1. 1.
  binlerce kapitalist, kendi vücudunu sergilemeyi marifet sanan oksijen israflarından kurtulmamızı sağlayacak, hastalıklı yaşam tarzlarının reklamının yapılmasının son bulacağı, zengin adı verilen, işçinin emeğini çatır çatır yiyerek şatafatlı bir hayat sürenlerin kendini göstermeyi bırakacağı bir olay olacaktır.

  ciddi anlamda toplumsal anlamda inanılmaz yararlı olacak bir durumdur.
  16 ... sovyet piyadesi
 2. 2.
  Keşke sosyal medya tamamen yasaklansaydı. Başkasının hayatını takip etmek insana bir şey kazandırmadığı gibi gereksiz bağımlılık yapıyor. Yüz yüze ilişkiyi öldürdü.
  4 ... selia
 3. 3.
  Dünyaca yasaklanması gerek. instagramda like almak için estetik olandan tut aptal aptal fotoğraflar çekene bir dünya mal ordusu var.
  3 ... ktm li aynasiz
 4. 4.
  keşke instagramı yasaklayarak toplumsal alana yararlı olunabilseydi..

  instagram ve benzeri uygulamalar toplumsal bozulmalara yol açan bir etken değil, toplumsal bozulmayı şeffaf olarak yansıtan bir araçtır.

  evet, lüks peşinde koşup bedenini pazarlayan da, oturduğu yerden insanlara hakaret edip saçma sapan işler yapan da, sokakta karşılaştığın insanların her biri.

  önemli olan toplumsal bozulmanın üstünü örtmek değil çözüm bulmaktır, çözümün öncülü ise sorunu tanımlamaktır.
  1 ... napesend
 5. 5.
  Kesinlikle yasaklanmali,kullanmiyorum kullanan herkese kapat diyorum. O kadar saçma bir uygulama ki. Öncelikle herkesin orda yalan bir hayat yaşadığını kabul etmesi gerekiyor,evinde annesi tarafından zorla bulaşık yikamaya zorlanan kizlarimiz orda pelinsu oluyor,yüzüne zekasina kişiliğine güvenmeyen kızlarımız fizigiyle begeni almaya çalışıyor. Örnek bikinili foto atan kızlar bunu 3 5 like için yapip like alınca sevinirken aynı kıza plajda 10 erkek ne kadar hossunuz dese sapık ilan ediliyor. Bunun dışında bu erkekler için de geçerli. Kişiliğine güvenmeyen erkekler ya kaslarini gostererek ya 1 günlük kiraladigi arabalarla hava atarak kendini tatmin edip kız düşürmeye çalışıyor. Oysa bu insanlar evlerine girince biliyor gerçek hiç öyle değil.
  3 ... duduperivesazarkadaslari
 6. 6.
  Pek ala.
  ... cavaceylan
 7. 7.
  Gerçekten yasaklansa sokaklara ilk önce dökülecek olanlarda bunlar he. Daha Wikipedia yı bilmeyen insanlar yasaklandıktan sonra demediğini bırakmadı. instagram yasaklansa neler olur tahmin bile edemiyorum.
  1 ... soguk iklim adami
 8. 8.
  instagram, facebook gibi hipnotize eden şeyler olmasa milyonlarca insanı nasıl kontrol altında tutacaklar. televizyonun yaygınlaşmasından önceki dünyaya bir bakın savaşlar, ayaklanmalar, güç mücadeleleri, toplumsal olaylar.. bu tarz platformlar insanları gerçek yaşamın sorunlarından uzaklaştırıyor. ve kolayca yönetilmelerini sağlıyor.
  ... sadede gel
 9. 9.
  Ülke iq ortalamamızın en az 30 puan artmasına sebep olabilecek yasaklamadır. El değmişken tiktok gibi uygulamalara da el atın.

  Şüphesiz ki Görgüsüz, sonradan görme, gösteriş meraklisı, ilgi orospusu, yavşak ve orospu çocuklarını üzecektir.

  Can sıkıntısından kullanıyoruz bakmayın...
  1 ... gethere
 10. 10.
  Hadi inşaallah.
  ... haylaz adam 34