bugün

hangisi daha zararlı bilmem ama bundan 5 yıl önce facebook uçuyordu. bundan 5 belkide 3 yıl sonra instagramın başına gelecek olan şey şu an facebooku bitirmiş durumda. he benim çok da sikimde mi ? tabiki de hayır hepsi ölsün bitsin. ama youtubeye dokunmasınlar hacı. youtuberleri at çöpe, çok geniş bir mecra youtube. ben artık tv kullanmıyorum mesela. youtube var çünkü. ve hep de olsun. canım benim.
kıyaslama yapabilmek için bence 2 sosyal medya aracının nasıl kullanıldığına bakmak lazım en aşırı şekilde varsayarsak

insta kullanan günde 5 saat fotoğraf beğeniyor ve 20 story 30 da fotoğraf attığını düşünelim

youtube kullanıcısı ise 10 saat video izleyip yandanda youtuber olmaya çalışsın

bu durumda 10 saat izlediği videolardan bilgi alabilir veya başarılı bir youtuber olup para kazanabilir

ama instanın kazandırdığı tek şey okul içinde popüleritedir buda iyi bir meslek kazanmak isteyen biri için boş birşey

yani bariz bir şekilde instagram daha zararlıdır.
kafamı kurcikleyen bir problematik.

dün akşam, selbest galerici arkadaşlarımla muhabbet etmek saikiyle bir araya geldik. neden sonra apansız konu instagram'a, oradan da hooop instagram ile youtube'nin kıyaslanmasına geldi.

arkadaşlarım hep bir ağızdan instagramın çok daha zararlı olduğunu, hatta bunun ingiltere'de gençler arasında yapılan bir araştırmayla ortaya konduğunu belirttiler.

instagram'I o an bıraktım. arkadaşlarıma müteşekkir olduğumu tebarüz ettirerek hürmetlerimi arz ettim ve konu kapandı.

ancak emin olmadığımdan, teredütsüz bir bilgi kaynağı olma vasfını taşıyan uludağ sözlük'e bu konuda danışma zaruretim hasıl oldu.

kıymetli görüşlerinizi merakla takip edeceğim efendim.