebook iletisi yapan kişinin ciddi psikolojik problemleride vardır acilen bir psikoloktan yardım almalıdır.
  ha bunları yapmazsak ne yapacaz diyen olucaktır illaki dışarı çıkmak bir çözüm yolu değildir onunda fazlası serserilik , beraberinde kötü alışkanlıkları getirir. arkadaşlık ilişkilerine önem verilip , daha çok ' yüz yüze ' görüşmeler , sohbetler ; internetteki veya televizyondaki harcayacağınız vakitten kat ve kat daha iyidir.

  (bkz: insan ilişkilerinde sosyal olmalı diyen yazar)
  1 ... lambanin cini
 6. 6.
  (bkz: her ucube gibi ucube oldugunu inkar etmek)*
  ... geri donmeyen anarsik bumerang
 7. 7.
  insanı bir süre sonra bağımlı hale getiren olaydır doğrusu. saçma sapan harcanan vaktittir tabi nasıl harcandığına bağlı. önemli işin gücün yoksa sakınılmalı.
  ... ebobasc
 8. 8.
  (bkz: bağımlılık)
  ... kararveremeyen