bugün

tanım : internet ve televizyon yokken evde yapılabileceklerdir.
2013 yılı için çok zor bir önerme ama televizyonu bozulmuş internetin zaten olmadığı bir evde olduğunu hayal et * .

(bkz: ingilizce çalışmak)
(bkz: büt e çalışmak)
(bkz: kitap okumak)
(bkz: duvara bakmak)
(bkz: yere bakmak)
(bkz: müzik dinlemek)
(bkz: yemek yemek)
(bkz: yatağa bakmak)
(bkz: yatağa yatmak)
(bkz: tavana bakmak)
(bkz: uyuyakalmak)
ya eline enstrumanini alir kendi çapinda tıngırdarsin ya da yatip babalar gibi tertemiz uyursun.
"böyle ev mi olur lan?" diyerek evden çıkmak.
turkcelle mesajlaşıyorum ben şahsen talebiniz anlaşılmamıştır diye geri mesaj atıyor şizofrence takılıyorum.
halı desenlerini , duvardaki fayansları ve avizedeki taşları saymak.
iyide tanım olarak televizyonsuz ve internetsiz bir evde yaşaydınız diyorsunuz ama zaten orası ev değil hapisanedir. tek yapacağım duvara bakmaktır.
daha zeki insanların yetişmesine katkı sağlayabilecek işlerin listesidir.

görsel
insan, kendi başına kalamıyor teknoloji yüzünden. Ayda en az birkaç kez denemesi gereken bir dönem bence, bir insan kendini yenilemek ve düşünmesi lazım. Bu eyleme, kendi arasında entel isimler bulmaya kalkanlar da var, işin özü herkesin denemesi lazım. işe yaradığını görecek.
Sözlükte aÇılabilecek yeni başlıklar düşünülebilir.
radyo dinlemek. yeter ki biri konuşşun karşıda.
iyi evlat rolü yapılabilir pekala. evde internet ve tv yoksa hayatta bir değişiklik yapılıp ev işlerine girişilebilir. anneniz sizinle gurur duyarken siz bir yandan fırından gelen güzel kokuların mucidi olursunuz, bir yandan bal dök yala kavramının tozunu aldığınız köşelerde yeşermesine tanık olursunuz.