bugün

sinüsle sevişip, cosinusle kanka olmayı gerektirir. Akıl sağlığını anında bozar. Saçmadır, anlamsızdır, işe yaramazdır lakin mecburidir, finalde alayından sorumlusunuzdur.
calculusleri atlattım oh rahatım derken olasılık dersi denen ve bilgisayar mühendisliği bölümünde de gösterilen saçma derste de uğraşmak zorunda kalınan konuya çalışmaktır.

edit: yanlış anlaşılmasın a dostlar. integrale saçmalık veya gereksiz demedim. bilgisayar mühendisliğinde gösterilmesi saçmalık dedim. inşaatta lazım olur, elektronikte lazım olur vs. diğer mühendisliklerde lazım olabilir ancak bilgisayar mühendisliğinde lazım olacağını hiç düşünmüyorum. eğri oturup doğru konuşalım. Bugüne kadar hangi bilgisayar mühendisi mezun olduktan sonra işte kullanmış. Türkiye'de bilgisayar mühendisi ne zaman kendi işini yapmış ki.
zeki insanlar için çekirdek çitlemek kadar basit olaydır.
integrali 'saçmalık' olanların zoruna gider. arkadaş yıl olmuş 2014 hala bir şeylere çalışmak mecburiyetinde hissediyoruz kendimizi, onu öğrenip kullanmak varken.
integral işaretini çizmesi bile insanı strese sokar. yamuk olunca siler tekrar çizerdim. lisede ömrümüzü yiyen ders.
aşktır ...
türev kurallarını biraz da limiti bildin mi cos sin işi halledersin.
Üniversiteye hazırlık dönemini hatırlatır, candır. Ama daha ne işe yaradığını sorduklarımdan 'inşaatlarda falan lazım oluyomuş yeaa' dan öte cevap alamadığım konudur.*
Sadece zevk içindir, üniversite sınavı için değil. Lys'de çözmek için zamanınız olmuyor çünkü.
Sizin integral ile çalışmak dediğiniz bizde ki terimi çerezdir.Akıllı olun.
matematiğin yardımsever konularından birisidir. Hacim, alan, olasılık... gibi onlarca hesapta yardımlarını esirgemez. Aynı zamanda zevklidir, matematiği sevdirendir.
Ölümdür.
Konu integralde alan, hacimse eğlencelidir.
tüm mühendislik hesaplarını yapabilecek bir aracı öğrenmektir.
integral çalışma seviyesine gelmek her yiğidin harcı değildir.
(bkz: integral çalışamamak)
devenin kendi başına çükünü kaldırıp cirit gibi kullanarak hendeği atlaması kadar kadar zor olan, ömür yiyen, adamı kısır eden çalışmadır.
sözelci yüreğimin kaldıramadığı hadisedir.
kafadan cos sesi gelince 'sinüs' demektir.
makine mühendisliğinin en kolay dersi olan mat2 de göreceğiniz konu.

statik den sonra integral kebab kebab.
Lise sonda görmeye başlarsınız bu konuyu lysye girersin oh be kurtuldum dersiniz sonra iyi kötü bir mühendislik yazarsınız zaten sayısalcıların %70i mühendisliğe gider. Bir bakarsınız ki sizi 3 katlı integral karşılıyor, ilk sene diye takmazsınız zaten tak tak kalırsınız matematiklerden.