bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  interaktif sözlükler ocak 2018 sıralaması ile karşınızdayız. ekşi sözlük her zamanki gibi birinci sırada. arkasından uludağ sözlük geliyor. instela ise yerini dünya sözlük'e kaptırdı ve 4. sıraya indi. kutup sözlük ise 5. sırada. galatasaray sözlük ise 6. sırada ve zengin sözlük'de tekrar sıralamada yerini alıp 7. sıraya yükselmiş durumda. kulzos, nar sözlük ve yeni sıralamamıza katılan gezgin sözlük ilk 10'u oluşturuyor.

  interaktif sözlükler ocak 2018 sıralaması'na ve açıklamalara ulaşmak için;

  https://interaktifsozlukl...ler-ocak-2018-siralamasi/

  sıralamaya dahil olamayan; ancak yazarlardan gelen talepler doğrultusunda oluşturulan interaktif sözlükler - gümüş lig ve açıklamaları için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

  https://interaktifsozlukl...ler-siralamasi-gumus-lig/

  http://interaktifsozlukler.com/ şubat 2018 sıralamasında görüşmek üzere.
  2 -4 ... interaktifsozlukler
 2. 2.
  instela'nın dünya sözlük tarafından geçildiği sözlüktür. ayrıca zengin sözlüğün yükselmesi de muazzam olmuş. uludağ sözlük ise ocak ayında ağır kayıplar verdi lakin dimdik ayakta. dünya sözlük tarafından geçilmek hoş olmaz. yılların ikincisiyiz dikkatli olmakta fayda var.
  8 ... sabatax
 3. 3.
  Önüne gelen sözlük açmış böyle kolay olmamalı bu işler bence. Nedir bu yani.
  9 ... kale3112
 4. 4.
  Yalan sıralamadır. inci her türlü ikinci olmalı.
  2 -2 ... jk flip flop
 5. 5.
  Birçoğunun bile aktif olmadığı sözlük sıralamasıdır.
  ... sessiz geveze
 6. 6.
  ana listedeki tüm sözlükler aktiftir.

  gümüş lig'de olan bazı sözlükler ise aktif değildir ya da kalite olarak ana sözlük sıralamasına dahil değildir.

  https://interaktifsozlukl...ler-siralamasi-gumus-lig/
  ... sabatax
 7. 7.
  dünya, instela'yı geçmiştir. insanların aradığı artık "edep" ve "bilgi"dir. bu nedenle uludağ sözlük'ün trollü koruma merakından vazgeçip, eğitim düzeyi artan topluma ayak uydurarak ekşi sözlük ile yarışması gerekmektedir. "google index" başlığında dünya sözlük'ün 2. sırada, uludağ sözlük'ün 3. sırada olması bunun bir ispatıdır.

  recepsiyonist önce artıladı sonra eksiye çevirdi. gereğini yapın arkadaşlar, troll bu.

  edepsizlere ve trollere ölüm!
  ben de içimdeki edepsizi öldürdüm çok kurcalamayın geçmişimi. *

  cehape gibi çözüm üretmeyenlerden olmak istemiyorum.

  işte çözüm; üye kabulü zorlaştırılacak. ekşi kadar abartılmayarak fırsata çevrilecek. bilgi içerikli giri girmeyenler cezalandırılacak. silik yapma meselesi ortadan kaldırılacak. kademeli yükselen ceza yöntemi uygulanacak ki kişi kaybedilmesin. moderasyondan bir kişinin verdiği karar, heyete gidecek. mod avlamakla, heyet onaylamakla meşgul olacak. böylelikle kişinin mod bile olsa tek başına üye cezalandırmasının önüne geçilmiş olunacak.

  sözlük kuralları, %40 ila %80 arası saydam ve sayfada gezinmeyi engellemeyen bir görsel ile sözlüğe her üye girişte hatırlatılacak.

  ayrıca akademik frame sekmesi oluşturularak kaynaklı akademik bilgilerin girilmesi, bu sayede akademisyen yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin sözlüğe girişleri sağlanacak. söz konusu akademik frame, farklı dallarda ek framelere bölünebilecek. hali hazırda 'bugün', 'kategori' 'gündem' framelerinin yanına 'akademik' framesi eklenebilir, alt frameler olarak enstitü isimleri, fakülte isimleri ve bölüm isimleri eklenebilir.
  8 -3 ... atabaka
 8. 8.
  zall gel şu sözlüğün başına geç ekşiyi baş aşağı edelim şuradan.
  ... sinekadam
 9. 9.
  inci'nin listede olmaması şaşırttı. bilerek mi dahil etmediler acaba.
  ... revy
 10. 10.
  ilk 3 içerisinde değişiklik olmuş, yılların instelası yerini dünya sözlüğe kaptırmış ve adamlar 4. olmuş. gidiyorsunuz olm lan.
  1 ve 2 yine aynı.
  ayrıca inci formatsız olduğu için sıralamada yer almaz.
  ... michael myerss