bugün

Kontrol altına alınması gereken onca şey varken neden internet? sorusunu aklıma getiren cümle.
kadına şiddetin günde en az 3 kadının eski eşleri veya platonikleri tarafından hunharca katledilmelerini ya da töre yüzünden kurban edilmelerinin neden önüne geçilemiyor?. sorusunu aklıma getiren olay.
allah'ın bildiğini kuldan esirgememedir; gör ki bunu herkes biliyor.

(bkz: internet kontrol hapı)
yüce başbakanımızın halkına bağışladığı hizmettir.hangi mitingte tanıtımını tam olarak yapacak acaba.*

http://imgim.com/1391909146364.gif.
''sen kimsin ki benim internetimi kontrol altına alıyosun'' tepkisi alcak açıklamadır.
(bkz: diktatör olunca yapılan ufak şımarıklıklar)
Totaliter rejim ziriltisi.
Sömürge anlamının değişip manda ve himaye olmasıyla aynı şeydir.
sokmuyorum aşkım , sürtüyorum.
burada şair (rte) diyorki benim ailem çevrem yandaşım soymadan yolsuzluk yapmadan duramaz ama siz bunları okumadan duymadan yaşayabilirsiniz demek istiyor.
hat seçer gibi ideoloji seçiyor türk milleti. çocuğun biraz dini değerlere ilgisi varsa sağcı, biraz toplumsal değerlere ilgisi varsa sosyalist, biraz milliyetçi değerlere ilgisi varsa ülkücü oluyor. eğer hattın içindeki paket ya da tarifende diğer hatlarda olan şeyler yoksa, diğer hatlarda olan şeylere ilgin olsada hüzünle bakakalıyorsun. hani nerede özgürlük? at gözlüğüyle, hat-tarife mantığıyla bakan gözler mi özgürmüş ya da cahil değil? dayatılan tarife ve paketlere muhtaç olanlar mı koyun değil? bu toplum baskısı değil mi? bir hat seçmeye zorlanan yobaz, cahil, kinci, önyargılı insanlar ne kadar gelişebilir? işte böyle sağ-sol hastalıklı, paranoyak bir avuç aptalın ülkesidir türkiye. fransa'da herkes güzel konuşur; türkiye'de kimse konuşamaz, konuşmayı bileni en tepeye çıkarırlar.
Tam bir diktatör söylemi.
(bkz: türklerin mal olması)
(bkz: ezildiğini bildiği halde oy vermek)
seçimden bunlar hep.oğlu ve kızının haberleri koydu tabii.bu bişey değil daha seçimler var esas orası koyacak.
yapılan her türlü olumsuzluğu denetimi, fişlemeyi rte'den bilen kişilere ders niteliğindeki açıklamadır.
yine yaran bir rte açıklamasıdır.

(bkz: çabuk kalktı dikkat edersen)
beni pek fazla sarsmayacak olaydır.
(bkz: allahtan sağlam cd arşivim var)
peşinden de "ahlaksızlığı önlüyoruz" gibi bir bir şeylerde mırıldanmış başbakan beyanı.

siz olmasanız bizim ahlakımız nice olurdu, allah sizi başımızdan eksik etmesin padişahım. ahlakıda

sizden öğreceğiz bittabi.

bunun yaveri de "istesek interneti kapatırız" buyurmuştu zamanında . sanki bağ bahçe bağışlıyor

hırbolar.

allahınız severseniz şaka olduğunuzu söyleyin, uyandırın bizi bu rüyadan zira oy aranınıza

bakarsak halkımız pek mutlu.
interneti kontrol edebileceğini sanan ökkeşlerin sansür çabalarına kılıflarıdır.

(bkz: uproxy)
(bkz: ferman diktatörünse internet bizimdir)
Neden kontrol altına alınmaya çalıştığını da açıklayın. ayrıca internetin kalkmadığını biz de biliyoruz, olayı saçma boyutlara getirmeyin. Biz sizin amacınızı iyi biliriz!
medyayı zaten zaptettik bir de sanal medya muhalifliğini yok edersek ileri demokrasi sınavında sansür kralı oluruz gibi bir alt metne sahip sıçmık.
sansürü düzenleme diye anlamak.
ölümü gösterip sıtmaya razı etmektir. dinleyen standart muhafazakar insan üzerinde "bizi ölümden kurtardı, tanrının bütün sıfatlarını üstünde taşıyor" algısı yaratır.
zaten kaldıramazsın interneti. koskoca dünyanın kullandığı bir aracı sen bir ülkede nasıl komple iptal edebilirsin ki? hayır, kim dedi ki internet komple kalkıyor diye?

yine gereksiz bir açıklama, yine tatmin etmeyen bir açıklama, yine geçiştirilen gündem konusu, yine başbiş kepazeliği...