1. 1.
  yeni yeni gundeme gelen bir bagımlılık turu. yapılan bir takım arastırmalara gore altta yatan baska nedenlere (sosyal fobi, depresyon) baglı olarak gelisebiliyormus.
  2 -1 ... kabaktadi
 2. 2.
  -abi çok başım ağrıyor yaa pff deli başım ağrıyor, gözlerimde şişti zaten,burnumda kızardı,etrafa 1 ler 0 lar gezelio dalga geçio hepsi benle, lan yeter lan, nabıcam lan daha 4 ders var, olm atlıycam duvardan bi yardım et.
  -bak şimdi atla ordan hah gördünmü alçak yerden hah işte ordan git dümdüz go go go törn rayt hah kol gibi olan sokak köşesinden dön, döner dönmez bak sağına sileyır int. cafe var orda, içeri doğru koş.
  -laaaaaaaaa keeendimii durduramıyyımm !
  2 -1 ... lowreslovekuku
 3. 3.
  insanın günlük hayatındaki görevlerine ayırması gereken vakti ve ilgiyi internete ayırmasıdır. artık yeşilay'ın da faaliyet alanlarından biri.

  adsl'nin gelmesi ile sınırsız internete kavuşan türk halkının başını çok ağrıtacak gibi.
  6 -3 ... zall
 4. 4.
  (#746379)
  1 ... dukur
 5. 5.
  ortamda internet bulunamadığında baş ağrısı yapar ve bir bilgisayarın başına oturulup da ie*açılmadan da geçmez. genellikle ev, aile fertleri pek iplenmez. sanal ortama bağlı yemek bile yenmeyen bi durum oluşur, ki zarardır.
  1 ... kutupsal form
 6. 6.
  kliniklere, danışmanlık merkezlerine gelen vakaların %30'unu oluşturan teknolojik hastalık. bu bağımlılığın en sık görüldüğü ülke ise amerika (bir yılın 5 ayını internet başında geçiriyorlar).
  1 ... asiti kaçmış kola
 7. 7.
  http://www.hurriyet.com.t...le.asp?sid=8&aid=2090
  ... purpledreamz
 8. 8.
  uluslararası araştırmalara göre;
  eve adım attığında ilk iş olarak bilgisayarını açan, internet bağlantısı olmadığında kendini yalnız hisseden bi acayip olan, google'da ismini filan aratan, vs. özelliklere hasıl olan insan internet bağımlısı olarak tanımlanmaktadır ki çoğumuzun böyle olduğu konusunda hemfikiriz heralde.
  2 -1 ... xcharlestonw
 9. 9.
  http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=228565
  1 ... meister writer
 10. 10.
  internetten bir süre uzak olmanın, ona bağımlı olanlar ve bağımlı olduklarının farkında olmayan insanlar için oldukça sıkıcı saatler/günler geçmesine neden olacak bir durumdur.

  cep telefonu rehberinde olmasına gerek duyulmayan ama belli bir muhabbetin de olunduğu insanlar arasında geçen geyik msn muhÂbbetleri ardından; yeni bir eve taşınmak, ev telefonu numarası değiştirmek ya da bir arkadaşın kafasında modem kırmak** gibi olaylar sonucu belli bir dönem evde internet bağlantısı olmayınca başrol oyuncumuz olası bir uflama puflama dönemine girer. televizyondan hiç zevk almadığını farkeder. internet kafelerin asla evin rahatını vermediği, 15 kişiyle l.a.n. üzerinden dota, counter ya da battlefield oynamak haricinde evin yerini tutamayacağı farkedilir. hatta sözkonusu kişi biraz pimpirik ise "hede hödö şifrem benden sonra alınır mı" diye paranoyalar bile yapabilir.

  bir geçiş süreci gibi "önce tv yoktu, geceleyin ışıklar kararır, mahallece toplanılır. çocuklar top oynar, büyükler leziz sohbetler yapar, tv geldi millet artık birbirinin yüzüne bakmıyor" tarzı laflarla beyni ütülenen aile küçüğü, bilgisayar geldikten sonra da internetsiz hayÂtın evde odasından başka yerler de olduğunu farketmesine ve anne babasının "aaa yüzünü görür olduk, oh bee" gibi sözler duymasına yol açtığını farkedebilir.
  1 ... gothic evil