bugün

insanlığa yararlı şeyler yapmış mazbut yazarın feryadı.
Muhtemelen cennete de yararli kisilerdir.

(Bkz: huylu huyundan vazgecer mi)
populasyon lazım diye age of empires' da villager öldürürken bile vicdan azabı çekiyorum ama inandıkları tanri sonsuz cehennemde yakacak. hakkat çok merhametli.
tıpış tıpış gideceklerdir.
sen ampulü bul bara git karı kızla zina yap bekaretlerini al o yetmezmiş gibi tesla'nın ahınıda al neymiş ben dünyaya yararlı oldum cennete gideyim peh!
dünyada yapılan ampul cehennemde kullana biliniyorsa ne ala.

birde karşılaştırma recep tayyip erdoğan ile yapılmış yahu adam gelmeden önce insanların ağızı kokuyordu be şimdi bak herkes oh mis gibi parfüm.

kafirler, gerek kitap ehlinden olsun gerek puta tapanlardan olsun muhakkak, cehennem ateşindedirler. Orada ebedi olarak kalacaklardır. onlar, insanların en şerlileridir. (beyyine/6)
efenime söyleyim.. ne cennete nede cehnneme gitmek istiyorum.

baska secenek yokmu?
niye?

ne cennete gidibilecek kadar iyi.
nede cehheneme ait olacak kötü..
yararlı ne yaparsa yapsın, kendisini, alemleri yaratanı tanımadıktan sonra bu yaptıkları çöldeki bir kum tanesi bile değildir.
neyin yarar ve zarar olduğunu kimin nereye gideceğini ancak Allah bilir.
Hepiniz günaha giriyorsunuz. Kimin cennete kimin cehenneme gideceğini sadece ve sadece Allah bilir. Edison'un cehenneme gideceğini de kimse iddia edemez, Fethullah Gülen'in cennete gideceğini de...
Gidenler check in yapmistir ona gore oranlamislar. Tezimiz sikintili sanki.
kesin cennete girecek olan hayvanlar:

1- Salih aleyhisselamın devesi,
2- ibrahim aleyhisselamın danası,
3- ismail aleyhisselamın koçu,
4- Musa aleyhisselamın sığırı,
5- Yunus aleyhisselamın Yunus ismi verilen balığı,
6- Üzeyr aleyhisselamın merkebi,
7- Süleyman aleyhisselamın karıncası,
8- Belkıs’a gönderilen hüdhüd,
9- Eshab-ı Kehf’in Kıtmir isimli köpeği,
10- Muhammed aleyhisselamın devesi,
(Mişkatül-Envar, Şir'at-ül-islam şerhi)

sen sırf bu hayvanların peygamberlere faydası olduğu için cennete koç olarak gideceğini söylüyorsan.
tüm insanlığa faydası olan bir şey üretmiş bir insanın, cennete gidemeceğini söylüyorsan, şüphesiz ki sen çok merhametlisin yüce cuvcuv.
onun da cevabını vermiştir.

Ankebut sûresi 64. âyet: Bu dünya hayatı sadece bir eğlence ve oyundan ibarettir. Asıl hayat ahiret yurdundaki hayattır. Keşke bilseler!

(diyanet işleri'nin eski meali)
sen kotuluk yap gitme o zaman kardes.
* bu konuyu kıyamet günü bir kez daha görüşelim, unutturmayın olur mu? * *
(bkz: islam çok güzel gelsene)
Hoşgörü dini nede olsa çok merhametli ve adaletli bir tanrı var kafa kesenler cennete bilim adamları cehenneme.