bugün

insanların hayatını değiştiren, monotonluktan çıkartan ve bir şeyler yapmalıyım dedirten sözlerdir.
yunus emreyle ilgili bir kitap okuyorum ve orada şöyle anlatılıyor:
yunus emrenin canından çok sevdiği eşi ölmüştür. yunus emre şöyle diyor:" gönül aynamda elifin görüntüsü vardı ve eğer o aynaya ikinci bir görüntü yansıyacak olursa o da elif suretinde olmalıydı. madem ki allah bütün suretlerin sahibi idi ve bütün suretlerde mevcut idi; o halde elifin gönlüme nakşettiğim suretini kaybettiğim zaman oluşacak boşluğa daha güzel bir suret koyamayacağımı da bilirdi. hiç kimse bana eliften güzel gözükmemişti çünkü".
bu cümlelerinden sonra hata yaptığını söyleyip şunu söylüyor:"tövbeler olsun rabbim bana eliften güzel suret gerekmez, ancak senin suretin olsun. ancak o zaman elife olan aşkımda bir gerileme olmaz, ancak o zaman elifimi eskisinden daha çok sevebilirim".
(bkz: yarın gel başla)
gözün aydın nur topu gibi kızın oldu.
(bkz: senden adam olmaz) bu sözden 5 yıl sonra 50 kişi çalıştıran bir iş veren olarak bulursunuz kendinizi.
hayatına sokayım. insan hayatini fena degistirir.
(bkz: yarraa yedin olm)
(bkz: şimdi sıçtık)
"madem gençler anlaşmış, verdim gitti"
ben bu viraja 120 ile giriyorum. bak şimdi izle beni.
(bkz: sen benim oğlumdun)
behlül oldu kuzey anasını satayım ne sözmüş.
"insanı insan yapan şey; düşünmesi, konuşması falan değildir. insanı insan yapan yani diğer canlılardan ayıran özellikleri merak ve empatidir." ali demirsoy evrim dersi, hacettepe.
intihar nefsi müdafaadır asıl önemli olan ise eylemi kimin gerçekleştirdiğidir.
Biz seni çingenelerden aldık bengüsu.
tek suçu doğru söylemek olan bir insana ''11 yaşındaki kuzenim senden daha ketum'' denilirse o insanı hayatı boyunca yalana sürükleyecek bir yapının temelleri atılmış olur.
'' Tanrının krallığı insanın içindedir '' Aziz Luke
"ben de nil."
baban ölmüş.
bu dünyada ne yaparsan yap yalnızsın.
güncel Önemli Başlıklar