bugün

Sudur. Entry de buradadır. Amk algoritması.
ayrıca (bkz: maslow mezarında nasıl ters döndürülür)
Var olmak, var olabilmek için çabalamak,yaşamak ve yaşarken de yalnız olmama adına dünya ya yeni nesiller getirmek ve sonrasında onları yaşatmak.
En temel ihtiyacımızı sürdürebilmek adına ihtiyaç duyduğumuz diğer ihtiyaçlarımız aslında, sayabileceğimiz diğer eylemler, nesneler ve kavramlar.
En temel ihtiyacımız bana göre bu iken, en temel sorunumuz da bunun zıttı olan ve ürktüğümüz ölümü her bir yaşam ile aslında tekrar tekrar yaşatmak sanırım.
Aç ayı oynamaz.
şimdiki zamanda,beğenilmek,daha fazla ön planda olmak..
Tuvalete gitmektir, kabaca söylersek sıçmaktır. Kabız oldugunuz zamanları düşünün, hayatta hiçbirşeyden zevk alamazsınız.
Üremektir. Bütün canlılar üremek için yaşarlar. Beslenme ihtiyacını listenin başına koymak bence hatalıdır çünkü canlılar yine üremek için beslenir ve üremek için hayatta kalmak için mücadele verirler. Yüksek zeka seviyesine sahip insan için de durum pek değişmez. Şehirlere bomba yağarken de insanlar sikişmekten geri durmaz.
(bkz: suriyeliler)
Tüm canlıların yaradılış itibarıyla bir numaralı önceliği güvenlik, hayatını devam ettirme içgüdüsüdür.
Hayat enerjisi.
Gerçek ve samimi bir sevgi ama öylesini ailen dışında bulamıyorsun.
Önceden olsa para ve güç derdim ama şimdi yaşama sevinci diyorum.

Bilin bakalım arada değişen şey ne?
Biri ile yașlanmak.
Tasdik edilmek.
Her şeyin merkezinde bu var.
Para, aşk, kariyer... hepsinin temeli tasdik edilmek, onaylanmak üzerine kurulu.
Kesınlıkle yemek uyumak ve tuvalete gitmek. Gerısi faso fıso.
Mülktür. Devlet mülkü korumak için vardır.

Burada mülk diyince akla ilk eşya gelmemesi önemlidir zira can da bir mülktür, eğitim hakkı da bir mülktür. Bu yüzden insanların en ama en temel ve büyük sorunu olan mülk insanın en temel ihtiyacıdır. Özgürlük de bir mülktür.
güncel Önemli Başlıklar