1. 1.
  Başlık sınırına takılmasaydı "gece vakti internet kafede müslüm dinleyip sigara içmek" olacaktı.

  Fakirlikten Müslüm dinleyecek bir aletin olmayışı.

  Gece vakti internet kafede takarsın kulaklığı sesi sona verirsin. Paketle çakmak masanın üstündedir. Müslüm başlar yakarsın sigaranı ve yalnız o albüm kapağı resmini izler düşünürsün. Düşünürsün tüm bunlar ne diye, ne yapacağım ben diye düşünürsün. Ağlayasın gelir boğazın düğümlenir. Kafedesin millet var, erkek adam ağlar mı? Ağlayamazsın da tutarsın tutabildiğin kadar. En sonunda tutamadığın vakit elini gözünün üstüne siper edersin anlaşılmasın diye. Şarkı biter başkası çalar, sigara durmaz ikincisi yanar.

  Yeni bir şarkı yeni bir hüzün demektir. Güzel bir hatırlatıcıdır. Yeni şarkı başladığında tekrar boğazında bir yutkunamama hissi ve ağrı başlar. Dalar gidersin neydim ne oldum? Bunu şu adam nasıl yapar? Bu başıma geldi ben şimdi ne yapacağım? işin içinden nasıl çıkacağım? Diye.

  Şarkılar bitmez, sigarada öyle. Böyle oturur da oturursun. Ya paran biter ya internetçi haydi kardeşim kapatıyoruz der.
  En sonunda gece vakti yine beş parasız, gözün nemli, kulağında müzik olmamasının eksikliğiyle sokaklara yollamışsın geri. Öyle ya, eve gitsen ne yapacaksın ki? Uyku da tutmaz zaten seni? Sokaklarda başlarsın yürümeye yürürde yürürsün, yürürde yürürsün. Gecenin bitişine doğru yorulursun eve gidip kendini yatağa atar duvarı izlersin. Keşkeler söylenip yine hayaller kurup uyursun.

  anın görüntüsü
  1 ... peki tamam