bugün

öğrenmenin de değerlendirmenin de çeşitli yolları var muammer!

şimdi burda ne bunlara değinip psikoloji hakimi arkadaşlara ahkam kesmek isterim ne de yazımda alelade bi isim olan muammerin ilkokulda en sevdiğim arkadaşlarımdan olduğunu ve geceleri ağzında sakızla uyuduğunu, sonra o sakızı uykusunda saçına yapıştırıp sıklıkla kelliğe vurduğunu anlatıp yıllardır görüşmediğim çocuğun kulaklarını çınlatmak...

uzun ve düşük bi cümle. anlamadın tekrar oku gerizekalı!

muhtelif yollardan en önemlisi benzetme ve kıyastır herhalde. bu alayımızın en büyük rahatsızlığı bence.

candan erçetinin ne suçu var? annesiyle babası sezeninkilerden daha geç tanışıp biyolojik bir sonuca varamamışsa, bunda candanın ne suçu var aga? candan daha önce piyasaya çıksaydı, evet tamam belki minik serçe olamazdı fiziksel özelliklerinden ötürü, şimdi sezenle candan yer değiştirmiş olabilirdi. sakin ol bebeğim, hiddetlenme. ikisinin yeri ayrıdır falan diyebilirsin, bu benim rahatsızlığım o zaman.

bi de mesela valenciayı düşünüyorum, bi kaç gündür. kafamda tam olarak bi yere oturtamadım amskym. tamam deportivoyu bursaspora benzetebilirim belki; ya da atletico madridi gaziantepspora ya da ne bileyim bi osasuna örneği ender geliştirdiği ataklarıyla sivasspora da benzetilebilir gibime geliyor ama valencia yok hafız. ara ara trabzonsporu andırıyor ama iki tarafa da haksızlık yaparmışım gibi geliyor.

eski kız arkadaşını son ayrıldığın hatunla kıyasladıkça ve yeni bi elemanı önceki yakışıklıya benzetmeye çalıştıkça çuvallıyorsun gibi geliyor.

benzetmeden, kıyastan vazgeçmek lazım agoli. niye benzer olsun, neden tanıdık olsun biri ya da bir şey öteki birine ya da bir şeye? hadi bakıyim.

oku lan: hacı abi burayı örneklerle dolduralım. mesela biri çıkıp, (bkz: durmadan omzu çıkan tip) ya da (bkz: doğuştan kemiksiz çocuk) gibi bkzlar versin. altına da link atsın `http://www.haber7.com%buadam+gerçektengarip` gibi.

buarada yazıyı yayınlayalım diyoruz, sol framde (bkz: atatürk ün iktidarsız olma ihtimali) gibi bi başlık var. yayınlıyım bunu hemen o başlığa koşup, bu konuyu tartışıcam. başlık sahibini ciddiye alıp, günlerdir hazırladığım bkzlarımla acayip laflar sokucam o adama. bekleyin lan ben de geliyorum!
(bkz: insanoğlu)
(bkz: garipoğlu)
*
(bkz: garibal enfeksiyon)