bugün

sadece doğayı yok etmeye çalışmaktan başka bir halt yiyemeyen insanoğlunun dünyaya verdiği zarar göz ününe alındığında ortaya çıkan önermedir. dünyanın da bu duruma verdiği tepkiler, durumu iyiden iyiye "kanser"e benzetmektedir. hortumlar, küresel ısınma, kuraklık, bunlar dünyanın insan virüsünü ortadan kaldrımak için ürettiği tedavi yöntemleri çünkü canı acımaktadır. aslında tabiki de dünya iktisadi bir yapıya sahip olduğu için kendine zarar veren herşeyin bir şekilde yok olmasını sağlamaktadır. (bkz: insanoğlunun yok olması)
(bkz: ötenazi hakkı)
(bkz: mavi mi kırmızı mı)
insanoğlunun virüsten tek farkı, virüs giren bilgisayarın format atılarak düzeltilebileceği, ancak zarar gören dünyanın yenilenemeyeceğidir.

not: düşüncelerim u değil ha. ne virüsü be? hackeriz hepimiz. dünyanın şifresini çözecek, yeni ufukları bulacak da bizleriz.

not 2: n'oluyo lan bana? yazı yazma isteği patladı bir an içimde.
matrix serisinde ajan smith'in yaptığı bir benzetme.
aklıma yaratılışı getiren durum.
Bir zamanlar Rabbin meleklere: Bakın ben yeryüzünde benim hükümlerimi uygulayacak bir halife, bir temsilci yaratacağım demişti de, melekler: “Biz seni övgüyle yücelterek takdis edip sana saygı gösterip dururken, orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın?” dediler. Ama Allah onlara: “sizin bilmediğiniz çok şey var onları ben bilirim” dedi.

bakara- 30

demek ki ezelden belli virüs olduğumuz. bize verilmiş doğayı hakikatiyle kullanmak yerine, zarar ziyan ile hep benim faydama olacak şekilde kullanmak da bunun göstergesi.
insan insanın da virüsü.
insanların aile hayatlarına bakıyorum, zengin koca isteyen kızlar geliyor aklıma. "koca parasını rahatlıkla harcayayım, alışveriş yapayım." kafa bu. aman dünyaya bir faydam olsun, aman işte bir iyilik yapayım, yok annem.
iş hayatında iş arkadaşlarının ayağını kaydıran mı ararsın, hırsından gözü hiçbir şey görmeyen mi ararsın.

hayvanları çanta olmaları uğruna harcayalım.
arada iyi hatta çok iyi insanlar var, allah'a şükürler olsun.
ama sonumuz ne olur, orası gerçekten meçhul.
KISACA BiR ŞEY SÖYLEYECEĞiM BU KONUDA.

DOĞADA Ki EN TEHLiKELi CANLI iNSANDIR.
fakat doğayı daha da güzelleştirebilir, güzel bir denge de sağlayabiliriz. bu potansiyelimiz de var.

aklıma şu videoyu getirmiştir:
https://www.youtube.com/watch?v=bLQ6pCDIKXg
(tamamını dikkatlice izlemenizi tavsiye ederim)
görsel
kadir mısırlıoğluna bakınca "hakkat laa" diyorum!
kadir mısırlıoğluna bakınca "hakkat laa" diyorum!