bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  (bkz: koyun olmanın verdiği dayanılmaz hafiflik)
  ... chankirili
 2. 2.
  koyun koyun istediğiniz yere koyun güdülmekten başka bir b.o.k a yaramayan millet için fark etmez cümlecikler, yorulan beyincikler. döner olup yarım ekmeğe kurban gidecesiler.
  1 ... gizemli kadin
 3. 3.
  anlaşılmaz değildir.

  insanoğlunun en önemli ihtiyaçlarından biri kendini güvende hissetmektir. insanlar kendilerini güvende hissettikleri konfor çemberinin dışına kolay kolay çıkamazlar, özgür iradelerini kullanmaktan korkarlar (bkz: sürüden ayrılan kuzuyu kurt kapar) ve yönetilmek isterler. dünya nüfusunun çok küçük bir kısmını teşkil eden bir grup da bu zaafı manipüle ederek kitleleri istediği gibi yönetir.

  örnekler:

  - laboratuvarda bir virüs üretip yayarlar, aşısını da size dayatırlar, karşı çıkacağınız yere o aşıyı vurdurmak için kuzu kuzu sıraya girersiniz. (bkz: korkunun en müsait manipülasyon aracı olması)

  - amerika birleşik devletleri hükümeti ülkenin (abd'nin) 600'den fazla noktasına alenen toplama kampları kurar (bkz: fema), önüne milyonlarca plastik tabutu koyar, insanoğlu "bana/bize bir şey olmaz" diye uyur.

  - böl ve yönet politikasının bir gereği olarak, insanları dinleri/inançları, etnik kimlikleri yüzünden birbirine kırdırırlar, kendi memleketinizde kendi kandaşınızla düşman olursunuz, "yeoo, yok öyle bir şey, huzur ve barış hüküm sürüyor, demokrasi var*" diye kendinizi kandırırsınız.

  insanoğlunun anlaşılmaz koyun olma hevesi işte böyle bir şey.
  6 ... ashtarte
 4. 4.
  koyun olmak kolaydır. derdi yoktur tasası yoktur. karar alma gerekliliği yoktur dalyısı ile aldığı kararlardan sorumluluk duyma gerekliliği yoktur. kolaydır işte vesselam.
  ... sweety todd
 5. 5.
  (bkz: sosyalizasyon)
  ... reddiplomat
 6. 6.
  insanların düşüneneme yetisinden kaynaklanıyor, "insan düşünen bir hayvandır" evet ama bu insan dediğimiz organizme düşünen, sürekli sorgulayan bişey değildir, düşünmeninde sınırları olduğunu kabul eder ve doğa ve topluma karşı katılma duygusu içerir.

  dışlanmanın korkusu ve bu korkunun üretemediği alternatifler bütünü bu noktada bütünleşme görevi üstlenir haliyle dahil olma gelir,

  bir bakmışsın dahil olmuşsun veya x partiye istemediğini bile düşünmeden oy atmışsın, bir orana vursak dünya nufusunun yüzde kaçı düşünerek oy atıyor, akp veya chp veya mhp güzel, hoş parti demek düşünmek midir? ya da bir iki aforizma üretip arkasına saklanmak düşünmek midir, hangimiz düşünüyoruzki, hepimizin düşünmediği anlar olmuyor mu? günün kaç saati düşünüyoruz?

  konunun özeti hepimiz bir yerde dahil oluyoruz sürüye bunu kırmak için ise ideolojik akımlı bir devrim gerekir ama devrimden sonrada yine bir devrim ve sonra yine bir devrim içinde gitmek gerekir.

  ne kadar mümkündür tartışılır.
  1 ... 23hapo
 7. 7.
  topluluk içgüdüsünün gereğidir, polisten bile kaçarken tecrübesizler aynı yöne doğru birlikte koşarlar.. yırtıcıdan toplu halde kalarak üstün gelme güdüsü sanki. içgüdü insanda yok densede bazıları tarafından insanların bazı lunapark aletlerinde korktuklarında sırıtmalarının aynen bazı şempanze türlerinde de görülmesi beni var olduklarına inandırıyor
  1 ... forever autumn
 8. 8.
  (bkz: düşünmeye üşenmek)
  ... boracay
 9. 9.
  konunun özeti burda :http://karikatur.me/karik...z_adam_1122010_122945.jpg
  ... ferrarisi olmayan bilge
 10. 10.
  (bkz: bunlar bir birine koyun)
  1 ... le ilkan