1. 1.
  ormanların, denizlerin, sulak arazilerin, hayvan türlerinin, atmosferin.... yok edilmesi veya yok edilmeye yakın zararlar verilmesi.
  ... okutturan
 2. 2.
  ne zararı amına koyduk doğanın. ama doğa er ya da geç intikamını alır. evet.
  2 ... aklakara
 3. 3.
  dünya üzerinde gelmiş geçmiş en zararlı canlı türüyüz.
  2 ... bay efendi
 4. 4.
  hükümdarlar dinleri ortaya atana kadar olmayan zarar idi, artık insanlar gökte yaşadığına inandıkları bir çeşit varlığı memnun etmek için insan, hayvan ve doğa katliamları yapıyor, bu trajedik.

  dinlerin dünyaya verdiği zarardır.
  -1 ... tapmadiyentanri
 5. 5.
  dünyaya zarar verene biz ne insan ne de insanoğlu demeyiz . başka bir mahluk olduğu kesin . paraya tapanlar daha çok zarar veriyor bu dünyaya . akıllı insan kendisi dahil başka hiç bir canlıya zarar vermeyen insan dır . bilhassa bindiği dala hayatta zarar vermez bilakis ona gözü gibi bakar .
  2 ... tiamat
 6. 6.
  gerçekten dünyayı katleden canlılarız. bir aslan mesela bir ceylan avladığı zaman o ceylandan ilk önce kendisi beslenir doyduktan sonra bırakır kendi ailesi beslenir. onlar da doyduktan sonra başka canlılar beslenir. peki insan ne yapar? o aslanı yakalayabilmek derisini alabilmek için tüm ormanı yakar. ne kadar gereksiz varlık şu insanlar.
  2 ... monte kristo kontesi
 7. 7.
  başkalarına hizmet ederek aslında kendine hizmet edeceğinin farkında olmaması neticesinde dünya'ya dante'nin cehennemini yaşatması.
  ... cybernoetics
 8. 8.
  nefes almamız bile zarar kanımca..
  ... mbmaxpayne