1. 1.
  Bugün TBMM'ye sunulan torba kanun tasarısı kabul edildiği takdirde gerçekleşecek olandır.

  Hadi hayırlı işler, bol kazançlı günler...

  (bkz: sikiyorlar efendim durduramıyoruz)

  https://www.tamindir.com/...tm_campaign=internete-zam

  "Maliye Bakanı Naci Ağbal, dün yaptığı basın açıklamasıyla önümüzdeki yıldan itibaren çeşitli kalemlerde yeni vergi düzenlemelerine gidildiğini açıklamış ve yapılan vergi değişiklikleri hakkında bilgi vermişti. Bugün TBMM'ye sunulan torba kanun tasarısında internetten alınan verginin de yüzde 50 arttırılacağı ortaya çıktı.

  Dün basının karşısına geçen Naci Ağbal, başta motorlu taşıtlar olmak üzere bir takım vergi düzenlemelerini duyurmuş ve yapılacak zamları açıklamıştı. Emlak vergisinden şans oyunlarına kadar onlarca farklı alanda düzenlemeye gideceklerini söyleyen Ağbal, bütün değişikliklerin meclise sunulacak torba yasa tasarısının içinde yer alacağının da altını çizmişti. Bugün itibarıyla TBMM'ye sunulan yasa tasarısında internetten alınan vergide de artışa gidileceği bilgisi yer aldı.

  Henüz kanunlaşmayan tasarıya göre; daha önce yüzde 5, 15 ve 25 gibi farklı oranlarda alınan Özel iletişim Vergisi (ÖiV) tek bir oranda sabitlenecek ve bütün hizmetlerden yüzde 7.5 oranında vergi alınacak. Yasanın kanunlaşması durumunda cep telefonu görüşmelerinden alınan yüzde 25 ve sabit telefon görüşmelerinden alınan yüzde 15 oranındaki ÖiV yüzde 7.5'e düşürülürken, internet hizmetlerinden alınan yüzde 5 oranındaki vergi oranı yüzde 7.5 olacak. Yani internetten alınan Özel iletişim Vergisi oranı yüzde 50 arttırılarak, yüzde 7.5'e çıkacak.

  Yeni düzenlemede yurt dışında cep telefonu aboneliklerinin kullanımına yönelik de değişiklik yapıldı ve GSM şirketlerinin kullanıcılarından roaming adı altında yurt dışında kullanım bedeli olarak aldıkları ekstra ödemeden kesilen KDV ve ÖiV kaldırıldı. Bunlarla birlikte internet üzerinden ticaret yapanların Gelir idaresi Başkanlığı'na bildirimde bulunması zorunlu hale getirildi ve internet ticaretinin de vergilendirilmesinin yolu açıldı."
  2 -2 ... tasaklara ufleyen adam
 2. 2.
  ohh. sevdiği hükümet zam yapınca insanın içi bir hoş oluyor.
  1 -1 ... ibni maymun
 3. 3.
  oo mtv sadece başlangıçmış.

  let the skiş begin.
  1 -1 ... flat head
 4. 4.
  Bu kış çok seksli geçecek. Anlaşıldı.
  1 -1 ... thelma
 5. 4.
  iha ve ihl ler için % 500 zam yapılması çok savablıdır.
  4 -1 ... timur cengiz hulagu
 6. 5.
  ben zama zam demem %100 olmadıkça.
  ... isheadcheee
 7. 6.
  tamam zam falan yapıyorlarda bir okuyun ilkin, %5 vergiye %50 zam yapıp %7,5 yapmışlar buna müteakip cep telefonu ve sabit telefon vergilerinden de indirime gidip %7,5 yapmışlar peki niye ondan söz etmiyorsunuz? sanki ₺60 lık fatura ₺90 olmuş gibi yazıyorsunuz. okuyun kardeşim okuyun sonra millet sizi sazan gibi kullanıp işini görüyor.

  t: öiv vergisinin internete zamlanmasıdır.

  Edit: ne olduğunu bilmeden yorum yapanların ivedi bir şekilde oy kullanma hakları ellerinden alınmalıdır, bu adamlar tebalar bunlar benim kaderimi belirlemesinler.
  -1 ... id est
 8. 7.
  (bkz: halk ağır vergiler altında eziliyordu)
  5 -1 ... alkolik oldum
 9. 8.
  2018 yılından itibaren çetin yıllar geçireceğimizin göstergesidir.

  ne biçimde olursa olsun bu denli vergiler saçmalığın ötesindedir.
  ... hamdullah lannister