bugün

internet batağında asosyalleşen, depresifleşen insanlara tavsiye edilebilecek günlük hobi ve aktivitelerdir.

internetin şahsımı depresifleştirdiği ve çokça soruna yol açtığını düşünüyorum. Dolayısıyla büyük ölçüde kesmeye karar verdim.

Bunun için gün içinde yapılacak bazı aktiviteler listeliyorum. Bunlardan biri sabah koşusu ve doğa yürüyüşü. Haftada 2 gün havuza gitmeyi planlıyorum. Kitap okumaya yavaştan tekrar alışabilirim. Yemek yapmada kendimi geliştirebilirim. Böylelikle dışarıdan yemeye de son vermiş olurum. Başka önerileri olanlar yazabilir. Hayırlı forumlar.
Herhangi bir sosyal medya platformunda son görülme, okundu bilgisi, çevrimiçi bilgisi vs. Hepsi kapatılır.

Devamında günlük yapılacak işler kağıda yazılır, yeni hobiler edinilir, insanlardan bir tık uzaklaşılır.

Yeni hobi derken basit şeyler, pasta yapmak, odun kırmak, yeme düzeni değiştirmekle devam eden süreç kitap okumak ve sporla birleşince internet ve elektronikten uzaklaşırsınız.

Tek yapmanız gereken telefonu telefon gibi kullanmak aslında.
ilk önce beyinde bitirin derim ben. Yoksa neler sayıp yapsanız da o istek varsa eğer mutlaka karşılanmak zorunda kalıyor.
Kota konabilir meselâ ben genelde gece girerim gündüz girmem.