1. 1.
  interaktif sözlükler ocak 2018 sıralaması ile karşınızdayız. ekşi sözlük her zamanki gibi birinci sırada. arkasından uludağ sözlük geliyor. instela ise yerini dünya sözlük'e kaptırdı ve 4. sıraya indi. kutup sözlük ise 5. sırada. galatasaray sözlük ise 6. sırada ve zengin sözlük'de tekrar sıralamada yerini alıp 7. sıraya yükselmiş durumda. kulzos, nar sözlük ve yeni sıralamamıza katılan gezgin sözlük ilk 10'u oluşturuyor.

  interaktif sözlükler ocak 2018 sıralaması'na ve açıklamalara ulaşmak için;

  https://interaktifsozlukl...ler-ocak-2018-siralamasi/

  sıralamaya dahil olamayan; ancak yazarlardan gelen talepler doğrultusunda oluşturulan interaktif sözlükler - gümüş lig ve açıklamaları için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

  https://interaktifsozlukl...ler-siralamasi-gumus-lig/

  http://interaktifsozlukler.com/ şubat 2018 sıralamasında görüşmek üzere.
  3 -4 ... interaktifsozlukler
 2. 2.
  Önüne gelen sözlük açmış böyle kolay olmamalı bu işler bence. Nedir bu yani.
  9 ... kale3112
 3. 3.
  Birçoğunun bile aktif olmadığı sözlük sıralamasıdır.
  ... sessiz geveze
 4. 4.
  dünya, instela'yı geçmiştir. insanların aradığı artık "edep" ve "bilgi"dir. bu nedenle uludağ sözlük'ün trollü koruma merakından vazgeçip, eğitim düzeyi artan topluma ayak uydurarak ekşi sözlük ile yarışması gerekmektedir. "google index" başlığında dünya sözlük'ün 2. sırada, uludağ sözlük'ün 3. sırada olması bunun bir ispatıdır.

  recepsiyonist önce artıladı sonra eksiye çevirdi. gereğini yapın arkadaşlar, troll bu.

  edepsizlere ve trollere ölüm!
  ben de içimdeki edepsizi öldürdüm çok kurcalamayın geçmişimi. *

  cehape gibi çözüm üretmeyenlerden olmak istemiyorum.

  işte çözüm; üye kabulü zorlaştırılacak. ekşi kadar abartılmayarak fırsata çevrilecek. bilgi içerikli giri girmeyenler cezalandırılacak. silik yapma meselesi ortadan kaldırılacak. kademeli yükselen ceza yöntemi uygulanacak ki kişi kaybedilmesin. moderasyondan bir kişinin verdiği karar, heyete gidecek. mod avlamakla, heyet onaylamakla meşgul olacak. böylelikle kişinin mod bile olsa tek başına üye cezalandırmasının önüne geçilmiş olunacak.

  sözlük kuralları, %40 ila %80 arası saydam ve sayfada gezinmeyi engellemeyen bir görsel ile sözlüğe her üye girişte hatırlatılacak.

  ayrıca akademik frame sekmesi oluşturularak kaynaklı akademik bilgilerin girilmesi, bu sayede akademisyen yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin sözlüğe girişleri sağlanacak. söz konusu akademik frame, farklı dallarda ek framelere bölünebilecek. hali hazırda 'bugün', 'kategori' 'gündem' framelerinin yanına 'akademik' framesi eklenebilir, alt frameler olarak enstitü isimleri, fakülte isimleri ve bölüm isimleri eklenebilir.
  8 -3 ... atabaka
 5. 5.
  zall gel şu sözlüğün başına geç ekşiyi baş aşağı edelim şuradan.
  ... sinekadam
 6. 6.
  inci'nin listede olmaması şaşırttı. bilerek mi dahil etmediler acaba.
  ... ifyouwannabewithme
 7. 7.
  ilk 3 içerisinde değişiklik olmuş, yılların instelası yerini dünya sözlüğe kaptırmış ve adamlar 4. olmuş. gidiyorsunuz olm lan.
  1 ve 2 yine aynı.
  ayrıca inci formatsız olduğu için sıralamada yer almaz.
  ... michael myerss
 8. 8.
  Mesajlaşma sitesinden farkı olmayan instela 5-10 yeni üye koyan bir başka sikimsonik yere geçilmiş. Kapatsınlar o amk sitesini; abazan orospu evlatlarıyla kaşar kahpelerin birbirini sikmeye/siktirmeye çalışmasından başka bir şey Yok, herkes özel mesajda ruhunu sikiştiriyor.

  Dünya sözlük denen bok çukuruna gelince. Burada primci birinin üzerimizden başlattığı eylemi fırsata çeviren bir adet hatun moderatör Ve Ona yürümek için gemileri yakmış bir adet kamilin etkisiyle 3. Sıraya çıkmışlar. Onların çağırdığı yazarlar da hep cumhuriyetçi, Atatürkçü. Gittikleri yerin admininin tarikatçı olduğundan haberleri bile Yok amk, maksat kankalık. Neyse; sanki sözlük düzelmiş gibi (düzelene kadar yazılmayacaktı ya hani) hepsi sike sike geri döndü Zaten. Eylemi başlatan bu eylem bozulmasın da daha fazla prim yapabilsin diye oraya adam çağırılmasına sessiz kaldı, kendi bile gitti. Çünkü insanlar oraya yazarlarsa buraya yazmazlar Ve eylem devam eder ve gelsin prim pointler. Oradan bir sik olmayacağına erken uyandı da orada yalandan kavga çıkarıp geri döndü. O dönünce diğerleri de döndü. Özgür iradeleri yoksa demek ki. Halbuki adam eylem boyunca burada yazıp yazıp eksi oy alınca siliyordu Zaten.

  Hala karı kız peşine takılan malum salaklar kaldı, onlar da avuçlarını yalayınca sike sike dönerler artık. Buradaki hesabı daha önce silip gidenleri ayrı tutuyorum.
  her neyse konuya gelirsek; bugün 3. Olan o sözlüğün önümüzdeki ay esamesi bile okunmaz. Bu sıralama gösteriyor ki; ekşi ve Uludağ hariç alayı yalan. Online 50 üyesi olan bu listeye 3. Sıradan giriyor amk ahaha.
  5 -5 ... alkolik oldum