bugün

yurtdisinda wi-fi aglarin coklugu nedeniyle en az birine sifresiz bir digerine bir kac deneme yanilma ile girmek buna bedava bir ornektir.
komşunun kablosuna çengel atmak en klasik yöntemdir.
starbucks'a gidip alınan bir kahve ile akşama kadar oturmak. tabi laptop sahibi olanlar için.
kablosuz ağ bulunur ve yüzde 99 şifre vardır.
belli bir süre şifre denenir. o olasılıgı yakalamak zordur her defasında.
eğer samimiyseniz yahut en azından bir merhabanız varsa, sonra bu er kişinin yanına ağı ortak kullanma mevzusunu konuşmak için gidilir. konuşulur, görüşülür. onay alınırsa, rahatlıkla girebilirsiniz. yoksada artık diğer alternatifleri düşünürsünüz.
-laptop açılır.
-wirelessler aranır.
-şifresiz bulunmazsa şifreli bir kurban seçilir.
-1234, 12345, 12345678 gibi şifre türevleri denenir.

bende işe yarıyor valla.
laptopla gidip arkadaşında yatılı konaklamak. *
internet cafeye gidip hesabı ödemeden kaçmak.
internet cafe sahibiyle tanışılır yaklaşık bir ay kadar her gün kullanım bedeli olarak en az 3 lira olmak kaydıyla alışveriş yapılır. (süreç içinden zaten yağlı müşteri olduğunuzda cafe sahibi size yavşamaya başlayacaktır) bir süre sonra artık cafe nin ana bilgisayarı elinizin altındadır o kadar kanka olursunuz ki gece dükkanı kapadıktan sonra alkol olayına bile girilir. isteyenler bu raddede bırakabilir ve bedava olarak kullanmaya devam edebilir ancak doyumsuz bir yapıya sahipseniz bu kez de orda çalışma isteği cafe sahibine iletilir. kafa dengi biri olduğunuzdan yüksek ihtimalle kabul edilirsiniz. beleş internet ve yevmiyeli işçi olarak sömürü dünyasına adım atarsınız.

(bkz: denedim oldu)
komsunuz, kablosuz interneti icin sifre kullaniyorsa ancak default sifreyi degistirme zahmetine katlanmamissa:

http://www.governmentsecu...rds_for_networked_devices

cikmaz demeyin, sansinizi deneyin.
başıma gelen bir olayı anlatmama neden olan başlık türüdür. hatta yaptığım öküzlük diyebilirim...tarih 7 şubat 2009...ve;

bütün gün taksim senin istiklal benim galata aa lafımı olur hepimizin dolaştıktan sonra eve geldim...tam karşı kaldırıma geçecekken çok hassas olduğum ve gördüğüm anda algıda seçicilik yaşadığım o malum yazıyı gördüm:WIRELESS...işte dedim işte bu.

içeri girdim.ee güzel bir giriş olmalıydı ki şifreyi alma noktasında 1-0 öne geçebileyim.çok narin ve benim bile bu kimin lan dediğim bir ses tonuyla:
"merhaba afedersiniz kimse var mı?" dedim...
ordan pastanelerde duymaya alışkın oldugum bir ses...
"buyrueeeen"
"afedersiniz ben burda wireless yazısını gördüm de lafı fazla uzatmak istemiyorum benim evim burda şifreyi verebilir misiniz?"
"ya şimdi veririm aslında da patrona sölememeniz gerekiyor..."
"ben tanımam etmem ki patronunuzu neden söleyeyim hem..."(hala şirin masum kız...görsen zannedersin heidi...)
"valla bilmem yarın bi gün gelir de sölersiniz falan yanlışlıkla"
ve işte şifreye sahip olmamı sağlayan o cümle:

" ya siz şifreyi verin de ben zaten uğramam bir daha buraya...!" ...an itibariyle sesli düşündüğümü farkettim ama artık çok geçti...arkamda masada takılan çift çoktan krize girmişti.çalışan görevli de kendini tutamadı başladı gülmeye ve gayet mutlu bi aile tablosu çizdik 5 dk lık süre zarfında...tabi bunu kullanmak lazımdı...hemen gözlerimi büyüttüm kaşlarımı birleştirdim ve dedim ki:
"şifre?"
cevap aynen şu şekildi:
"bu dürüstlüğün cidden hakediyor şifreyi al bakalım.vs vs vs."

işte internete bedava girmenin yöntemleri: dürüstlük hafız...*
en yakın özel hastane,pastane,cafeye dogru laptopun yorungesını cevırmek hıc olmadı balkona cıkıp uca doğru ılerlemek gayet basarılı olmakta.
bedava internet kullanmanın bir hacker için akla hayale gelmeyen yöntemleri vardır.
not:yöntemler paylaşılmamaktadır şahsımca.
babanızdan paket yapmak için falan para istiyin ve paket yapın. sonuç olarak para gidiyo ama sizden gitmiyo , yani direkt okapak sizden değil.
Bt3 işletim sisteminden wi-fi sinyallerinden paketleri yakalayıp, yeterli sayıya ulaşınca wep şifrelerini çözümlemek.
yan komşuyu kafaya almak.**
finlandiya'ya gitmek. (bkz: finlandiya da internetin ücretsiz olması)
eve internet bağlatılır. bir ay boyunca girilir ve fatura ödenmez.

böylece bir ay boyunca internete bedava girilmiştir.
yan yatırmak.