1. 1.
  internet, bilgiye erişimin kolaylaşması, ucuzlaması, yaşam boyu eğitim, açık kaynaklar, bedava online ansiklopediler vs. hepsi güzel şeyler.

  internet yaygınlaştıkça nasıl heyecanlandığımızı dün gibi hatırlıyorum.

  ancak sonuç şu oldu:

  dünyada cehaletin artması, kitap okuma olayının neredeyse bitme noktasına gelmesi, internetin saçma kedi köpek videoları paylaşımı, selfi yayınlama, yemek resmi paylaşma, whasappda mesajlaşma ve porno seyretmeyle sınırlı kalması durumu. bir nevi sanal kıraathanenin içine hapsoldu dünya ve seviyesi gitgide düşüyor.

  "kitap kokusu ne güzeldir" muhabbeti yapmıyorum ve kendimi olan bitenden soyutlamıyorum, kendimi liveleake girip kesik kellelerle maç yapan ışidlileri kayıtsızca izlerken yakalıyorum, sürekli otuzbir sonrası pişmanlığı gibi bir hisle dolaşıyorum, bir kaybolmuşluk hissiyle...ve olan bitenden hiç hoşnut değilim.
  3 -2 ... ibni maymun
 2. 2.
  Herkes için geçerli değil.
  1 ... sherlockholmesss
 3. 3.
  flörtleri arttırdığı gerçek.
  1 ... hasoktur
 4. 4.
  Otu boku bildiğini sanan cahilleri artırdığı bir gerçektir.
  Biri bir video yapıyor, sonra üretilmesi imkansız hatta aşırı derece işlevsiz bir uçak tank karışımı bir fotoyla süsleyip türkiyenin 2023 silah projesi diye youtubeye koyuyor, sonra çomarlar vay öyleyiz vay böyleyiz, herşey reyiz sayesinde, dünya reyizin yüzü suyu hürmetine dönüyor felan.
  Evet cehaleti körüklüyor,
  Hazır bilgi! Nedeniyle araştırma ve daha kötüsü düşünüp mantık yürütme kabiliyetini kaybettiriyor.
  1 ... dalya rock yazar
 5. 5.
  Dedelerimizin entrylerini okuyamıyoruz.
  4 ... yasar ustaa
 6. 6.
  yarı cahiller çoğalıyor ki cahillerden daha tehlikeli ve sinir bozucu oluyorlar. herkes her şeyi biliyor ama yarım biliyor, tam bildiğini iddia ediyor.
  1 ... ibni maymun
 7. 7.
  internetin muhteşem bir icat olması gerekiyordu. ama onu kullanan toplum böyle olunca, o da televizyon gibi bütün salakların bir araya toplandığı bir yer haline geldi. salak yine salak. ama akıllı adam daha çok akıllı oldu.
  ... anambunelan