bugün

Hz. Ademin Dev iskeleti Yalanı internette Bizi Nasıl Kandırıyorlar? internette Gezinen "Cep Telefonu Sinyallerini kesen" Kırmızı Civa Hurâfesi internette Gezinen Başlıca Yalanlar içyüzü Kabir Azabı Gören Genç Yalanı Mağaradaki Cin Resmi Yalanı Microsoft Gerçekten Para mı Dağıtıyor? Lanetli Kız Yalanı Pakistan'dan Çıkan Deccal Yalanı.
internet kullananlarin %47'i tarafindan inanilan haberler, olaylar, kehanetler zinciridir.

gelen kutumda sakladigim ve bu olayla dalga gecen cok guzel bir mail bulunmaktadir, buyrun:

--mail--

Evet inanilmaz ama GERcEK !

Klavyemizdeki "W" ,"H" , "K" ve "G" tuslari parali oluyor!
Eger simdi ayaga kalkip, saga bakip oturduktan sonra ekrana 40 kez ufleyip bu maili de 26 kisiye
gondermezseniz Klavyenizdeki "Scroll Lock" isigi sonecek ve bundan sonra adi gecen harflere her
basisinizda ucret odeyeceksiniz.

KLAVYENIZDEKI TUsLARIN PARALI OLMAMASINI ISTIYORSANIZ BU MAILI HEMEN 266 KIsIYE GoNDERIN !
GoNDERDIgINIZ ANDA CAPS LOCK IsIgI 2 KEZ YANIP SoNECEK VE TuM DuNYA MUTLU OLACAK !

Bugun uyandigimda camdan bakip gunesi suzdugum anda bir sicaklik hissettim icimde...
Ve sevdigim herkese bu maili atmak istedim. Sen de gel sevdiklerine, sevmediklerine,
tanidik ve tanimadiklarina bu maili at insanliga bir faydan DOKUNSUN !

* Eger bu maili 2 kisiye gonderirsen mutlu olacaksin.
* 6 kisiye gonderirsen bugun icersinde minibuscu iki kez para ustu verecek.
* 15 kisiye yollarsan sans seninle olacak ve yagmurlu havalarda ustune camur sicramayacak.
* 20 kisiye gonderirsen Dolar dusecek
* 150 kisiye yollarsan borsadaki kagitlarin yukselecek
* 10.000 kisiye yollarsan Turk Telekom Ihalesi sana kalacak
* 100.000 kisiye atarsan da buyuk ihtimalle hotmail parali olacak.
* 200.000 kisiye gonderirsen avrupa birligi'ne girecegiz.
* 300.000 kisiye gondermeyi basarabilirsen spamdan tutuklanacak ama HuKuM GIYMEYECEKSIN.
* Ayni anda 500.000 kisiye gondermeyi basarabilirsen zindannet senin olacak, yattigin yerden
ayda 500.000$ reklam gelirine sahip olacaksin

Eger bu maili silersen Turkiye Avrupa Birligine Giremeyecek, Allah belani verecek, alem sana
gulecek, tavlada surekli 2-1 atacaksin ve Gunes dogudan batacak.

Bu maili TAM TAMINA 999.999 kisiye hemen gondermezsen MSN PARALI OLACAK !
MIKROSOFT Turk kizlarindan sabun yapacak, RUS KIZLARI bu sabunla yikanacak!
BU MAILI HERKESE GoNDERIRSEN MSN SIMGESI MOSMOR OLACAK!

--mail--
(bkz: msn paralı olacakmış)
bu hurafeler kişilerin listesindeki bayan adreslerini öğrenmek için ortaya atılır. bu tür olaylara bayanlar inandığı için, birbirlerine gönderirler. böylece forward bölümünde mailler başkalarına gönderildikçe bayanların msn adresleri çoğalır. erkekler için yeni umut kapıları doğar. bu olay tamamiyle bundan ibarettir, işin özü budur.
(bkz: bill gates servetini dağıtıyor)
(bkz: bill gates çıldırmış olmalı)
"microsoft bu maili bilmemkaç kişiye gönderene bilmem kaç euro para veriyormuş. önce bende inanmamıstım ama liz teyzeme gönderilen çek..." tarzında uzayıp giden garip sacmalıklar silsilesidir.
dünya üzerinde en hızlı yayılan hurafelerdir. bir kişi başlatır sonra e maili olan her insan evladı bu hurafeden haberdar olur!
hayatımıza internet girmeden önce kapı altlarından atılırdı bunlar.
bu yazıyı çoğaltıp şu kadar kişiye gönder deyü.
şimdi şimdi maillerimize dadandılar.
ordan oraya fordwardla dur.
-bak önce ben de inanmadım ama ne olur ne olmaz abi şu kadar kişiye gönder bu maili de sonra şöyle olsun du falandı filandı.
(bkz: insanların teknoloji zaafını sömürmek)