bugün

hastalığa sahip kişilere, uykuya dalmaya yardımcı olarak yağmur ve ateş sesi şiddetle önerilir.
youtube üzerinden "rain and thunder sound for sleep" veya "fire sound" şeklinde arama yaparak 3 - 8 - 10 saatlik seslere ulaşabilirsiniz.
gece uyuyamama rahatsızlığı.

(bkz: gecelerin yargıcı)
sözlük müneccim gibisin. az önce bu hastalığı araştırıyordum...

(bkz: uyuyamama hastalığı)
yine bir " şimdiye kadar neden izlemedim" filmi benim için.

kadro altın karma gibi.. yönetmen nolan. başroller alpacino ve robbie williams.

güzel bir polisiye gizem filmi.
insanın kendine yakışanı giymesidir.
Bir defasinda 48 saat uyumamıştın.
(bkz: panik atak)
1 gün uyumamak bile insanı mahvederken bu hastalığa sahip olanlar aylarca uyuyamıyor. Dünyanın en kötü hastalığı bence budur, ulan bir süre sonra halüsinasyonlar görüyorsun, olmayan insanlar falan.
uyumak istersin uyuyamazsın. Uyanınca da uyumuş gibi hissetmezsin. Uzun sürerse kronikleşir daha da beter bir hal alır. Ne yapılmalı bilinmez.
son günlerde yoğun şekilde yaşıyorum.
yerimi yadırgadığımdan mı bilmiyorum ama yavaş yavaş zombi gibi yaşamaya döndürüyor.
Uykusuzluk lütfen beni serbest bırak ve kırdaki kız arkadaşımla çılgınca aşk yapma rüyasını görmeme izin ver...
görsel
Sevgililerinin kendilerine ihtiyaç duyduğu günlerde,
Tüm gün stajda olan hanımlar işten çıktıktan sonra avmye gidip yemek yiyor, alışveriş yapıyor, daha sonra eve gelip arkadaşlarıyla takılıp bir saat duş aldıktan sonra da sevgilisine geldiğinde;
Uykusundan fedakarlik edip iki saat geç uyuyorsa o hanımlara insomnia deniyormuş.

Yine bu kadınlar sevgililerini terk ederken de uyuyakalmayacak kadar karakter sahibiymiş.

Benim de kendime bir tane bunlardan bulmam lazımmış.

Siz varsa bana oradan bir tane insan sarıverin. insomniasi şöyle dursun aq.
seroquel'le çözdüm bu sıkıntılarımı. 25 mgden başladım 200 lere kadar çıktı neyseki aştım. insan uyuyamayınca tüm kasları bitiyor bayılacak gibi oluyor yürürken ama yattın mı gene uyuyamıyorsun rezil bir durumdur.
nakarat kısmı telefon melodim olan 90'ların efsane şarkısı.
Başrollerinde al pacino ve Hilary Swank'in olduğu gizem dolu gerilim filmi.
Geçenlerde Alaska ve halkının psikolojik sorunları üzerine bir belgesel izlemiştim ki üzerine bu filmin denk gelmesi şahane oldu. Al Pacino üzerinden onun da kalitesiyle Alaska ikliminin sorunlarının izleyiciye yansıtılışı çok başarılıydı. Hikaye bildik olsa da kurgu, sahneler ve oyuncu performansları son derece kaliteliydi.
uykuya dalmayı ve uykuda kalmayı zorlaştıran yaygın bir uyku bozukluğudur.
Bu sıcaktan dolayı mı yoksa karantina ile birlikte başlayan absürt düzenimden dolayı mıdır bilinmez gittikçe kendini göstermeye başladı bende.
Aaa karizmatik bir şey. Evet bende de var. Olsun çünkü.
Hastalıktan yola çıkarak çekilen bir filmde vardır ve hatta al pacino oynamıştır.
Şu ana kadar uykuya dalmak için uyguladığım en iyi etken satranç maçı izlemek.

Oyunun içindeki tahta sesleri, saate basma sesi tak tık tak tık tak tık!!!

03:21 öyle işte.
Beşiktaş'ta bir bar. Az önce evden sigara almaya diye çıkıp yürür adımlarla buraya gelip buray şarkısı dinledim. Neyin kafası bu ya. Neyse eve geri döneyim bari.
görsel
kendisi ben oluyorum...
apeirophobia var bide korkunç entityler var.
Olum napcaz lan Boyle 2 den once yatamiyom amk, calisiyom da bi de vay argadas.
Kahve, çay içme...
Cok kahve çay sigara gibi uyarici maddeleri aliyomusun?
Aliyosan bunları kes .
Bu ise yaramiyosa boyle uyarici ozelligi olan seyler kullanmiyosan,
Sinirlilik hali falan varsa bipolarizm kaynaklı olabilir.
Sizofreni bipolarizm ilacları uyutuyor ama benim durumumda beni 12 saat falan uyuttuğu kilo aldirdiği için fardali oldu diyemiycem.

Ayrıca yasli kacik bir kadin psikolog var kulaklik takip bip bip muzik dinletiyor bana, o kadina gidip terapi dedigi tuhaf seyleri yapınca iki hafta falan uykum duzene giriyor nedense.