bugün

yüzbinlerce yıllık insanlık tarihi boyunca ne yazık ki cevabı bulunamamış ve biz zavallı fanilerin kafasını kuşaklar boyunca kurcalayan iki sorudur.

birincisi; tanrı ya da yaratıcı var mı? yüzbinlerce yıldır bu soruya kesin bir cevap verebilmiş değiliz ve bu bilinmezlik karşısında ürettiğimiz ya da bulduğumuzu sandığımız binlerce farklı cevap bizi kuşaklar boyunca ayrışmalara, savaşlara götürdü. sonuç olarak hala başladığımız yerdeyiz tanrı var mı?

ikincisi: doğu perinçek gerçekte kimdir? birinci sorudan da daha büyük bir muamma içindeyiz bu soru karşısında. amerikancı mı?, komünist mi? maocu mu?, islamcı mı? oportünist mi? vs vs .

-kim ulan bu doğu perinçek? bazı geceler düşünmekten kafayı yiyecek gibi oluyorum. Ben 1 ay sonra 34 yaşında olacağım ve ne yazık ki bizim kuşağımız ve bizden öncekiler bu soruya herhangi mantıklı bir cevap veremediler, umarım bizden sonra gelecek olan yeni nesil bu büyük sırrı çözebilir.
tanrı varsa onu kim yarattı uğağağağağa.
Bu dünyadaki görevim ne ? Niçin var edildim neden yaşıyorum ? Bir müdahilim olmayan ve bana bahşedilen bu hayatı Nasıl yaşamalıyım ? Madem ki sonuçta ölüm var ve bu benim için bir yok oluş değil o halde ne yapmalıyım ki sorumluluğumu yerine getirmiş olayım ? Ölümden sonraki hayat için neler hazırlamalıyım ? Yani kendime ne faydam var ? Bu birinci soru.

ikinci soru şu; içinde bulunduğum toplum ve ilaveten insanlık için ne yapmam gerekiyor ? Diğer insanlara karşı görevlerim neler ? Topluma ne faydam var ? Bu iki soru bir insanın hayatını komple dizayn etmeye yeter.

Güzel bir başlık olmuş. Perinçek, henüz kendisi tam anlamıyla çözebilmiş değilim.
çomarlar neden düşünemiyor?
tanrı var mı dan ziyade

neden varız çok daha önemli bir sorudur.
Neden ve nasıl.
1. sabahın köründe kalkıp işe gitme fikrini kim ortaya attı?
2. onu neden dinlediler?

bu ikisinin cevabını istiyorum.
alp er tunga öldi mü ?
isız ajun kaldı mu ?
varolma sebebimiz nedir ?
Olmamak daha iyi olabilir miydi ?
1)Reco ve abisi feto niye türkiyede doğdu?
2)Ben neden bu iki bölümünün doğduğu memlekette doğdum?