bugün

sedat pekerin ortaokuldayken atıldığı rivayet edilen okul.. geçen sene değişen müdürüyle birlikte birçok değişikliğe uğramıştır.. okulun arkasındaki park ise bulunmaz bir nimettir öğrenci için.. http://www.intaslisesi.com
öğrencisine "ne zaman kurtulacam bu lanet yerden" dedirten, kurtulunca da "özledim seni be intaş" dedirten okul.
benim zamanımda osman hoca müdürdü. en son kanal-d haberde kayıt için gelen velileri sövüşlemek isteyen bir okul görüntüsü çizerken gördüm.

(2003 yılı mezunuyum)
lise de okuduğum yıllır da çok fazla kavga ettiğimiz öğrencilerin okuduğu okuldur. *
üniforma olarak siyah kumaş pantolon ve beyaz gömlek/lakos kullanan okuldu.

bu eğitim ve öğretim yılından itibare krem rengi veya mavi lakos yada beyaz gömlek, altada bej rengi pantolon ile eğitim verecek okuldur. yazıkdır niye öğrencilerle bu kadar taşak geçiyorsunuz dur.
1995.2000 seneleri arası 3yıl kıredili ve 2 yıl normal olarak okuduğum ve bitiminde bizzat osman hocanın katılımıyla askere gittiğim okuduğum dönemde parkta gökmen, müjdat ve müjdatın dedesi markedin arkasında selman ve ekibi sol bekte ise yenisahralı gurupların tam ortasında kalan yerdir hergün marketin arkasında teke tek kapışmalar olur ve bu kapışmalar festival havasında geçerdi okulumuz müd yardımcılarınsan cevdet hoca bu kapışmaları sabitin parkından izler ve bitiminde çorba içmeye gidrdi.he burada müjdadın dedesinin adı temeldi temel dede okul öğrencilerinin akıl aldığı zaman zaman ise tassak geçtiği sinir sahibi bir adamdı.
lise kısa zamanda büyük değişiklik göstermiştir. yeni gelen müdürlerle birlikte okulda en ufak yanlışı olanları okuldan atarak eski kötü imajından kurtulan ve anadolu lisesi olma yolunda ilerleyen lisedir.
imam hatip olacağı hakkında söylentiler olan okul.

ha olur ancak, bu kadar düz lise öğrencisini ne yapacaklar? ya düz lise öğrencileri mezun olana kadar imam hatiplilerle okuyacak (ki bu olasılık biraz düşük gibi. klasik intaş öğrencileri ve imam hatiplilerin birbirine uyum sağlaması imkansız. aslında böyle hem klasik intaş talebeleri, hem imam hatipliler beraber aynı okulda okusa çok güzel bir komedi dizisi senaryosu ortaya çıkabilir.) yada şimdiki intaş öğrencilerini farklı okullara dağıtacaklar. (ki bu da zor. şu an 1000 küsür talebesi var. nereye sığacak bu kadar insan?)

yinede söylentilerin yalan olma ihtimali de var. bekleyip göreceğiz. ha eğer gelecek sene hakikaten olursa böyle bir şey, elime kağıdı kalemi alıp senaryo yazmaya başlayacağım. *

edit: imam hatip lisesi olmuştur. makam onay yazısı çıkmıştır. elime kağıt kalem aldım, bekliyorum.
anadolu yakasının en güzel muhitlerinden birinde olmasına rağmen dökülen okuldur.

kaloriferleri 2-3 senedir kışları çalışmamakta (neden kışları? çünkü yazın çalışıyor!). Elektrikler gidip gidip gelmekte. söylenenlere göre okul yıkılma tehlikesiyle bile karşı karşıyaymış.

bugün kaymakam geldi ve öğrenciler kendi çaplarında eylem yaptılar. eylemin amacının eğlenmek olduğu ortada. lakin bu sorunun gerçekliğini değiştirmiyor.

şu senelerde gidilecek okul değil. benden herkese tavsiye, sakın bu okula gelmeyin. bu koşullarda intaş'a gelmek, eğitim görmek gerçekten sıkıntılı. dediğim gibi, okul dökülüyor.

hiç bir şey değil de, böyle bir muhitte bu durum ciddi anlamda rezillik.
1999 (depremden hemen sonra)-2003 yılları arasında okuduğum okuldur. ilk denemesi olan süper lise bölümünün ilk öğrencilerindendim bizim okula nasıl süper lise açılmıştı hala anlayabilmiş değilim. seviyeyi yükseltecektik sözde ama bildiğin kendimizi akışa bırakmıştık.

kendi tarzı olan bir lise idi. okulu kıran istisnasız herkes numan pastahanesine giderdi. mallık işte her seferinde orda yakalanırsın ama gene de gidersin oraya. okula ilk girdiğim yıllarda her biyer deli yürek doluydu sonraları allahtan dizi bitti de yeni gelen nesil cadde concon'u olup çıktı.

okulun yeri konumu birçok lisenin üzerindedir. erenköy kız lisesine yakındı o dönem ama ordan kız düşereni görmedim. çok zengin olmayan ama yaşam standardı iyi olan öğrencilerin olduğu biyerdi. özgüven ve fırlamaklıta hat safhada idi.

bizim dönemde gonca vuslateri vardı. deli gonca derdik okulun 4. katından trabzanlarına oturur en alt kata kadar inerdi. o zamanda popülerde baya tanırdı herkes kendisini.

sedat peker hakkında bi hocayla muhabbet ettiğimizde "çok sessizdi, arka sırada öyle oturur ağır takılırdı" demişliği vardı.

osman hoca'dan yumruk yemeden mezun olanların sayısı azdı.
arkasındaki park adeta özgüven testi gibidir. hocaları sakat okuldur. kopya çekmek için biraz uğraş yeter ki ben hiç çekmedim. serserisi boldur kalitelidir. çok rahat ortam yapabilirsiniz. akşamüstü çok keyifli ortam olur. iyidir güzeldir keyiflidir.
2009-2014 yılları arasında bana çok güzel bir 5 yıl yaşatmış okuldur.

benim dönemim son düz lise dönemlerinden biriydi. bizden 1-2 yıl sonra okul son düz liselilerini mezun etti. sonra "kız imam hatip lisesi" oldu.

okulun şimdiki hali gerçekten çok farklı. etrafta 11-12 yaşında çocuklar koşuşturuyor. (ortaokulu da bağlamışlar) insan okulun eski günlerini hatırlayıp üzülmüyor değil.

bir ara ayrıntılı bir entry gireceğim kendi dönemimle, o dönemin hocalarıyla alakalı. belki başka dönemdaşım okur da duygulanır deyu. haydi selametle...
2010-2014 yılları arasında okuduğum lisedir. güzel zamanlarım geçti. benim dönemimde cemil hoca gibi efsane hocalarda vardı.
1991 mezunuyum.Osman bey benim zamanimda müdür yardimcisiydi.Arkadaki parkta az kavgalar etmedik.Sedat Peker okulun ve semtin abisiydi ozaman.Guzel günlerdi.