bugün

türkiye halkına kulak veren bir sorunsaldır.
bugün kime sorarsanız sorun idamı mutlaka isteyecektir.
ben istiyorum, istenilsin de. çocuk tecavüzcüleri hadim filan edilmesin direk öldürülsün, ya da kısasa kısas olsun. bak yine sinirlendim.
Büyük birlik partisinin 29 ilde gerçekleştirdiği temsili referandum sonuçlarına göre %98'in idam için evet dediği gerçek.
Abdullah Öcalan'ı idam edecek bir hükümet asla çıkmayacaktir. idam edildikten sonra ülkede iç savaşın çıkacağını ve bu nedenle yıllardır beklenen ülke bölünmesinin gerçekleşeceğini bildikleri için böyle riskli bir karar alamazlar...
adalet sistemi düzene girmeden, kesinlikle hayır!!!
idamı değil de işkenceyi isteyen vardır, olmalıdır.
tecavüzcüler ve teröristler için kesinlikle olmalı.
bazen. tecavüzcüleri düşündükçe , neden olmasın? diye düşünmüyor değilim .
insanımıza yeniden idam geri gelsin mi deseler % 90 gelsin der. avrupa nın en büyük adliye binaları bizde. yeni inşaatları bitti neden çünkü suç oranı çok yüksek;

ülkemiz adeta bir suç merkezi oldu bir insan hırsızlık yapıyor arka kapıdan çıkıyor aramın sabıka dosyası o kadar kabarık ki en az 20 suç işlemiş geziyor. ve bazıları işi iyice zor kullanarak adam bile öldürüyor. örneğin kuyumcular, bu tip insanların hemen idam edilmesi lazım.

cezalarımız ın caydırıcı niteliği hiç yok. hapishanelere bir sürü adam yığılmış hepsi suçlu içlerinden belki %50 idamlık suçlar işlemiş hırsız bir eve giriyor kadını boğarak öldürüyor, kolunda ki bilezikleri alarak kaçıyor. ve bu hırsız yakalandığı anda en fazla 5 yıl yatarak kurtuluyor, işte bu tür hırsızları idam edeceksin.

bunu gören diğer hırsızlar işin ciddiyetini anlayıp böyle bir eylemi aklından bile geçirmeyip çalışıp para kazanmanın başka türlü yoluna bakacaklar yani çalışmak zorunda kalacak türkiye avrupa birliği sevdasından dolayı suç işleme oranında dünya liderliğine oynuyor suç işleyen insanlar adeta hepsi avukat olmuş ne kadar yatacağını bile biliyor. idamın bir an önce geri gelmesi türkiye nin hayrına olup suç işleme oranları bir hayli düşecektir. tabi idam geri gelirse.
ortalama zekalı akp seçmeni istiyor idam gelirsede ümitlenmeyin apo asılmaz .
tecavüz, çocuk istismarı, kıskançlık ve namus sebebiyle işlenen cinayetlerde kesinlikle geri getirilmesine taraftarım. en azından birkaç masum kadının hayatını, birkaç küçük çocuğun geleceğini kurtarırız.
ister türk insanı idamı. ( ortalama zekalı tayyip erdoğan'ın yine ortalama zekalı seçmenine attığı zarf.)

çünkü adalete güvenmez. tecavüz suçlularının, dolandırıcıların üç günde serbest bırakılacağını bilir.

ancak bunu isteyen insanları düşünmesi gereken, ama düşünemedikleri(!) çok şey var bu mevzuda.

bu ülkede azıcık tarih bilen herkes 17 yaşındaki çocukların, başbakanların, adaletsizlice yargılanmış ve asılmış nicesinin varlığını unutur. yarın bu idam denen mevzunun belki çocuğunun, belki de kendisinin herhangi bir düşünce suçundan başına gelebileceğini bilmez.

çünkü balık hafızalıdır.

(bkz: erdal eren)

(bkz: deniz gezmiş)

:(
katiller ve tecavüzcüler için tekrar yürürlükte olması gereken cezalandırma yöntemi.
bazı işlenen suçlar için evet.
teroristler ve bebek tecavuzculeri icin evet.
rte tarafından dile getirilmiş sorunsaldır.

--------alıntı---------
04.11.2012
açlık grevi var diye Öcalan'ı eve göndermeyeceklerini söyleyerek, 'Terörist başına idam verilmiştir ama insanımız kamuoyu araştırmalarında idam yeniden gelsin istiyor, biliyor musunuz?' dedi

--------alıntı---------
http://siyaset.milliyet.c....2012/1621489/default.htm

koskoca başbakan halkın yarısının oyunu aldığına göre halkını da iyi tanıyor. yalan söyleyecek değil ya!
güncel Önemli Başlıklar