bugün

işi düştüğü zaman oluşacak durumdur. devamında "saat kaç acaba" yada "şuraya nasıl gidebilirim" gibi sorular gelecektir.
türkiye'de garipsenen durum.
günümüze güzellik katar.
sonuçta "günaydın" bir selamdır. tanıdık, tanımadık ayrımı yapılmadan herkese selam verilmesi gerekir. kaldı ki sabah sıcak yatağından çıkıp buz gibi soğukta çalışan, otobüs bekleyen, işe gitmeye çalışan insanların gerginliğini biraz da olsa azalatacaktır.
it will take sometime for us to get there but there is hope...*
yaşanan hoş anlardan biridir.
devamında "ben de aynı otobüse bineceğim de akbilinizi kullanabilir miyim" cümlesinin gelmesi an meselesidir.
Aslında olmasi gerekendir.
kentli ritüelidir.
öz güveni yüksek insandır. sosyal açıdan nirvanaya ulaşmıştır.
karşında ki insanı mutlu edebilir senin bir günaydının. farkedildiğini düşünebilir mesela, saygılı insanların kalmadığını düşündüğü anda senin bir günaydının fikrini değiştirebilir mesela ve zincirleme bir reaksiyon yaratabilir. ben insanların gözlerinin içine baka baka derim günaydını. asansörde, şirket girişinde, site çıkışında vs vs. tanıyıp tanımamam umurumda değil, çakarım günaydınımı ve karşıkılıda beklemem çaıkçası. bir günaydın çok şey değiştirebilir, esirgemeyin kimseden.
birer robot gibi yaşanıldığını düşünürse pek mümkün olmayacaktır. duygularımızı yitirdik seneler geçtikçe taş kalpli insanlar olduk. bir günaydın güne mutlu başlamaya neden olur.
genelde hoş karşılanmayan, söyleyen kişiye 'acaba bu kimdi' 'tanışıyor muyuz' gibi sorularla kısa bir bakış atılmasına neden olan durumdur.
twitter da sık karşılaşılan durum. Hergün ilk atılan tivit 'günaydın' oluyor.
çağımızın gerekliliklerindendir. yeni insanlar tanımak, sosyalleşmek adına önemlidir. alınacak reaksiyon her ne olursa olsun yapılmalıdır. hatta hafif bir tebessümle taçlandırılırsa tadından yenmez. güne pozitif başlama nedenidir.
karşında ki insanın varlığını hatırlatmaya yarayan güzel bir hareket.
istanbul'da yapılması tavsiye edilmeyen...en son yanlışlıkla kezbanın birine günaydın dedim ve barzo sevgilisi tarafından haşat edildim.

not: numune hastanesi ortopedi servisinden yazıyorum.
insanın hem kendine hem de karşısındakine vermiş olduğu minik pozitif enerjidir, güzel bir jesttir.
türkiye gibi bir ülkede sakıncalı güne güzel başlayıp kötü bitirebilirsiniz. birine günaydın dersiniz bir bakarsınız sevgilisiyle başınız derttedir.
avrupa'da, ilk göz kontağında günaydın'ı yapıştıran insanlardan köşe bucak kaçan insanların türk olduğunu anlamamıza yarayan alışkanlık.

(bkz: türk tespitçisi)
sünnet olan eylemdir,
ve
selam sadakadır.
insanı mutlu eden bir eylemdir.

-bir gün hepinize günaydın diye mesaj atarsam şaşmayın bu da olabilir.
yanlış anlaşılmaktan çekinen insanların yapamayacağı hede. malum yanlış anlamaya yer arıyoruz.
amerıkadaysanız, sabah işe ya da okula giderken sokakta bolca karsılacagınız durumdur. sabah sabah iyi gelir insana o gülen yüzler ve insana "bir de bizim sokaklardaki sabah görülen suratlara bak! peh!" dedirtir.

(bkz: darısı başımıza)
Güne güzel başlama nedenidir. Günaydın diyen de, denilen de ayrı bir mutlu yaşar.
insanlık budur işte .
güncel Önemli Başlıklar