Ateistleri tanrıyı bilmemekle suçlayan ve basit şeylerden allah’ın varlığına delil çıkarıp basit hayatına mana katan kimselerdir.

insan bedeni kusursuz mu? Göz denilen organ bozuluyor, kalp desen tekliyor. Hadi en sağlıklı insanı düşünelim, cep telefonlarının bile 2 saatte şarjı yüzde yüze ulaşıp 24 saat kullanılabilirken insan bedeni günün 4’te birini yani minimum 6 saatinl uyuyarak geçiriyor. Yiyecekleri max verimle kullanamıyor, yani kaka yapıyoruz. Psikolojik, duygusal sıkıntılardan fiziksel olarak bile etkileniyoruz. Binlercesi sayılabilir cidden insanın mükemmel bir şekilde yaratıldığını düşünmek ahmaklıktır.
Yaradılış itibari ile kusursuzmuş günde sekiz saat uyuyan insan mı kusursuz? Komik durum.
Bazıları gözlüklü olur bunların tam komedi AMK, kusursuz diyor ama gözlük takıyor, diğer milyonlarca hastalığı ve mutasyonları söylemiyorum bile
doğuştan organları eksik doğanlar en mükemmel yaradılış örneğidir. doğuştan kolu yok ama o kadar mükemmel bir yaradılış ki, hani o kadar olur. o kadar mükemmel ki eksik birkaç organın aramızda lafı olmaz.
12 milyar sperm içinden bir tanesinin dölleniyor olması da zaten çok mükemmel değil midir? 11999999999 tane sperm boşa gidiyor.
insan mükemmel bir canlı olsa dünyada savaş, soykırım, tecavüz ve benzeri iğrençlikler olmazdı. Bu sebepten sadece sığır değil aynı zamanda malın önde gidenidir. insan kabullenmesi zor olsa bana göre en kusurlu canlılardan biridir. Bazen düşünüyorum da Tanrı umarım bizi prototip olarak yaratmıştır, başka hiçbir güzelim gezegenin başına bela etmemiştir umarım.
Fanusta yaşayan okyanus görmemiş bir balığın fanusunun mükemmel olduğunu düşünmesine benzer. Eldeki tek varlığı inceleyerek onun mükemmel olduğu kanaatine varır. Ama bu şekilde düşünen bir insana sığır da denilmemesi gerekir, zira her iki önerme de kanıtlanabilmiş değildir.
bir sığırın bir insan hakkında böyle düşünmeyeceği kanaatinde olduğum geçersiz önerme.
Bazı insanlardan daha zeki olan sığdırdır. Zira bazı insanlar, böylesine eşsiz bir varlığın tesadüfen falan oluştuğuna inanmaktadır.
dizayn on numaradır. sen tutar aracı devirsiz kullanır, ucuz mazot koyarsan götü başı dağıtırsın. Bu dizaynın kötü olduğunu göstermez.
Sığırımız bile düşünebiliyorsa, mükemmeliz demektir.
insan saçının tek bir telini dahi yaratamayan geri zekalı hezeyanı .
insan kusursuz olsa kadının rahmine fazlaca sayıda sperm gönderir mi? Hayat olasılıklardan ibaret birşey.
adamlar yakında insandan iyi yapay zekalı robotlar yapacak, dangalağın biri de insan saç teli yapamıyor diyor. he he yapamıyor tamam .

hayatları boyunca ahaber dışında ajans dinlemeyenlerin hezeyanlarıdır.

az aç bilimsel kitaplar oku, teknoloji oku, quantum oku, hadi bunları da geçtim gazete bari oku dangalak kardeşim.