bugün

gereksiz bir uygulama olmasıdır.
Insanların sahtekarlikla inşa ettiği mükemmel hayatlarını görmemek için kullanmıyorum.
insanların afişe etmekten çekinmedikleri hayatlarını sergilemelerinden rahatsız olmak.
Herkes tatilde, partyde, dogada kampta, kumsalda, havuzda, dagda.
Bi biz mi mavi yakayiz anasini satayim.
temelinde kendini beğendirme, ego tatmini, gösteriş, bir nevi kendini pazarlama gibi durumlar yattığı için geçerli olan sebeplerdir.

buna şimdi karşı çıkanlar olur da, doğru tektir birdir hocam. bana bir insanın telefonun ön kamerasını kendisine tutup çektiği bir fotoğrafı neden insanlarla paylaşmak isteyeceğini nasıl açıklarsın. bu sadece bir örnek, daha neler neler.

bu ve bunun gibi sosyal medya hesapları sizin kolay ulaşabilirliğinizi gösterir. tabi bir firmanın veya ronaldonun hesaplarından bahsetmiyorum. ordasınızdır yani, kim olduğunuz ne yaptığınız fotoğraflarınız. her şey bu kadar ortadayken ben bir cazibe kaldığını düşünemiyorum.

bırakın size gerçekten ulaşmak isteyenler ulaşsın. popülasyonun yapmacıklığı içinde yer almak zorunda değilsiniz.
hiç hesap açmadım eksikliğinide hissetmedim.
Ezik olmaktır,

instagram kullanmamak bir marifet değil sayın ezogelinler.
Normalde fotoğraf çektirmeyi sevmeyen ve fotoğraflarda kendimi beğenmeyen biriyim.

Neden beğenmediğim halde başkalarının beğenmesini isteyip paylaşayım ki?
Boşa zaman kaybıdır. instagram yokken daha sosyal, girişken olnuluyor. Sosyal medya komple zaman kaybı
Çünkü neden kullanayım gereksiz.
instagram hikayelerinde dolaşırken, bir anda ekrandan suratınıza nargile üfleyen bir kekonun gifiyle karşılaşabilirsiniz. Sosyallik felan bana ters. Kullanmak için bir nedenim yok yani.
canınızı sıkması.

Instagram'da herkes çok mutluydu. sadece ben mi mutsuzum lan deyip bıraktım.
Modası geçtiği için. Görgüsüzlük yuvası olduğu için. Olmayan hayatların oluyormuş gibi gösterildiği için.
valla sıktı. gerçekten vakit kaybıydı sildim.

ayıp olmasın diye o kadar çok gereksiz insanı takip ediyordum ki. en iyisi silmek oldu benim için.
facebooktan farkı olduğunu düşünmemem.
Kimsesiz ve ezik olmaktır. Başka açıklaması olamaz.
reddit dışında hiç bir sosyal medya uygulaması kullanmıyorum çünkü hepsi facebook'un saçmasapan koy göte uygulamaları ve kullananları beyin yoksunu sayıyorum.
Merak etmiyorum kimseyi. Kendimi pazarlayıp am dilenmek gururumu kırar. Zaten bir şey çıkmaz oradan bana çevrem yok çünkü. Sıcakkanlı bir yapım da yok suratım hep asıktır.
instagramın bir çukur oluşu. bir videoyu açıyorsun, sonra diğerini, sonra diğerini derken bir bakıyorsun 1 saat geçmiş. vaktin bu kadar kıymetsiz bir şey olmadığını farkettiğimden beri kullanmıyorum.

ayrıca, insanlar sadece beğeni kaygısındalar, gösteriş yapıyorlar başka da amaç yok. bunu da görmekten hoşlanmadığımı anladım.
Fotoğraf. istemediğin kadar fotoğraf. Fotoğraf fobim var.
Ben kullanıyorum.
Kadın erkek farketmez "Attention Whore" olmadığındandır.
bıktım çünkü bunaldım. her şeyden, herkesten.
kullanmak için bir sebep olmamasıdır. boş insan kalabalığına da sebepsiz yere girmek zor bir hareket.

bir ara yaptığım çizimleri, resimleri vs. paylaşmak için kullanıyordum ama ona uygun bir mecra da değil pek; deviantart buna daha uygun bir platform.
Defalarca kez aynı video ya da aynı içeriği ister istemez ot gibi izlemek istememekten kaynaklanabilir.
güncel Önemli Başlıklar