bugün

savaşı basit bir şey gibi görmekten kaynaklı durumdur.

savaş çıksa ve kan akmaya başlasa ilk kaçan bunlar olur. insanların oturdukları yerden o bununla savaşsın, bu ülke şurayı alsın demelerine şaşıyorum. ölümün ciddiyetini anlamamış bu insanlar.
bu aralar fetoculardan olan yüksek meraktır. Karabağ konusunda, Kerkük konusunda, Kıbrıs konusunda bu merak yoktur ama konu Amerika lehine müslüman öldürmeye gelince koştura koştura, savaşalım la derler. işin daha da garip yanı böyle bir savaş olduğunda Savaşa gitmeyecek yine bu fetoculardır. Haliyle olan yine Türk Milletinin güneydoğu'da şehit olan fedakar çocuklarının kardeşlerine olacaktır.

Ayrıca, Suriye ile savaşalım ben giderim deyip ciddi ciddi gitmeyi düşünen kimi fetocular olabilir Tayyip'in verdiğii gazla. Oğlum sen önce erkek değilsin, fetocusun, senin erkeklik hasletin yok var sanıyorsan yanılıyorsun. oralara gidersen helak olursun. Bak şöyle yapalım sen savaşalım savaşalım demeden önce gel yanıma,seni birkaç gün uyutmayayım, adam gibi beslemeyeyim sonra bir bıçakla artık baldırını mı başka bir kaba etinimi orayı şöyle ufaktan bir keseyim. sonra saatlerce doğru düzgün tıbbi yardım almadan bırakayım akabinde de yüzlerce acil vakaya bakılan istanbul'un yoğun bir hastanesine götüreyim, orada kabaca bir tedavi ol sonra " Abi ben erkek adamım, fetoculuk benim erkekliğimi almamış savaşalım!" diye inanarak söylersen eğer senin yanında savaşa koşa koşa gideyim!
insanların şiddete olan eğilimlerinden ileri gelir. sağlıksız bir yol olduğu aşikar.
aptalların çok fazladır.
Sigmund Freud'un söylediği gibi insan davranışlarının altında yatan iki şey vardır "saldırganlık ve cinsellik"
bu sebeptendir.
görsel
kesinlikle gerizekalılıktır. ergen beyinlerde bol miktarda bulunur. durumu şöyle izah etmek gerekirse:
ailenizde bir cenaze düşünün efenim. evin ailenin durumunu piskolojisini bir düşünün ve bunu yüzbin şehit ailesinde düşünün. tüm ülke genelinde düşünün bir. insan canı bu kadar ucuz olmamalı. haa gerekirse elbette vatan için canımı seve seve veririm ancak ota boka savaş açmak de nedemek.

(bkz: yurtta sulh cihanda sulh)
savaşta sıradan bir asker için ilk kuralın, öldürmekten ziyade ölmemek olmasını bilmeyen, genelde askeri geçmişi olmayan yada eline silah almamış olanların merakıdır.

savaş red elert oynamak değildir, bizim için yani sıradan türk askeri için, vuralmamak çabası içinde sürekli yer değiştirmek ve hedef açık olduğunda ateş etmektir. bunu yanınızda bir m3 ateşlenirken kulaklarınız sığar olacağından yapmak çok zordur. teknolojik üstün düşmana karşı savaşmaktan bahsetmiyorum bile. pkk gibi arazide eşit imkanlara sahip bir düşmana karşı savaşırken olanlardır bunlar.

savaşmayanlar siktrolun gidin adamın asabını bozmayın akşam vakti.
çağırdığında bulabilirsen, meraklılarını dağlarda gece gündüz pkk peşinde koşturacaksın ki kelle koltukta koştum da biliyorum. her tür çatışmayı geçtim, mecbur kalmadıkça savaş bir cinayettir.
saçma sapan merak.
counter strike gibi birşey sanmalarından kaynaklanmaktadır.
öyle değildir.
mermiler başının sağından solundan vızır vızır geçmeden anlaşılmayacak birşeydir.
ölüm'e dair olan merakdan doğmaktadır.