bugün

1. kendini derdini anlatarak kafa ütüleyen arkadaş
2. sen üzülürken yannda olmayan arkadaş
3. rol yapan samimi olmayan arkadaş
Bunları sınıflandırmak güçte olsa ,pek tabi mümkündür. Küçük kabahatini yaparken bile emin olamayıp size soran insan müsveddeleri olup ,ağzına çekiçle vurulasıdır!
Bir de size karşı iyi oynayıp sol frameden vuranları vardır ki!insanlık ölsün ,yaşasın idam dedirtir size!
laçka, şımarık, ilgi obezi, el kol şakaları yapan insanlardan çıkar böylesi. gerçi böyle insanları asla hayatımda barındırmam dolayısıyla arkadaşlarımın hiç biri bu nitelikte değil. *
çıkarcı, sürekli borç isteyen arkadaştır.
ince eleyip sık dokunduğunda hayatında asla barındırmayacağın insan çeşidi.
hiç olmadı; allahın hakkı üç dersin, yeni bir teşebbüsünde dördüncü bir ahmaklığına izin vermeden yol verirsin. sen sağ sinirlerin de selamete kavuşur böylece.
Üniversiteye geleli üç gün oldu, öyle bir zekaya sahip kızlar var ki; hocam şöyle örnekleyeyim:
-Ya benim evraklarım evde kaldı. Eve dönüp de evrakları tekrar alamam ki.(Bu kız normal, başka şehirden gelmiş.)
+Aaa, o zaman annenler, dosyaları ve vesikalık fotoğrafını faksla(!) göndersin.(işte bomba)
-Nasıl olacak, mümkün değil ki. Orijinal evrak olmaz ve fotoğrafları nasıl gönderecek faks makinesi.
+Ben bir kere dilekçeyi faksladım, aynısı geçti karşdakine.(Yıkıldığım an)
-Olur mu öyle şey!
Ben devreye giriyorum ve tek cümle: "Eşyanın tabiatına aykırı."
edit:Hemen ortamdan uzaklaştım.
sizi sıkan, size dert olan birşeyi paylaşırken gözünü dikip başka yerlere bakan tür.
bencil arkadaştır. o ne yapmak istiyorsa onun yapılmasını ister. siz farklı birşey istediğinizi belirtseniz burun kıvırır, mırın kırın eder. illa onun dediği olacaktır. empatiden, başkalarını düşünmekten, paylaşmaktan yoksun insanlardır.
sürekli kendini öven, her konuyla ilgili kendi çevresinden örnek veren.
bir de parası olduğu halde cimrilik yapıp hesapları sana kaktıran.
tavlada yenilince mızıklayan tipdir.
herşeye sen bilirsin diyen, kendine ait düşünceleri ve duyguları yokmuş gibi davranan arkadaş. başta belki hoş olabilir ama bir süre sonra insan sıkılmaya başlar.
içki içip erkeklikten dem vuran tipler. bi de küfür de eder bunlar.
cahil olan,her anlamda.
sürekli bir şeyler isteyen.
arsız, sende gördüğü herşeyi devamlı isteyen, kullanan arkadaş türü. misal, ruj, krem, dergi, parfüm vs. vs.
Konuşurken sürekli dürtmesi. * *
neyin peşindesin kardeşim? ha? hayır neyin peşindesin yani?
sürekli "- şu kıza bak" , "- oha nasıl giyinmiş." diyerek ve dürterek kızları gösteren arkadaştır.
nasıl arkadaş olunduğu emin değildir ama artık arkadaş da değildir.
yapma dediğin şeyi inadına yapan arkadaştır.
(bkz: göt)
kıskanç arkadaştır.
hem kıskanç arkadaş mı olur yahu? arkadaş arkadaşı kıskanmaz ki. ama gel gör ki kıskanıyorlar. * *
bir şeyi yapma dedikçe yapan orospu çocuğu arkadaş türüdür. bi yapma amk. tamam sakinim *
yüze gülüp arkadan iş çeviren tür.
yeteneksiz olanlar; pes dersin bilmem der, basket atak yok, penalti atisalim yok oda yok, masa tenisi desen Allaha emanet, satranc dama pispirik yok arkadas yok bunca yildir hangi magaradaydin yikil karsimdan.
heryere sizinle birlikte gitmek isteyen arkadaş türüdür. sünepedir.

+abi napıyosun?
-arkadaşlarla sinemadayız kardo hayırdır?
+beni niye çağırmadın lan?

e amına kodumun heryere çağırmak zorunda mıyım seni?
kürekle ağzına değil, götüne vurulası.
güncel Önemli Başlıklar