bugün

Hala bunu mu tartışıyoruz?

Japonlar duysa bizim adımıza harakiri yapar.
Maximum kartta bulunan dinamik güvenlik kodu özelliğini bilmeyenlerin korkarak yaptığı, belki de yapamadığı eylem. Yine en iyisi sanal kart tabi.
trendyoldan çiçekli boxer alarak katıldığım başlık.
hayatımın özeti niteliğindedir. Millet karantina muhabbetleri dolayısıyla sardı halbuki ben hep böyle yaşayan biriydim.
sanal kart oluşturmayı bilmeyen ergen içeren başlık.
sözlük çok denişti.
hadi şirket adı falan olunca başlığa tıkladığımızda en eski entryleri getiriyorsunuz da bu neyin nesi?

vizaynan akseslen felan ortak mı oldun zall.
çevap bekliyorum.

yapmaktır. yapıştır.
limiti süreli olacak şekilde sanal kart kullanıldığında -işin kargo aşaması hariç- gayet güvenli ve çoğu zamanda ucuz alışveriştir.
sanal kartla yapıldıysa güvenli bir alışveriştir.
Sanal kart kullanarak yapmak daha mantiklidir. Hala asil kartini kullanan kaldi mi ki?
hep bir endişeye yol açar yürekte, şu firmanın, kart bilgileri çalındı haberlerini, okudukça.
(bkz: alışveriş siteleriyle yaşanan iade sorunu)
aslında iyi oluyor. hem kargoyla evine bırakıyorlar, hem de daha ucuz oluyor.
"ya şimdi bilgisayarımda virüs varsa, bir ibnelik yapmak için bekliyorsa da ben kart şifremi girince...vs. vs." diye, bitmek bilmeyen tırsınç kaygılar yüzünden girişilemeyen eylem.
kredi kartı olmayanlar için birşey ifade etmeyen bir dururmdur.
bazen mecburiyetten yapılan olaydır.
(bkz: göte girebilir)
dikkatli olunmalıdır.
hemen akabininde muhtemelen bir sonraki gün eve gelecek olan kargocunun ziyaretini kabullenmek demektir. nüfüs cüzdanını veri kargo parasını ver mümkünse parayı bozuk ver, imza at, ürünü kontrol et, külfet külfet..
bir tv aldım 6 ay önce hala gelecek diye bekliyorum.
kredi kartı sahibi olan herkesin mutlaka yapması gereken hayatı kolaylaştıran şeydir.
son derece mantıklı olay. hem piyasadan ucuza alıyorsun. hem ayağına getiriyorlar. hem ürün arama derdin yok. daha ne olsun.

güvenilir sitelerden aldığınız zaman sorun çıkmaz.

siteye güvenmiyorsunuz diyelim. o zaman da paypal veya sanal kredi kartı kullanın. en fazla satın aldığınız ürünü teslim etmezler. gerçi ediyorlar onda da sorun yok.

ebay kullanarak amerikadan adamın birinden cd almışlığım vardır. gayet güzel de geldi.
Bağımlısı olunulabilecek davranış biçimidir.
guvenilir sitelerden (amazon, ebay, vb) yapilirsa hic bir sorunla karsilasilmayan alisveris turudur. sahsen paypal kullanarak veya direkt kredi karti numarasi vererek yaptigim hic bir alisveriste sorun yasamadim.
maile gelen bir tanıtım reklamı ile dahada güzelleşecek hadisedir. şöyle ki;

mail hesabını kontrol etmek için tarayıcı açılır,
adres çubuğuna adres yazılır ve hesaba girilir,
ardından bir mail;

"sayın xxx xxx, size özel kampanyamıza bekleriz"

merakla mail açılır ve bir sitenin linki olur, misal;

hepsiorada.com
yada
idefixx.com

çakma alışveriş sitesidir ama insan ilk bakışta onu anlamayacağı için devam eder. genellikle böyledir bu mevzu. neyse site temasıda gerçeği gibidir. ve üye olunması istenir kişinin. her türlü çakallık düşünülmüş güvenlik sertifikası var imajı bile yaratılmıştır.

üye olacak kişi güvenir ve üye olur. kredi kartı numarasını yazar,
ardından istediği ürünü almak ister ve alırda,
ancak iş sadece sanal alemdedir. yani sanal alemde alabilir ancak kredi kartı reel ortamda kullanılmaya başlanmıştır.

ay sonunda borcuna bakar ki 5000 lira harcanmış. ve doğru bankaya. ama iş işten geçer tabi ki.

not: internetten alışverişte biraz dikkatli olun yahu. sonra intihar ediyorsunuz.
cool adam'a özgü bir davranış...
(bkz: sanal kart)