bugün

sığ müzik dinlemesi , ya da müzikten hiç ama hiç anlamaması .
sizi dinlemeyem umursamayan cevap vermeyen tipdir. kendini bişey sana ya da sizi küçümseyen yani.
hesap gelecekken inceden fıyması.
paraya aşırı düşkünlüğünün anlaşıldığı an. bir de işi düşünce arayıp soran , sonrasında kaybolan insan kalitesizdir.
çomar olması. başka sözüm yok.
sürekli erkek veya kız tayfasıyla fotoğraf paylaşması .
Yüzünüze gülüp arkanızdan iş çevirdiğinin anlaşıldığı andır.
Zavallı insanlara tepeden bakıp, kıçında giydiği marka pantolonun amblemi görünsün diye masa başında ayakta duran tiplerdir .

bunların kalitesizliğinin gün yüzüne vurduğu an ise insanlara gösteriş için yardım edip ağızlarını yaya yaya bunu anlattıkları andır !!
Bir işe her insanla başlayabilirsiniz. Fakat çok azı ile o işi bitirebilirsiniz. Kararlı davranılması gereken bir durumda sizi yüzüstü bırakan insanlardan uzak durun. Birinden etkilendiğinizde, o insan bu durumdan faydalanıp sizi etkisi altına almaya çalışıyorsa o insandan uzaklaşın.
Dengesizlik.

Psikolojik sıkıntı içinde olanlar değil de bunu -güya- bir yaşam felsefesi haline getirmeye çalışanlardan behsediyorum.
Yaptığı iyiliği söylemesi, gereksiz kendine övgü.
Kırk haramilerin kıçını yalarken gördüğünde.
bi şeyi yapmayacam diyip kendine söz verdikten sonra yapmak.
ikiyüzlü, yalancı ve nankör olması.

Edit: anlar dediğini yeni fark ettim. Ona göre uyarlayın siz işte.
Sürekli olarak laf sokmaya çalışarak kendini öne çıkarma çabası içinde olması.
bir insanı herhangi bir sebeple küçümseyen, yargılayan insan tipi. kimi zaman küçümsediği şey karşısındaki insanın elinde olmaz. Kibirli insan kalitesiz insandır.
söyledikleri ve yaptıklarının farklı olduğunun anlaşıldığı an.
insanların arkalarından konuşup yüzüne karşı gayet samimi , gayet iyi görünmesidir
cikar icin birilerinin gotunu yaladigi an.
arkasindan bir ton laf saydigi kisinin yuzune guldugu an.

ve paragoz oldugunu anladigim an.
Seni mutlu eden birsey oldugunda sevinmemesi hasetle bakmasi. Bunlar kendini genelde dost diye tanitirlar. Salaklik sizdedirya aylarca ekmeginizi paylasmissinizdir. Sonra senin en kucuk basarinda onun o anlasilmaz itici fesat bakislari.
Kendini övdüğü andır. Evet.
Kendini elit göstermeye çalışan tiplerin kpssye hazirlanmasını çok komik buluyorum nedense.
Benim gibi kamuya kapak atma derdindeysen kendini elit göstermeyeceksun.
Kendisine ancak başka insanların ona yakıştıracağı sıfatları yakıştırması.

"Mesela ben de çok zekiyim ama çalışmıyorum."
"Ben bayağı hoşgörülü ve kibarımdır."
"Ben bayağı tahammüllüyümdür bendeki sabır kimsede yoktur."
ya da bazen
"Benim ingilizcen zehir gibidir turist getir konuşurum."

Hele hele yeni tanıştığınız insanlardan bunları söyleyen varsa uzaklaşın. Kendini övenden korkun. Kibar olup olmadığını, empati kurup kurmadığını cep telefonu modeli özelliği gibi kişi kendi dile getirmemeli. Iddia ettiğiniz özelliklerinizle dışarıya yansıttıklarınız arasında uçurumlar kadar fark olabilir.
insan taklidi yapıp sonradan yaratık çıkması.
Sorgulamadan her şeyi kabul etmesi, gündemden haberi olmaması, bencil, vefasız ve yalaka olması, hiçbir spor dalından veya müzikten anlamaması, çıkarcı ve dedikoducu olması, paraya tapması, ailesine dahi hayrı dokunmaması, insanları yarı yolda bırakması, sözünü tutmaması, boş ve çok konuşması, sadakat, sevgi, aşk nedir bilmemesi, yapmacık ve iki yüzlü olması, yalan söylemesi, haksızlık yapması...
Daha sayim mi?
güncel Önemli Başlıklar