bugün

Belki de mutlu olanlar instangamdadır, işi gücü ve derdi olan adamın ne işi olur instagramda.
komşu düşman çatlatanların yeridir. çoğu da gösteriş budalasıdır.
Birde reklam peşinde koşanlar var. Hanımefendi programlamanın abc'sini bilmez uzaktan katıldığı kursun fotolarını atıyor. Patronlar işten anlamayınca bu ucuz reklamı yiyor haliyle. Bu köylü kurnazı da bunun farkında tabi veriyor reklamı, veriyor reklamı.
kalça, tayt, pilates ve tatil fotoğraflarından baydıgım için bir süredir giriş yapmıyorum.

sizin olmayan mutluluğunuzu simülasyonlayayım.
sen hele bir de facebook u görsen. millet periyodik olarak paylaşmak için mutlu resim rezervliyor resmen.
Günümüz toplumuna empoze edilen, sosyal medyaya endeksli bir yaşam tarzının sonucudur.
insanlar artık fotoğraf atmak için faaliyetlerde bulunuyor.
Ayıptır söylemesi deyimini milletçe unuttuk.
Instagram da fotograf albümü bir nevi. Amac oysa kimse başına kötü bir olay geldiginde fotograflayıp saklamaz. Eski albumlerimizi düşünün, fotograflar hep mutlu günlerde, dügünlerde, okulun ilk günlerinde, piknik resimleri gibi anılarla dolu degil mi. O zamanlarda da mutsuz oldugumuz zamanlar oluyordu ama hatırlamak istedigimiz anıları fotograflıyorduk. Normal bir instagram kullanıcısı da aynen böyle yapıyor.
Harbiden.çok önemli bir sonun günümüzde.bugüne kadar ağlayarak bi story atanı görmedim ben.bi de genellemek gibi olmasın ama ne kadar çok.
yazlığımızın olduğu tatil bölgesinde 10 milyonun altında ev yok gibi.. buna karşın, otel yok, olanlar da cidden çok dandik olan bir iki apart.. yani evler pahalı, günübirlik işi ise az, gelen de bir iki gün kalıp gidiyor.. arada gelenlere bakıyorum, ellerinde telefon; abartmıyorum, farklı açılardan 20-30 tane poz çekiyorlar.. sanıyorum onların hepsi yaz sonuna kadar farklı mekan etiketleriyle servis ediliyorlar..

fakir olmaya saygı duyarım ama kendini zengin göstermeye, değil..
insanlar olmak istediği kafayı yaşıyor. insanlar mutlu olmak zengin olmak istiyor. bunu sadece başarabilcekleri yer olan instagram ise onların belki de bu dünyadaki tek gerçeği.
Su götürmez Bir gerçektir.
Mesela reel tanıdığım biri var. Hayatından hiç memnun değil. Hep isyan halinde, intihar edicem bile diyor.
Fakat gel gör; instagram'da havalı pozlar. Böyle şiirsel sözler.
Ya instagram'a girince neden böyle bir özgüven patlaması oluyor?
Sokakta korkarak yürüyen insan, sosyal medya'da şovalye olmuş.