1. .
  okuyunca ohannesburger diye tepki vermeme yok açan yeni internet servisi. haber aşağıda :

  http://www.fatihagonder.tr.gg adlı internet sitesi, Ramazan öncesi online Fatiha hizmetine başladı.

  Ziyarete yeni açılan sitede online kabir ziyareti için türbelerin fotoğrafları ve kısa bilgiler yer alıyor. Açıklamaların altında da Fatiha gönder yazısı yer alıyor. Siteye girenlerden fotoğrafa bakarak Fatiha okumaları, ardından gönder butonuna basmaları isteniyor.

  Fatihagonder sitesinin yetkilileri kurulma gerekçelerini, Uzak mesafelerde bulunan, veli ve büyük zatların türbelerini ziyaret etme imkanı olmayan kardeşlerimize hizmet için hazırlanmıştır sözleriyle açıklıyor. Dini gerekçelendirmeyi de şu ifadelerle açıklıyorlar: Velilere ve vefat etmiş yakınlarınıza Fatihe göndermek, hayır duada bulunmak dinimizce tavsiye edilmiştir. Hatta kabir başında selam verirlerse selamı aldıkları dahi bildirilmiştir.

  SiTEDE ZiYARETE AÇILAN TÜRBELER:
  Oruçbaba
  Eyüp Sultan
  Telli Baba
  Merkez Efendi
  Tezveren Dede
  Esad Coşan
  Sitede sadece türbelerin tanıtımı yapılmıyor; hangi konular için ziyaret edileceğine de değiniliyor. Örneğin Oruçbaba’nın hangi günde ziyaret edilmesi gerektiği ya da Tezveren Dede den ne isteneceği anlatılıyor:

  ORUÇBABA DA iLK ORUÇ AÇILIR


  Oruçbaba Türbesi nin fotoğrafı yanında şu bilgilere yer veriliyor: Kabri, istanbul Topkapı daki Pazartekke durağının arkasındadır. Özellikle günümüzde, Ramazan ayının ilk günü, burada sirke ve ekmekle oruç açmaya hanımlar çok özen gösterirler. Pek çok husus için ziyarete gidilir.

  TEZVEREN DEDE YE KISMET HUSUSUNDA GiDiLiR


  Tezveren Dede nin türbesi yine istanbul da Çemberlitaş semtindedir. Burası da eskiden beri, özellikle kısmet hususunda çok ziyaret edilir. II. Mahmut türbesinin sokağında, küçük bir yerdir.
  Sitede hangi türbenin ne kadar ziyaretçi sayısına ulaştığını görmek de mümkün. En çok ziyaret edilen türbe ise anlık olarak değişiyor. Özellikle öne çıkan bir türbe şimdilik yok. http://www.fatihagonder.tr.gg/ --

  http://www.ntvmsnbc.com
  1 ... imhotep
 2. .
  (bkz: internetin bokunun çıkması)
  ... kizilmaske
 3. .
  gericilerin, yobazların internet aracılığıyla gene ne bok olduklarını göstermesi. şekil değiştirmiş hali.
  (bkz: internet üzerinden cennete gidilmesi)
  2 -1 ... panikadam
 4. .
  Şaşırmışların, şuursuzların servisidir.

  (bkz: Akıl fikir Ya Rab)
  ... zirvanindaniskasi
 5. .
  garipliktir.

  her ne kadar dinde mantik aranmamasi gerekirse de insan sunu sormadan edemiyor; yahu bu fatiha dedigin dua normal okuyunca gitmiyor mu da bosu bosuna bandwidthimizi bunlara harciyoruz? eger gitmiyorsa peki internet baglantsi olmayan yerler duasiz mi kalacak? neyse sustum..
  1 ... revolter00
 6. .
  (bkz: o deilde gönder e basmayınca gitmiyomu?)
  ... ilqim
 7. .
  (bkz: elin gavuru yapıyor abi)
  (bkz: aaa bunu bizimkiler yapmış)*
  (bkz: bizim çocuklar başardı)*
  ... dalgali kur
 8. .
  islamı anlamayan insanların yaptığı ve islamla alakası olmayan bir uygulama. hep espri yapardık kaza yaz, 3333'e yolla kılamadığın namazları kılalım diye, iştu bu onun gerçekleşmiş hali.
  ... tosun burada da hizmetinizde
 9. .
  (bkz: e-fatiha)
  2 ... yaralimasalcocuklari
 10. .
  fatiha yaz, 0000'a gönder.biz okuyup ölülerinizin ruhuna gönderelim.biz buna cep to sevap (yani sevap cepte) diyoruz.
  ... umutluyum hala